اجاره بها ۳۱.۶ درصد گران شد | اجاره در استان‌ها چقدر افزایش یافت؟

اجاره بها ۳۱.۶ درصد گران شد | اجاره در استان‌ها چقدر افزایش یافت؟ ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آذربایجان، #آذربایجان_غربی، #آنلاین، #استان_آذربایجان_غربی، #ایران، #ایسنا، #تورم، #سمنان، #غربی، #لرستان، #مرکز_آمار_ایران، #همشهری، #همشهری_آنلاین

متوسط افزایش اجاره‌بها تا ۳۱.۶ درصد برای خانوارهای که اجاره خود را تمدید کردند افزایش یافته است ، این رقم در دو سال گذشته بالاترین حد رشد اجاره است.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا ، بررسی تازه‌ترین آماری که مرکز آمار ایران در رابطه با شاخص قیمت اجاره بهای واحدهای مسکونی خانوارهای شهری منتشر کرد نشان می‌دهد که از زمستان ۱۳۹۶ تا زمستان سال گذشته متوسط افزایش اجاره‌بها بین ۱۶.۸ درصد تا ۳۱.۶ درصد متغییر بوده است که کمترین آن مربوط به زمستان ۱۳۹۶ می‌شود.
براساس این گزارش ، متوسط افزایش اجاره بها برای خانوارهای که تمدید قرارداد داشته‌اند ، در سال ۱۳۹۷ به ۱۷.۲ درصد در بهار ، ۲۶.۳ درصد در تابستان ، ۲۵.۴ پاییز و در روندی کاهشی به ۲۱ درصد در زمستان می‌رسد. اما در سال ۱۳۹۸ اجاره‌بها افزایشی بوده و از ۲۷ درصد در بهار به ۲۷.۱ تابستان ، ۳۱.۲ درصد پاییز و در نهایتا ۳۱.۶ درصد در زمستان می‌رسد.
همچنین بررسی وضعیت اجاره‌بها واحدهای مسکونی در مناطق شهری بیانگر آن است که در زمستان سال گذشته شاخص قیمت به ۱۶۹.۳ رسیده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش یافته است.
وضعیت اجاره در استان‌ها
در زمستان گذشته این فصل بیشترین نرخ تورم فصلی به استان سمنان با ٧.٧ درصد افزایش و کمترین آن به استان آذربایجان غربی با ٠.٦ درصد افزایش اختصاص دارد. درصد تغییرات شاخص قیمت اجاره بها نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ، ٢٢.٩ درصد است که نسبت به پاییز ١٣٩٨(٢١.٦ درصد) ، ١.٣ واحد درصد افزایش دارد.
اما بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان لرستان با ٣٥.٧ درصد افزایش و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی با ٩.٤ درصد افزایش است. به عبارتی خانوارهای استان لرستان به طور متوسط ١٢.٨ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای استان آذربایجان غربی ١٣.٥ درصد کمتر از میانگین کل کشور در بخش اجاره بها هزینه کرده‌اند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از سد بوکان وارد دریاچه ارومیه می‌شود ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ طبیعت
مجری کارگروه نجات دریاچه ارومیه: ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از سد بوکان وارد دریاچه ارومیه می‌شود محیط زیست > آب - همشهری آنلاین: مجری کارگروه نجات دریاچه...ادامه مطلب»

پیش‌بینی طوفان برای ۹ استان ؛ هشدار هواشناسی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ اخبار
آب و هوا > پیش‌بینی - همشهری آنلاین: مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: طی سه روز آینده برای استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکز...ادامه مطلب»

رشته‌هایی که بالاترین نرخ بیکاری را دارند؛ پرطرفدارترین رشته‌های دانشگ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ فرهنگ
نگاه به نرخ ۱۵.۶ درصدی بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و فاصله معنادار آن با نرخ ۱۰.۷ درصدی نرخ بیکاری کل جامعه، نه تنها حاکی از مشکلات ساختاری ...ادامه مطلب»

پروژه حفاظت از درنای سیبری احیا می‌شود...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۸/۲۴ طبیعت
محیط زیست > حیوانات - همشهری آنلاین: مدیر کل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در صدد احیای پروژه درنای سیبری که چند سالی است مت...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»


EOF