مذاکرات ایران و آمریکا درباره مبادله زندانیان

مذاکرات ایران و آمریکا درباره مبادله زندانیان ...
mehrnews.com ۱۳۹۹/۰۲/۱۸ سیاست

کلیدواژه ها:#Mehrnews.com، #ارتباط، #ایران، #ایرانی، #بی_بی_سی، #تایمز، #تهران، #حافظ، #خبرگزاری، #خبرگزاری_مهر، #سوئیس، #مایکل_وایت، #میانه، #نیویورک، #نیویورک_تایمز، #واشنگتن، #پاکستان، #کنون

یک رسانه آمریکایی در گزارشی مدعی شده است که تهران و واشنگتن مذاکراتی را در ارتباط با مبادله زندانیان دنبال کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری مهر ، پایگاه خبری « نیویورک تایمز » آمریکا در گزارشی مدعی شده است که در میانه تنش‌های واشنگتن و تهران ، دو کشور مذاکراتی را دنبال کرده‌اند.
در گزارش نیویورک تایمز ادعا شد مذاکرات فعلی آمریکا و ایران در ارتباط با مبادله برخی زندانیان دو طرف صورت می‌گیرد و در حال حاضر موضوع این گفتگوها مبادله « مایکل وایت » با یک شهروند ایرانی زندانی در آمریکاست.
این روزنامه ، ادعا کرد که « ابوالفضل مهرآبادی » معاون دفتر حافظ منافع ایران در سفارت پاکستان در واشنگتن گفته است ، مذاکرات بر سر مبادله « مایکل وایت » با یک ایرانی که تا کنون هویتش فاش نشده است ، جریان دارد.
مایکل وایت دو سال پیش در ایران بازداشت شده است. بی بی سی اعلام کرده وی که با بیماری کرونا مبتلا شده از زندان آزاد شده و در حال حاضر برای مرخضی در سفارت سوئیس در تهران اقامت دارد.
در عین حال نیویورک تایمز به نقل از مهرآبادی تصریح کرد که این مذاکرات هنوز به نتیجه نرسیده است.
با این حال در این گزارش ، زمان انجام این گفتگوها با توجه به تنش‌های اخیر میان دو طرف در منطقه غیرمعمول عنوان شده است.
در این گزارش در عین حال گفته شده که ممکن است مسئله شیوع کرونا یکی از دلایلی باشد که تهران و واشنگتن مذاکره بر سر مبادله زندانیان دو طرف را دنبال می‌کنند.
این گزارش نیویورک تایمز هنوز از سوی منابع رسمی تائید نشده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

اسناد همراهی آمریکا با حملات شیمیایی عراق علیه ایران...
bbc.com ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ تاریخ
اطلاع آمریکا از قصد عراق برای استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه نیروهای ایرانی به گفته وبسایت نشریه فارین پالیسی (سیاست خارجی) چاپ واشنگتن، آمریکا در ج...ادامه مطلب»

نظر وزیر خارجه درباره حل و فصل همه مسائل با آمریکا ظریف: با فشار کسی س...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ اخبار
در زیر نور آفتاب کم‌جان اما مسرت‌بخش آخرین ماه زمستان 94، آرام و با همان لبخند همیشگی‌اش در دفتر کارش می‌نشیند و مانع کشیدن پرده‌ها می‌شود. می‌گوید، ا...ادامه مطلب»

نیویورک تایمز: ترور نفر دوم القاعده در تهران به وسیله موساد/ واکنش وزا...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ ارتش
مقامات اطلاعاتی آمریکا به نیویورک تایمز گفته‌اند ابومحمد مصری از سال 2003 در ایران بازداشت بوده اما از سال 2015 از زندان آزاده شده و در تهران زندگی م...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»


EOF