بیماری ناشناخته در گیلان و بستری ۱۴ کودک در آستارا | تاریخ ابتلا در یک روز است

بیماری ناشناخته در گیلان و بستری ۱۴ کودک در آستارا | تاریخ ابتلا در یک روز است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ سلامت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آستارا، #آنلاین، #ارتباط، #اردیبهشت، #استان_گیلان، #ایسنا، #بندری، #بهشتی، #بیمارستان، #تاریخ، #دانشگاه، #رشت، #شهرستان، #مردم، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #کودکان، #گیلان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: از روز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت تعدادی کودک با علایم گوارشی اسهال و استفراغ به اورژانس و مراکز درمانی آستارا مراجعه کرده‌اند که تاکنون ۱۴ نفر از آنها بستری شده‌اند.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا ، دکتر آبتین حیدرزاده در جریان بازدید از بیمارستان شهید دکتر بهشتی آستارا گفت: به دلیل اینکه از شب گذشته به ما اطلاع داده شد که تعدادی از کودکان در آستارا مبتلا به بیماری گوارشی اسهال و استفراغ شدند ، در رأس هیأتی متشکل از معاونت بهداشتی و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان ، برای بررسی ابعاد این حادثه در این شهرستان حضور یافتیم.
وی با بیان اینکه در جریان این بازدید ، گزارشی کامل توسط مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا و رئیس بیمارستان شهید دکتر بهشتی این شهر مرزی و بندری در خصوص وضعیت بیماران ، سوابق ، تماس‌ها و محیط زندگی آنها ارائه شد ، ادامه داد: محیط زندگی برخی از بیماران مورد بازدید قرار گرفت و به نتایجی دست یافته ایم و باید آزمایش‌ها در این زمینه برای دستیابی به نتیجه نهایی تداوم یابد.
حیدرزاده با تأکید بر اینکه آزمایش‌ها از بیماران و محل زندگی آنها گرفته و برای آزمایشگاه مرکزی در رشت ارسال شده است ، افزود: آنچه که مشاهده می شود امروز جمعه ۲۶ اردیبهشت بستری جدیدی را از کودکان نداشتیم و چند بیمار بزرگسال نیز مراجعه کرده اند که گمان می کنیم تاریخ ابتلای آنها در یک روز باشد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه کودکان زودتر بیماری را نشان می دهند ، خاطرنشان کرد: باید منتظر ماند و دید که نمای طغیان این بیماری چگونه است تا بهتر بتوانیم اعلام نظر کنیم.
وی اضافه کرد: آنچه پیش بینی می شود ، این بیماری از انواع ویروس ها نشأت گرفته است و به طور قاطع می گوییم که هیچ ارتباطی بین این بیماری و کرونا وجود ندارد.
وی با بیان اینکه ارتباط بیماری ها با کرونا از نگرانی های امروز مردم است گفت: آزمایش های کرونا از همه بیماران گرفته شده است و این بیماران علایم تنفسی ندارند و شرایط و تماس‌ها نشانگر این است که هیچ ارتباط مستقیمی بین این افراد با بیماران کرونایی وجود نداشته است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
خطر بازگشت بحران در گیلان؛ افزایش ۷۰۰ بیمار فقط در دو روز | آمار ابتلا...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ سلامت
نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان گفت: پس از عادی شدن ترددها بیشتر مبتلایان در حوزه خانوادگی است، یعنی مردم با عادی قلمداد کردن این موضوع در م...ادامه مطلب»

پیک ششم چقدر به ما نزدیک است؟ جولان کرونا در گیلان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ سلامت
هرچند پیک ششم هنوز خیز برنداشته، اما در کمین است تا خود را به تخت‌های بیمارستان‌ها برساند. آن‌ هم در ایامی که بسیاری از مناسبت‌ها و سفرها با کمترین رع...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»

مقام اول گیلان در ثبت ملی شهر و روستاهای صنایع دستی ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۵/۱۵ فرهنگ
معاون میراث فرهنگی‌گیلان گفت: گیلان با ۶ شهر و روستای ثبت شده در حوزه صنایع دستی مقام اول را در کشور دارد. ولی جهانی به همشهری آنلاین گفت: ۶ روستا و ...ادامه مطلب»

عامل قتل‌های عنکبوتیِ مشهد که بود و چرا دست به قتل ۱۶ زن‌ زد؟ | بازبین...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ اخبار
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خراسان، پس از ساخت چند فیلم سینمایی درباره این قتل ها و به ویژه ساخت فیلم موهن «عنکبوت مقدس»، روزنامه خراسان برآن شد ...ادامه مطلب»


EOF