«بنکسی» پرستاران را به پرواز درآورد

«بنکسی» پرستاران را به پرواز درآورد ...
alikonline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۱۹ هنر

کلیدواژه ها:#Alikonline.ir، #آلیک، #اعتراض، #انگلستان، #انگلیسی، #ایرنا، #بیمارستان، #تابلو، #حمام، #خانه، #سطل، #شهرها، #هنر، #گوشواره

« آلیک » - « بنکسی » گرافیتی‌کار انگلیسی در تازه ترین اثر خود کودکی را نشان می دهد که درحال بازی با اسباب بازی پرستاری است که به ابرقهرمان بازی های کودکانه‌اش بدل شده تا همچون « بتمن » و « مرد عنکبوتی » به پرواز درآید.
به گزارش ایرنا ، بنکسی نام مستعار یک گرافیتی کار ، فعال سیاسی ، کارگردان و نقاش انگلیسی است که آثار وی با مضامین سیاسی و اجتماعی در خیابان‌ها و بر روی دیوارها یا پل‌ها نقش بسته‌اند. وی در آثارش اغلب به درد و اندوه مهاجران و آوارگان می پردازد.
آثار این هنرمند بر دیوارهای بسیاری از شهرها نقش بسته و با هنر خیابانی‌اش بسیاری از مسائل اجتماعی و سیاسی روز را به چالش می‌کشد و هدف اصلی او اعتراض است.
تازه‌ترین اثر این هنرمند در راهرو بیمارستان ساوت‌همپتون (Southampton) کشیده شده و قرار است در راستای کمک به سازمان خدمات بهداشت ملی انگلستان به حراج گذاشته ‌شود.
این اثر پرستاری را به تصویر کشیده است که با دستانی باز گویی در حال پرواز است. « بتمن » و « مرد عنکبوتی » ابرقهرمانان دیروز این کودک در سطل پشت سرش کنار گذاشته شده است تا کادر درمان ، به عنوان نمادی از ابرقهرمانان امروز معرفی می شوند.
بنکسی در کنار این اثر سیاه و سفید در یادداشتی برای کارمندان بیمارستان چنین نوشته است: از همه کاری که انجام می دهید متشکرم. امیدوارم که این مکان کمی بیشتر روشن شود ، حتی اگر فقط سیاه و سفید باشد.

این اثر سومین کاری است که بنکسی پس از شیوع بیماری کرونا انجام داده است. اولین اثر این هنرمند حمله ۱۰ موش به حمام خانه اش بود و اثر دیگر افزودن ماسک بهداشتی به اثر بازآفرینی تابلو معروف « دختری با گوشواره مروارید » است.

آثار این هنرمند در سال ۱۹۹۳ به تدریج روی دیوارها و قطارها ظاهر شدند و تا سال ۲۰۰۱ هنر وی در جای جای انگلستان شروع به خودنمایی کرد. بنکسی امضای خودش را دارد به طوری که آثارش به راحتی از آثار سایر هنرمندان سبک گرافیتی قابل تشخیص و تمایز است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سالروز تولد بزرگترین کمدین ایران ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۴ مردم
اردیبهشت‌ماه مصادف با تولد زنده‌یاد رضا ارحام صدر بازیگر سینما،‌ تئاتر و تلویزیون بود که به گواه بسیاری هنوز هم از بزرگ‌ترین کمدین‌های ایران محسوب می...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

حمله به رژه نظامی در اهواز ...
parseed.ir ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ تاریخ
حمله به مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اهواز که به اختصار حمله به رژه نظامی در اهواز خوانده شده‌است، یک حمله مسلحانهدر ایران بود که در صبح روز شنبه...ادامه مطلب»

چه ایرانی‌های خوبی؛ هر سال خشن‌تر و عصبانی‌تر از پارسال! ...
sara.jamejamonline.ir ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ فرهنگ
نگاهی آسیب‌شناسانه به شیوع روحیه پرخاشگری و عصبانت در جامعه چه ایرانی‌های خوبی؛ هر سال خشن‌تر و عصبانی‌تر از پارسال! جام جم سرا- جامعه ایرانی خشن شده؛...ادامه مطلب»

چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»


EOF