ناپدید شدن سه فعال چینی پس از جمع‌آوری اطلاعات کرونایی سانسورشده

ناپدید شدن سه فعال چینی پس از جمع‌آوری اطلاعات کرونایی سانسورشده ...
isna.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ اخبار

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #ایسنا، #خبرگزاری، #خبرگزاری_فرانسه، #سانسور، #شبکه‌های_اجتماعی، #فاطمه، #فرانسه، #معین، #پکن، #چین، #چینی

سه فعال اینترنتی چینی ناپدید شده‌اند و گفته می‌شود که پلیس به دلیل جمع‌آوری اخبار اینترنتی سانسورشده‌ در زمینه کروناویروس آن‌ها را بازداشت کرده است.
به گزارش ایسنا ، سه فعال اینترنتی چینی ساکن پکن ناپدید شده‌اند و برادر یکی از آن‌ها دلیل ناپدید شدن آنان را دستگیری توسط پلیس دانسته است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، به گفته چن کون ، برادر یکی از این سه فعال اینترنتی ، چن می ، کای وی و نامزد او با نام مستعار تانگ از 19 آوریل ناپدید شده‌اند.
آنان در این پروژه اقدام به نگهداری مطالبی می‌کرده‌اند که توسط سانسور اینترنتی چین ، در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مسدود یا از آن‌ها حذف شده است.
طبق اطلاعیه‌ای که پلیس منطقه چائویانگِ شهر پکن برای خانواده کای و تانگ فرستاده ، این افراد به جرم "اقدام تحریک آمیز و ایجاد مشکل در محلی معین تحت نظارت هستند".
برادر چن اظهار کرد ، همچنان منتظر تایید بازداشت او از سوی پلیس چائویانگ است و کای و تانگ نیز تقریبا در همان زمانی ناپدید شده‌اند که چن ناپدید شده است و با توجه به فعالیت آنان در پروژه‌ای مشترک ، گمان می‌رود که ناپدید شدن آنان مرتبط با این پروژه باشد.
"اقدام تحریک آمیز و ایجاد مشکل" جرمی است که معمولا از سوی مقامات چینی علیه فعالان و مخالفان عنوان می‌شود و می‌تواند تا پنج سال زندان در پی داشته باشد.
خبرنگار غزال حسین‌خانی دبیر فاطمه نبید
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

مشکلات جامعه علمی چین به دلیل فیلتر شدن اینترنت ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ اخبار
فیلتر کردن اینترنت به تحقیقات علمی آسیب می‌رساند. به گزارش ایسنا و به نقل از یو.دبلیو نیوز، محدودیت‌های اینترنت در چین که به عنوان "دیوار بزرگ آتش چین...ادامه مطلب»

ایران برای نخستین‌بار قهرمان‌ جام‌جهانی ووشو شد ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
تیم ملی ووشوی ایران با کسب ۷ مدال طلا و یک نقره برای نخستین‌بار قهرمان جام جهانی ساندا شد. به گزارش ایسنا، رقابت‌های جام‌جهانی ووشو (ساندا) ۲۰۱۸ که به...ادامه مطلب»

اگر ۱۶ سال قبل صدای طاق کسری را شنیده بودند... ...
isna.ir ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ تاریخ
شاید اگر ۱۶ سال و هشت ماه قبل که کارشناسان میراث فرهنگی سازمان وقت میراث برای بررسی ترک‌های ایجادشده در طاق کسری اعلام آمادگی کرده بودند، امکان حضور آ...ادامه مطلب»


EOF