عرستان سعودی مجازات شلاق را لغو کرد

عرستان سعودی مجازات شلاق را لغو کرد...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اقلیت، #ایرنا، #حقوق_بشر، #خبر، #دادستان، #دادستان_کل، #دربار، #دولت، #سعودی، #شیعه، #عربستان، #عربستان_سعودی، #همشهری، #همشهری_آنلاین

روزنامه سعودی « عکاظ » گزارش داد ، مقام‌های بلندپایه این کشور به دادستان کل سعودی دستور دادند تا صدور حکم شلاق در مجازات‌های تعزیری لغو و به مجازات‌های دیگر اکتفا شود.
پلیس عربستان

* * * به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ، روزنامه سعودی « عکاظ » گزارش داد که مقام‌های بلندپایه این کشور به دادستان کل سعودی دستور دادند تا صدور حکم شلاق در مجازات‌های تعزیری لغو و به مجازات‌های دیگر اکتفا شود.
عکاظ به نقل از منابع آگاه توضیح داد: دادگاه‌ها موظف هستند این اصل را به اجرا درآورند و در هر شرایطی از آن سرپیچی نکنند.
بر اساس این حکم دادگاه‌ها موظف هستند بر پایه اوامر صادر شده در این خصوص از سوی دربار پادشاهی سعودی ، در مجازات‌های تعزیری به زندان یا دریافت غرامت مالی یا هر دو با هم و یا مجازات‌های جایگزین بسنده کنند.
عکاظ افزود: مجازات تعزیری شامل جرم و جنایاتی می‌شود که در مورد آن‌ها هیچ گونه مجازات یا کفاره خاصی تعریف نشده است.
این در حالی است که بسیاری از ناظران معتقدند عربستان با توجه به جرم و جنایت هایش در یمن و برخورد وحشیانه و غیرانسانی با زندانیان به ویژه زندانیان و مخالفان سیاسی و نادیده گرفتن حقوق اقلیت شیعه در این کشور در میان کشورهای منطقه سیاه‌ترین و قطورترین پرونده نقض حقوق بشر را به خود اختصاص داده است.
در همین رابطه رسانه‌های بین المللی امروز (جمعه) از مرگ « عبدالله الحامد » فعال حقوق بشر سعودی و از چهره‌های مخالف دولت این کشور در اثر سهل انگاری پزشکی در یکی از زندان‌های عربستان سعودی خبر دادند.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اظهارات وکیل سپیده قلیان درباره انتقال پرونده به تهران ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ ارتش
همشهری آنلاین: وکیل سپیده قلیان می‌گوید: به این دلیل که پرونده جنبه امنیتی دارد، طبق قانون ما حق مداخله در پرونده را نداریم، البته موکلان ما اتهامات غ...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

ایران و چند کشور دیگر تا ۳۰ سال آینده قابل سکونت نخواهد بود! | دلایل و...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۱/۰۴ طبیعت
یک سایت خبری از گزارش ناسا در مورد افزایش دمای جهان و غیر قابل سکونت شدن برخی از کشورها تا ۳۰ سال آینده خبر داد. به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل ...ادامه مطلب»

پشت پرده اخراج عجیب ۱۷ دانشجوی ایرانی از مجارستان | اخراج با غل‌ و زنج...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ اخبار
خانواده دانشجویان روایت می‌کنند که «بعد از گذراندن دوره قرنطینه پلیس، همه دانشجویان را به اداره مهاجرت فرامی‌خوانند، مانند مجرمان شماره‌هایی به گردنشا...ادامه مطلب»


EOF