ناپدید شدن سه فعال چینی پس از جمع‌آوری اطلاعات کرونایی سانسورشده

ناپدید شدن سه فعال چینی پس از جمع‌آوری اطلاعات کرونایی سانسورشده ...
isna.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ اخبار

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #ایسنا، #خبرگزاری، #خبرگزاری_فرانسه، #سانسور، #شبکه‌های_اجتماعی، #فاطمه، #فرانسه، #معین، #پکن، #چین، #چینی

سه فعال اینترنتی چینی ناپدید شده‌اند و گفته می‌شود که پلیس به دلیل جمع‌آوری اخبار اینترنتی سانسورشده‌ در زمینه کروناویروس آن‌ها را بازداشت کرده است.
به گزارش ایسنا ، سه فعال اینترنتی چینی ساکن پکن ناپدید شده‌اند و برادر یکی از آن‌ها دلیل ناپدید شدن آنان را دستگیری توسط پلیس دانسته است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، به گفته چن کون ، برادر یکی از این سه فعال اینترنتی ، چن می ، کای وی و نامزد او با نام مستعار تانگ از 19 آوریل ناپدید شده‌اند.
آنان در این پروژه اقدام به نگهداری مطالبی می‌کرده‌اند که توسط سانسور اینترنتی چین ، در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مسدود یا از آن‌ها حذف شده است.
طبق اطلاعیه‌ای که پلیس منطقه چائویانگِ شهر پکن برای خانواده کای و تانگ فرستاده ، این افراد به جرم "اقدام تحریک آمیز و ایجاد مشکل در محلی معین تحت نظارت هستند".
برادر چن اظهار کرد ، همچنان منتظر تایید بازداشت او از سوی پلیس چائویانگ است و کای و تانگ نیز تقریبا در همان زمانی ناپدید شده‌اند که چن ناپدید شده است و با توجه به فعالیت آنان در پروژه‌ای مشترک ، گمان می‌رود که ناپدید شدن آنان مرتبط با این پروژه باشد.
"اقدام تحریک آمیز و ایجاد مشکل" جرمی است که معمولا از سوی مقامات چینی علیه فعالان و مخالفان عنوان می‌شود و می‌تواند تا پنج سال زندان در پی داشته باشد.
خبرنگار غزال حسین‌خانی دبیر فاطمه نبید
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

ایرنا - چین برای روزه داران محدودیت گذاشت...
irna.ir ۱۳۹۴/۰۳/۲۸ فرهنگ
تهران - ایرنا - خبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه در گزارشی از پکن از تعیین محدودیت روزه داری برای مسلمانان شرق چین توسط پکن خبر داد. [چین برای روزه داران ...ادامه مطلب»

مشکلات جامعه علمی چین به دلیل فیلتر شدن اینترنت ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ اخبار
فیلتر کردن اینترنت به تحقیقات علمی آسیب می‌رساند. به گزارش ایسنا و به نقل از یو.دبلیو نیوز، محدودیت‌های اینترنت در چین که به عنوان "دیوار بزرگ آتش چین...ادامه مطلب»

سند جامع همکاری های ۲۵ ساله ایران و چین امضا شد نتیجه قرارداد ۲۵ساله ا...
isna.ir ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ اخبار
وزیران امور خارجه ایران و چین سند جامع همکاری های ۲۵ ساله دو کشور را امضا کردند. به گزارش ایسنا ، وزیران امور خارجه ایران و چین بعدازظهر شنبه هفتم فرو...ادامه مطلب»


EOF