مشاور امنیت ملی ترامپ: چین، روسیه و ایران در ناآرامی‌های آمریکا دخالت دارند

مشاور امنیت ملی ترامپ: چین، روسیه و ایران در ناآرامی‌های آمریکا دخالت دارند...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ سیاست

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #اعتراضات، #ای_بی_سی، #ایالات_متحده، #ایران، #ترامپ، #تظاهرات، #توییتر، #دولت، #دولت_روسیه، #رابرت_اوبرایان، #روسیه، #زیمبابوه، #شبکه‌های_اجتماعی، #مارکو_روبیو، #مجازی، #مرج، #پکن، #چین

اوبرایان با تایید توییت مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه آمریکایی درباره دست داشتن 3 دشمن خارجی آمریکا در تشدید ناآرامی ها در این کشور ، به طور مشخص از 3 کشور چین ، روسیه و ایران نام برد.
مشاور امنیت ملی کابینه ترامپ 3 کشور چین ، روسیه و ایران را به دست داشتن در گسترش ناآرامی‌ها در کشورش متهم کرد.
به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت "پولیتیکو" ، "رابرت اوبرایان" مشاور امنیت ملی کابینه ترامپ روز یکشنبه در اظهاراتی در مصاحبه با برنامه هفتگی شبکه خبری "ای بی سی" آمریکا در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره احتمال دست داشتن دشمنان خارجی آمریکا در تشدید ناآرامی‌های داخلی این کشور گفت:" بله ، به ایران نگاه کنید ، این کشور به یقین در اینجا مشغول فعالیت است. شما این را می‌دانید. ما ابزارهایی در جعبه ابزار خود داریم. ما در حال همکاری نزدیک با متحدان خود هستیم. من با همکارانم ، مشاوران امنیت ملی تلفنی گفت‌وگو می‌کنم و در روزهای آینده قرار است با هم ملاقات کنیم."
"رابرت اوبرایان" مشاور امنیت ملی آمریکا/ عکس آرشیوی/ آسوشیتدپرس

* * * اوبرایان همچنین به فعالیت‌های کشورهای چین ، زیمبابوه و فعالانی از روسیه در شبکه‌های اجتماعی برای دامن زدن به تظاهرات در این کشور اشاره کرد و اظهارات "مارکو روبیو" سناتور جمهوریخواه آمریکایی درباره دست داشتن 3 دشمن آمریکا (چین ، روسیه و ایران) در تحریک تظاهرات و دامن زدن به آشوب داخلی در آمریکا را تایید کرد.
گفتنی است روبیو در توییتی مدعی شده است 3 کشور دشمن آمریکا که نامی از آنها نبرده ، طی روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی و توییتر به شدت فعال بوده‌اند تا ناآرامی‌ها در آمریکا را گسترش دهند.
"رابرت اوبرایان" درباره تلاش کشورهای دشمن و رقیب آمریکا برای سوء استفاده از اعتراضات داخلی در آمریکا گفت که آنها از این بحران داخلی آمریکا استفاده می‌کنند و به دنبال گسترش هرج و مرج و بی‌ثباتی داخلی در آمریکا هستند تا از این راه به دموکراسی آمریکا آسیب بزنند.
او مدعی شد عاملانی از خارج ایالات متحده آمریکا از طریق فضاسازی‌های اینترنتی در ایجاد آشوب و ناآرامی در آمریکا دخالت دارند.
او انگشت اتهام را به طور مشخص به سمت دولت چین گرفت و مدعی شد دولت پکن به طور مستقیم در این کار نقش دارد در حالی که به گفته او وضعیت دولت روسیه متفاوت است و ممکن است به طور مستقیم نقش نداشته باشد اما پای برخی فعالان روس در میان باشد.

توییت سناتور روبیو درباره نقش 3 دشمن خارجی آمریکا در تشدید ناآرامی های داخلی این کشور/ او در این توییت مدعی شده؛ این 3 کشور ایجاد کننده ناآرامی نبودند اما از این ناآرامی ها خوشحالند و از طریق ابزارهای در اختیارشان از جمله شبکه های مجازی روی آتش اختلافات داخلی آمریکا بنزین می ریزند.

* * * ---اوبرایان با تایید توییت مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه آمریکایی درباره دست داشتن 3 دشمن خارجی آمریکا در تشدید ناآرامی ها در این کشور ، به طور مشخص از 3 کشور چین ، روسیه و ایران نام برد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

«کالگزیت» ؛ جدایی طلبان کالیفرنیا از ایران چه می خواهند؟!...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ سیاست
سخنگوی جنبش استقلال کالیفرنیا در این مصاحبه خواستار تأسیس نمایندگی فرهنگی کالیفرنیا در ایران و توجه مردم ایران به این جنبش برای جدایی از آمریکا شد. ب...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

مرگ محمدرضا شاه پهلوی در مصر...
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۵/۰۵ تاریخ
در یازدهم اردیبهشت ۱۳۵۴ پزشک شاه تشخیص داد که شاه مبتلا به سرطان غدد لنفاوی شده‌است. هر چند شاه این موضوع را برای سه سال حتی از فرح نیز پنهان کرده‌بود...ادامه مطلب»


EOF