۱۲ شهر ساحلی مازندران به عنوان مناطق مرزی شناخته شدند

۱۲ شهر ساحلی مازندران به عنوان مناطق مرزی شناخته شدند...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #انتخابات، #ایرنا، #بهشهر، #جویبار، #خزر، #دریای_خزر، #دولت، #رامسر، #ساری، #شهرستان، #عباس_آباد، #قانونی، #مازندران، #محمود_آباد، #مرز، #نوشهر، #نکا، #وزارت_آموزش_و_پرورش، #وزارت_کشور، #چالوس

مدیرکل دفتر سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشور استانداری مازندران گفت که ۱۲ شهر مرکز شهرستان‌های مازندران واقع در بخش ساحلی به عنوان شهرهای مرزی شناخته شدند.
مهدی محمدی یکشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود که این تغییر وضعیت در پی ابلاغ تازه‌ترین مصوبه وزارت کشور ایجاد شده است.
وی توضیح داد: بر اساس این مصوبه ، شهرهای رامسر ، تنکابن ، عباس آباد ، چالوس ، نوشهر ، بهشهر ، گلوگاه ، بابلسر ، محمود آباد ، فریدونکنار ، نکا و نور به عنوان شهرهای مرزی جدید استان از سوی وزارت کشور شناسایی شدند.
پیش از این فقط بخش های ساحلی این شهرستان ها به عنوان مناطق مرزی شناخته می شدند که جمعیت قابل توجهی را در بر نمی کرفت.
مدیرکل دفتر سیاسی استانداری مازندران افزایش حقوق کارمندان و فرهنگیان در بخش های مرزی را یکی از مزایای آن توصیف کرد و گفت : البته مزایای دیگری همچون معافیت های مالیاتی و گمرکی نیز متصور است که در آینده نه چندان دور مشخص می شود.
بر اساس تعریف وزارت کشور ، مناطق مرزی به آن دسته از سطوح تقسیماتی گفته می شود که با کشورهای همسایه مرز مشترک دارند.
مازندران به خاطر داشتن حدود ۴۰۰ کیلومتر مرز آبی با کشورهای حوزه دریای خزر ، استان مرزی محسوب می شود و بر این اساس ۱۵ شهرستان این استان دارای مناطق مرزی اعم از شهر و بخش هستند.
رامسر ، نوشهر ، نور ، چالوس ، عباس آباد ، محمود آباد ، فریدونکنار ، بابلسر ، تنکابن ، جویبار ، ساری ، میاندرود ، نکاء ، بهشهر و گلوگاه شهرستان هایی هستند که به خاطر داشتن نوار ساحلی ، شهرستان های مرزی مازندران به شمار می روند.
بر اساس امتیازات موضوع بند (۱) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری ، حقوق کارمندان رسمی و پیمانی دولت فعال در مناطق مرزی تا سقف تعیین شده بیست و پنج درصد (۲۵%) حقوق ثابت افزایش می‌یابد.
همچنین در تبصره این ماده آمده است که به کارکنان متقاضی انتقال و همچنین کارمندان مستقر در مناطق مرزی تا سقف ۱۰۰ درصد افزایش حقوق تعلق خواهد گرفت که البته این تبصره مربوط به مناطق کمتر توسعه یافته است که شامل مازندران نمی شود.
همچنین سال گذشته بر اساس گزارش های رسانه ای مدیران امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ، فرهنگیانی که در مناطق مرزی خدمت می کنند همانند مناطق بد آب و هوا و مناطق کمتر توسعه یافته فوق العاده شغل استفاده می کنند.
در نظر گرفتن فوق العاده شغل نوار مرزی در قانون مدیریت خدمات کشوری هم برای فرهنگیان تصریح شده است از جمله در بند یک ماده ۶۸ آمده است : کارکنانی که در مناطق بد آب و هوا و مناطق کمتر توسعه یافته فعالیت می کنند از فوق العاده شغل استفاده می کنند.
بر اساس مقررات و دستور العمل های قانونی وزارت کشور در ۱۶ استان کشور که مرزی قلمداد می شوند ، دریافت حق نوار مرزی برای هر استانی متفاوت است و یکی از ملاک های مهم تعریف مناطق و نقطه مرزی است.
اگر چه مبلغ حق نوار مرزی در هر منطقه بستگی به قانون دارد ، ولی فوق العاده شغل مناطق کمتر توسعه یافته و بد آب و هوا بر اساس درصدی از حقوق ثابت فرهنگیان تعریف و پرداخت می شود و مهم تر از همه به مدرک تحصیلی فرهنگیان هم بستگی دارد.
---مدیرکل دفتر سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشور استانداری م ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

از شلمچه تا کربلا- گزارشی از سفرهای ماندگار مقامات دولت تدبیر و امید ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ اخبار
معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 40 سفر به شهرها و روستاهای مختلف کشور داشتند . معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان ...ادامه مطلب»

گزارشی از تلفات و خسارات بارندگی شدید و طغیان رودخانه در شهرهای شمالی ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۴ اخبار
مشکلات ایجاد شده به دلیل تغییرات جوی چند روز گذشته همچنان در بیشتر مناطق کشور ادامه دارد و تاکنون منجربه خسارت‌های زیادی بر اثر جاری شدن سیل، آبگرفتگی...ادامه مطلب»

تاجگذاری رضا پهلوی در کاخ گلستان...
1host2u.com 25/04/1926 تاریخ
رضاخان بعد از کودتای سوم اسفند 1299 قدرت را در انحصار خود قرار داد و در ۲۱ آذر ۱۳۰۴، سلطنت ایران‌ به‌ «اعلیحضرت‌ رضا پهلوی» واگذار شد. رضاشاه پهلوی در...ادامه مطلب»

نماینده بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس:تا زنده‌ام اجازه انتقال آب دریای خ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ طبیعت
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا زنده ام اجازه انتقال آب دریای خزر را به سمنان نمی‌دهم. به گزارش خبرآنلاین، علی‌محم...ادامه مطلب»


EOF