مسدود شدن چند حساب کاربری؛ رفتار خصمانه مجدد فیس بوک با رسانه‌های ایرانی

مسدود شدن چند حساب کاربری؛ رفتار خصمانه مجدد فیس بوک با رسانه‌های ایرانی ...
mehrnews.com ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#Mehrnews.com، #آیت_الله، #آیت_الله_خامنه_ای، #ارتباطات، #اسلامی، #اسکرین، #العالم، #الله، #انگلیس، #ایران، #ایرانی، #ترامپ، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #خامنه_ای، #خاورمیانه، #خبر، #خبرگزاری، #خبرگزاری_مهر، #دولت، #سعودی، #سوریه، #سیا، #سیاست، #شبکه_اجتماعی، #صدا_و_سیما، #عراق، #عربستان، #عربستان_سعودی، #غیرقانونی، #فارسی، #فارسی_زبان، #مردم، #ولیعهد، #پرس_تی_وی، #گوگل

فیس بوک طی اقدامی خصمانه و تبعیض آمیز صدها حساب کاربری متعلق به رسانه‌های ایرانی داخل کشور را در شبکه اجتماعی خود مسدود کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر ، فیس‌بوک علت تعطیلی حساب‌های کاربری یادشده را انتشار پیام‌هایی در حمایت از جمهوری اسلامی دانسته است. بسیاری از حساب‌های تعطیل شده از سال ۲۰۱۱ بدین سو در فیس‌بوک مشغول فعالیت بوده‌اند.
بر اساس گزارش ماهانه فیس‌بوک در مورد حساب‌های تعلیق شده در این شبکه اجتماعی ، حساب‌های وابسته به رسانه‌های داخل ایران به علت « رفتار هماهنگ غیرقانونی » بسته شده‌اند. ظاهراً از نظر فیس‌بوک انتشار مطالبی در حمایت از نظام جمهوری اسلامی توسط رسانه‌های داخل کشور در این شبکه اجتماعی اقدامی غیرقانونی محسوب می‌شود ، اما استفاده رسانه‌های فارسی زبان مورد حمایت سازمان سیا ، وزارت خارجه انگلیس و ولیعهد خونریز سعودی از فیس‌بوک برای دروغ پراکنی بر علیه ایران و دلسرد کردن مردم به هیچ عنوان غیرقانونی نیست.
فیس‌بوک در گزارش خود از تعطیلی ۸ شبکه از حساب‌های موجود در این سایت خبر داده که یکی از آنها را به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منتسب کرده است.
بر اساس برخی اسکرین شات های منتشر شده توسط فیس‌بوک ، برخی از موارد انتشار اطلاعات نادرست توسط رسانه‌های ایرانی در این شبکه اجتماعی انتقاد از مداخله عربستان سعودی در خاورمیانه ، حمایت از جنبش تسخیر وال استریت ، انتقاد از سیاست‌های دولت آمریکا بوده است. بنابراین از نظر مدیران فیس‌بوک ، نقد عملکرد عربستان سعودی و جنایت‌های آن در یمن ، عراق ، سوریه و غیره ، انتقاد از عملکرد سیاست‌های نظام سرمایه داری در آمریکا و زیر سوال بردن عملکرد کاخ سفید و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به معنای انتشار اطلاعات نادرست است!
همچنین انتشار پست‌هایی در فیس‌بوک در حمایت از آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران ، از سوی این شبکه اجتماعی مصداق انتشار اطلاعات نادرست دانسته شده است!
ناتانیل گلیشر رئیس واحد سیاست گذاری فیس‌بوک در حوزه امنیت سایبری مدعی شده که « شبکه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، ارتباطات قابل توجهی با یک کمپین پخش اطلاعات غلط وابسته به ایران که قبلاً شناسایی شده بود ، داشته است. اما بسیار زود است که بگوییم آیا خود صدا و سیما مسئول مستقیم فعالیت‌های این کمپین بوده است یا خیر. » وی برای اثبات ادعاهای خود حاضر به ارائه هیچ گونه شواهد و مدارک قابل قبول و باورپذیری نشده است.
در دو سال اخیر ، فیس‌بوک و اینستاگرام که توسط فیس‌بوک اداره می‌شود و نیز شبکه اجتماعی توئیتر و یوتیوب وابسته به گوگل ، بارها به بهانه‌های مشابه حساب‌های شبکه‌ها و رسانه‌های ایرانی و به خصوص شبکه‌های برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی مانند العالم ، پرس تی وی ، هیسپان تی وی و غیره را مسدود کرده‌اند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»


EOF