وزیر صمت برکنار شد / پراید 90 میلیونی دلیل برکناری؟

وزیر صمت برکنار شد / پراید 90 میلیونی دلیل برکناری؟...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آبان، #آذربایجان، #آذربایجان_شرقی، #اسلامی، #الله، #ایران، #بازار، #بازرگانی، #بسم_الله، #توسعه_صادرات، #تومان، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جهش_تولید، #حسن_روحانی، #خبر، #خودرو، #دولت، #دولت_تدبیر_و_امید، #روحانی، #صادرات، #عصر_ایران، #قائم، #قانون_اساسی، #مجلس، #مدرس، #مدیریتی، #مقدس، #ملت، #نماینده_مجلس، #وزارت_صنعت،_معدن_و_تجارت، #وزیر، #وزیری، #پراید

با رسیدن قیمت پراید به 90 میلیون تومان ، انتقادات از وزیر صمت به اوج رسید.
رئیس جمهوری ، رحمانی وزیر صمت (صنعت ، معدن و تجارت) را از این سمت برکنار و حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.
به گزارش عصر ایران ، رضا رحمانی به دلیل مسائل مختلف از جمله افزایش جهشی قیمت پراید و توزیع کالا مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود.
در روزهای اخیر با رسیدن قیمت پراید به 90 میلیون تومان ، انتقادات از وزیر صمت به اوج رسید. او دیروز با صدور دستوری 24 ساعت مهلت برای ساماندهی بازار تعیین کرد اما با پایان این مهلت ، خبر برکناری او منتشر شد.
خبر برکناری رحمانی از راس وزارت صمت با انتشار خبر حکم روحانی برای تعیین سرپرست وزارت صمت مشخص شد. در این حکم ، اشاره ای به رحمانی نشده است.
این برای نخستین بار در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی است که او وزیری را برکنار می کند.
مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت بود.
رحمانی 53 ساله و متولد مرند آذربایجان شرقی از آبان 1397 به عنوان وزیر صمت (صنعت ، معدن و تجارت) فعالیت خود را شروع کرد. او قبل از این ، سه دوره هفتم ، هشتم و نهم نماینده مجلس و به مدت 2 سال (95 تا 97) قائم مقام وزیر صمت بود.
متن حکم روحانی
متن حکم حسن روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای مهندس حسین مدرس خیابانی
براساس اصل 135 قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی ، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی « وزارت صنعت ، معدن و تجارت » منصوب می‌نمایم.
انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌های ظالمانه موجب ارتقاء اقتدار و عزت ملی خواهد بود ، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل مؤثر با دستگاه‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی ، ساماندهی قیمت خودرو ، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل ، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار اقدام نمایید.
توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ، با رعایت اصول قانون‌مداری ، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت دارم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
---با رسیدن قیمت پراید به 90 میلیون تومان ، انتقادات از وزیر صمت به اوج رسید. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

اهم اخبار اقتصادی ایرنا در هفته گذشته؛ لغو تحریم برخی از شرکت های صنع...
irna.ir ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ اقتصاد
تهران- ایرنا- خسارت بیش از 1500میلیارد تومانی حادثه ساختمان پلاسکو، لغو تحریم شمار دیگری از شرکت های مرتبط با صنعت نفت ایران از سوی اتحادیه اروپا و اع...ادامه مطلب»


EOF