اعلام تعداد کشته‌های حوادث آبان: 230 نفر

اعلام تعداد کشته‌های حوادث آبان: 230 نفر...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ ارتش

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آبان، #آبان_۹۸، #اعتراض، #اماکن، #ایران، #ایسنا، #بخش_خصوصی، #حاکمیت، #حوادث_آبان_۹۸، #خودرو، #عصر_ایران، #قالب، #مجتبی، #مجلس، #مردم، #نظامی، #پمپ_بنزین، #پمپ_بنزین_ها

رییس کمیسیون امنیت ملی در دوره دهم مجلس: 497 مرکز دولتی و ساختمان های بخش خصوصی ، 123 جایگاه سوخت و 991 بانک مورد تخریب قرار گرفت.
رییس کمیسیون امنیت ملی در دوره دهم مجلس با ارایه آماری از خسارات جانی و مالی حوادث آبان ۹۸ ، تعدا کشته های این حوادث را 230 نفر اعلام کرد .
به گزارش عصر ایران به نقل از ایسنا ، مجتبی ذوالنوری در حاشیه جلسه اجتماعی انتظامی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به ماجرای افزایش نرخ بنزین در آبان ماه سال گذشته گفت:در هر کشوری ممکن است طرح های اجرا شود که دارای نقاط ضعف و قوت باشد و بعضی متضرر شوند و بعضی سود ببرند.
وی آنچه در آبان۹۸ اتفاق افتاد را یک حادثه طبیعی خواند و در توضیح اظهاراتش گفت: مردم ممکن است اعتراض داشته باشند و آن را اعلام کنند ، ولی براندازی نرم در دستور نظام سلطه است.
وی ادامه داد: نظام سلطه از فرصت آبان بهره گرفت و تجمع های خیابانی را راه انداخت.کسانی که گوش به رسانه های خارجی بودند ، سعی کردند موج سواری کنند؛ در آبان ۹۸اعتراض مردم آرام و مسالمت آمیز بود و کسی حساسیت به خرج نداد ، ولی وقتی تعرض به اماکن خصوص و دولتی و مراکز انتظامی رخ می دهد ، مردم از حاکمیت استقرار امنیت و نظم را مطالبه می کنند.
ذوالنوری اعلام کرد :۴۹۷ مرکز دولتی و بخش خصوصی مورد خسارت جدی قرار گرفت ، ۴۲۲ خودرو مردم آسیب جدی دیدند و سوزختند ، ۲۳۰ خودرو دولتی و عمومی را آسیب دیدندو به ۵۶۹ خودرو و موتور نیروهای امنیتی و انتظامی آسیب زدند.991 بانک یا تخریب شد یا آتش زدند ، ، 123 مرکز سوخت و تخریب شد.
وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی از جان مایه گذاشتند تا کسی آسیب نبیند ، افزود:200نفر مجروح شدند در این تجمعات و آمار مجروحان نیروهای امنیتی و انتظامی بیشتر از۵هزار نفر بود و این یعنی نیروی خود را صرف دفاع گذاشته بودند نه تهاجم.
وی اعلام کرد:6 مامور رسمی نیروهای امنیتی به شهادت رسیدند ، حتی یک کشته ، مجروح و جانباز برای ما سخت و سنگین است ، رسانه های بیگانه آمارهای دروغین اعلام کرده و تا ده هزار نفر کشته اعلام کردند ، 230 کشته در مجموع داشتیم که۶ نفر از ماموران بودند.
وی همچنین اظهارکرد:7 درصد در درگیری های مستقیم با نیروهای انتظامی جان باختندو ۱۶درصد در حمله به مراکز نظامی و انتظامی جان خود را از دست دادند.31 درصد در حمله به مراکز عمومی مثل فروشگاه ها ، پمپ بنزین ها ، بانک ها و مساجد جان باخته‌اند و 20 درصد از جان باختگان در قالب نیروهای تامین کننده امنیت و نظم بوده‌اند.22 درصد از جان باختگان سابقه محکومیت های کیفری داشته اند و 26 درصد جزو آشوبگران نبودند و به دلایل نامعلوم جان باخته اند مثلاً شقیقه آنها از فاصله سه متری هدف قرار گرفته بود.
---رییس کمیسیون امنیت ملی در دوره دهم مجلس: 497 مرکز دولتی و ساختمان های بخش خصوصی ، 123 جایگاه سوخت و 991 بانک مورد تخریب قرار گرفت. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

آغاز پادشاهی شاه صفی یکم ...
1host2u.com 28/01/1629 تاریخ
شاه صفی یکم (زاده ۱۶۱۱ - درگذشته ۱۲ مه ۱۶۴۲) ششمین پادشاه صفوی ایران است که از ۱۰۰۷ تا ۱۰۲۱ خورشیدی، (۱۶۲۹ تا ۱۶۴۲ میلادی یا ۱۰۳۸ تا ۱۰۵۲هجری قمری) به...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

بازخوانی 30 خرداد 1360؛ چرا پارتیزان‌های خلقی علیه مردم ایران دست به ا...
mashreghnews.ir ۱۳۶۰/۰۳/۳۰ تاریخ
در سه سال اول، مشکلاتی نظیر شورش‌های جدایی‌طلب، کودتا، تظاهرات خیابانی و ... باعث ناامنی در فضای داخلی کشور شده بود. یکی از گروه‌های که تا سال 1360 به...ادامه مطلب»


EOF