استاندار تهران: ۲ نفر در زلزله امروز جان خود را از دست دادند

استاندار تهران: ۲ نفر در زلزله امروز جان خود را از دست دادند ...
alikonline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ اخبار

کلیدواژه ها:#Alikonline.ir، #آلیک، #آموزشی، #استاندار_تهران، #استرس، #اضطراب، #انوشیروان، #ایرنا، #بندپی، #بیمارستان، #تغذیه، #تهران، #تهرانی، #خانه، #دماوند، #شهر_دماوند، #هلال_احمر، #ورزش، #کنون

« آلیک » - استاندار تهران با بیان اینکه در زلزله بامداد امروز جمعه استان اعلام کرد: ۲ نفر از شهروندان دماوندی و تهرانی بر اثر اضطراب و استرس و هنگام فرار از خانه (بر اثر ضربه مغزی) از این حادثه جان خود را از دست دادند.
به گزارش ایرنا ، انوشیروان محسنی بندی پی امروز جمعه در گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: در حادثه زلزله بامداد امروز یک سالمند مرد در گیلاوند هنگام فرار از خانه و یک خانم ۲۱ ساله بر اثر ترس و اضطراب جان خود را از دست دادند.
وی ادامه داد: مصدومان زلزله به استثنای ۲ نفر که در بیمارستان هستند مابقی سرپایی مداوا و مرخص شدند.
استاندار تهران با ابراز امیدواری که هیچ خسارت مالی ناشی از زلزله در استان نداشته ایم تاکید کرد: در ابتدای وقوع زلزله تیم های اورژانسی ، خدماتی ، امدادی و هلال احمر وارد کار و در محدوده مشا (کانون زلزله) حضور دارند.
وی ادامه داد: تا کنون ۲ هزار ۶۰۰ نفر تیم اورژانسی و ۶ اکیپ هلال احمر به روستاهای دماوند و همچنین تمامی دستگاه های راهداری و آتش نشانی نیز حضور داشته و در این خصوص مشکل خاصی برای شهروندان گزارش نشده است.
محسنی بندپی با بیان اینکه شاهد ۴۰ پس لرزه در تهران بوده ایم ، گفت: تفکر اولیه این بود که زلزله از ۲.۹ به ۵.۱ شاید افزایش یابد ، آنچه مهم بود آمادگی تیم های امداد و نجات است.
وی اضافه کرد: مکان های اضطراری برای اسکان موقت ، انبار های هلال مواد غذایی برای تغذیه در این شرایط ، مخازن ذخیره آب در مناطق مختلف استان در صورت قطع انشعابات آمادگی آب رسانی را خواهند داشت.
استاندار تهران تصریح کرد: با همکاری وزارت ورزش و جوانان ۱۷ مکان ورزشی روباز استان برای اسکان موقت درهای آنها باز شده که این نشان از آمادگی کامل در چنین شرایطی است.
محسنی بندپی از راه‌اندازی امداد پهپادی برای زلزله‌زدگان در شهر تهران خبرداد و گفت: به دنبال راه‌اندازی امداد پهپادی ، راه اندازی اپلیکیشن آموزشی شهروند آگاه و اتمام پروژه ساخت بیمارستان های ناتمام هستیم.
وی بیان کرد: وقوع زلزله بیشتر در دمادم صبح و نیمه شب رخ می دهد و پرواز هوایی و هلیکوپتر کمتر بوده که می توان از امداد پهبادی بهره برد.
استاندار تهران ادامه داد: با توجه به ویژگی ، تراکم جمعیت و ساختمان های بلند مرتبه در کلان شهر تهران ساخته شده می بایست اقدامات ویژه ای در جهت مقابله با اینگونه پدیده ها داشته باشیم.
زلزله بامداد امروز جمعه با قدرت ۵.۱ ریشتری در ۷ کیلومتری گسل مشا و ۶ کیلومتری شهر دماوند رخ داد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

خط قرمزهای تغذیه‌ای ١٧ساعت روزه‌داری ...
danakhabar.com ۱۳۹۴/۰۳/۳۱ سلامت
نزدیک به ١٧ساعت روزه‌داری، ماه رمضان را در سال‌های اخیر، متفاوت با سال‌های دیگر کرده است. گرمای هوا که با ورود به تیرماه؛ اولین ماه تابستان، شدیدتر می...ادامه مطلب»

چه ایرانی‌های خوبی؛ هر سال خشن‌تر و عصبانی‌تر از پارسال! ...
sara.jamejamonline.ir ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ فرهنگ
نگاهی آسیب‌شناسانه به شیوع روحیه پرخاشگری و عصبانت در جامعه چه ایرانی‌های خوبی؛ هر سال خشن‌تر و عصبانی‌تر از پارسال! جام جم سرا- جامعه ایرانی خشن شده؛...ادامه مطلب»

بازگشت بوی تعفن به تهران؛ علت نامعلوم ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ طبیعت
بوی نامطبوعی در مناطق مختلف تهران به مشام می‌رسد. ساکنان محدوده‌های ونک، پل مدیریت، پیروزی، یافت آباد، آزادی، انقلاب و میدان امام حسین از بو شکایت کرد...ادامه مطلب»


EOF