نسخه مرگبار ترامپ برای کرونا؛ ضد عفونی‌کننده تزریق کنید

نسخه مرگبار ترامپ برای کرونا؛ ضد عفونی‌کننده تزریق کنید ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ مردم

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اردیبهشت، #ایالات_متحده، #ترامپ، #تزریق، #خورشید، #سی_ان_ان، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #وزارت_کشور، #وین، #یورونیوز

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده پیشنهاد کرد که شاید بتوان به افراد مبتلا به کووید-۱۹ داروی ضدعفونی‌کننده تزریق کرد تا ریه‌هایشان تمیز شود.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز ، در جلسهٔ توجیهی بامداد امروز جمعه ۵ اردیبهشت ، بیل برایان‌ مدیر بخش علوم و فناوری وزارت کشور آمریکا نتایج پژوهش اخیر تیم خود را اعلام کرد؛ تأثیر ضدعفونی‌کننده‌ها و نیز « دمای بالا و محیط مرطوب » در تسریع از میان رفتن ویروس جدید کرونا بخشی از این پژوهش بود. وی گفت: « این ویروس در نور خورشید سریعتر می‌میرد. »
نبوغ ترامپ

* * * اشاره به این نکات سبب شد تا آقای ترامپ که بعد از بیل برایان سخن می‌گفت ، راه ‌حل‌های تازه‌ای را که به‌ذهنش می‌رسید ، به‌شکل پیشنهاد و پرسش مطرح کند.
ترامپ که از تأثیر دمای بالا در روند از میان رفتن ویروس شنیده بود کنجکاو شد که اگر نوری قوی را به درون بدن بیمار بتابانند چه تأثیری خواهد داشت. وی گفت:‌ « حالا فرض کنید نور شدیدی به تن بیمار بدهیم ، حالا چه فرابنفش چه هر نور خیلی قوی دیگری ، فکر کنم گفتید که هنوز این کار را امتحان نکرده‌اید »
ترامپ افزود: ‌ « فرض کنید این نور را ببرید داخل بدن ، ‌ حالا یا از پوست یا از یک راه‌ دیگر ، فکر می‌کنم گفتید که این را هم امتحان می‌کنید. »
رئیس جمهوری آمریکا همچنین ادامه داد: « ضدعفونی‌کننده‌ای را دیده‌ام که ظرف یک دقیقه کارش را می‌سازد. حالا آیا راهی دارد که بشود مثلا همین را تزریق کرد ، مثل تمیزکاری؟ »
وی افزود: « خب این ویروس می‌رود داخل ریه ، تعدادش در ریه فوق‌العاده زیاد می‌شود ، پس امتحان کردن این کار جالب است. »
کارشناسان پزشکی به ‌سرعت به این پیشنهادها واکنش نشان دادند. دکتر وین گوپتا ، متخصص ریه و کارشناس سیاست‌های بهداشت عمومی در آمریکا ، اظهارات فوق را « پیام‌های بهداشتی ناشایست » خواند.
وی گفت:‌ « اشاره به تزریق هرگونه ضدعفونی‌کننده به بدن یا خوردن آن غیرمسئولانه و خطرناک است. این کار شیوهٔ مرسومی است که افراد وقت خودکشی از آن استفاده می‌کنند. »
دونالد ترامپ پیش از این نیز توصیه‌های پزشکی از این دست کرده بود و آخرین مورد آن « مهم » خواندن داروی هیدروکسی کلوروکین برای درمان کرونا بود ، که مقامات پزشکی آمریکا علیه آن توصیه نیز هشدار دادند.
ترامپ در این مصاحبه نیز بار دیگر با خبرنگار سی ان ان به مشاجره پرداخت و آنها را شبکه‌ای دروغگو خطاب کرد و گفت حاضر نیست به سوالات سی ان ان پاسخ دهد

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
ترامپ: بایدن رئیس جمهور شود ایران و چین، آمریکا را مال خود می‌کنند | ا...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ سیاست
رئیس جمهور آمریکا می‌گوید اگر سناتور جو بایدن در انتخابات پیروز شود، ایران و چین و کشورهای دیگر آمریکا را مال خود می‌کنند. *** ترامپ به گزارش همشهری آ...ادامه مطلب»

شوک بزرگ ؛ تیر خلاص به بازار نفت ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ اقتصاد
شوک بزرگ؛ قیمت هر بشکه نفت سبک تگزاس در مبادلات روز دوشنبه اول اردیبهشت با سقوط سنگین ۴۰ درصدی به زیر ۱۱ دلار رسید. این قیمت نفت تا ساعت ۶ بعد از ظهر ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»


EOF