آتش‌سوزی بوستان چیتگر عمدی بود | ماجرای اموال پلی‌اتیلن چیست؟

آتش‌سوزی بوستان چیتگر عمدی بود | ماجرای اموال پلی‌اتیلن چیست؟ ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آزادگان، #آلودگی، #آنلاین، #اسلامی، #ایرنا، #ایسنا، #بِه، #تهران، #جلال_ملکی، #خبر، #خرداد، #خودرو، #دوچرخه_سواری، #سازمان_آتش‌نشانی، #سلامت، #شهرداری، #شهرداری_تهران، #شهرها، #شورای_اسلامی_شهر_تهران، #شورای_شهر، #صدراعظم، #غربی، #محیط_زیست، #مردم، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پایتخت، #چیتگر، #کرج

ه گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران امروز (سه شنبه ۱۳ خرداد) در دویست و هفدهمین جلسه این شورا ، بیان عمدی بودن آتش‌سوزی بوستان چیتگر گفت: در انتهای شمال غربی بوستان چیتگر به دلیل اموال پلی‌اتیلن که وجود دارد ، آتش سوزی رخ داد که این آتش سوزی عمدی بود.
وی از معاونت خدمات شهری و مدیریت منطقه درخواست کرد با توجه به شرایط گرمای هوا و مسائل سیاسی – اجتماعی نظارت کافی بر شهرها انجام شود تا چنین اتفاقاتی شهر را دچار مشکل و آسیب نکند.
نوری در ادامه با اشاره به تذکر یک عضو شورا مبنی بر بسته بودن چیتگر گفت: کارشناسان خود را به صورت ناشناس به این پارک فرستادم و بعد از گفتگو با مردم با مسئولان شهرداری منطقه نیز گفتگوهایی انجام دادند و در حال حاضر امکان بهره برداری شهروندان از این بوستان جنگلی وجود دارد.
وی ادامه داد: به عنوان رئیس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر باید اطلاعات دقیقی برای قضاوت درست به دست می‌آوردم و متوجه شدم در حال حاضر فعالیت در این بوستان انجام می‌شود و مردم در آن تفریح می کنند.
نوری با اشاره به تصویب ستاد مقابله با کرونا برای بسته شدن بوستان‌ها گفت: در این فاصله شهرداری این منطقه اقدام به انجام عملیات کاشت و بازپیرایی ۴۰ هزار اصله درخت و احداث باغ با ۲ هزار اصله درخت میوه در بوستان چیتگر کردند؛ همچنین در این مدت نسبت به عملیات بِه زراعی اعم از شخم زدن و حذف علف های هرز و دفع آفات نباتی اقدام کرده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه عدم تردد خودروها در این بوستان باعث کاهش آلودگی صوتی و محیطی و توقف تخریب فضای سبز شده است ، تاکید کرد: این بوستان پذیرای شهروندان بدون خودرو است و پیست ها و مسیرهای دوچرخه سواری نیز در حال ارائه خدمات هستند و قرار است ۱۲ خودرو برقی نیز در ورودی های بوستان برای خدمات رسانی استقرار پیدا کنند.
وی ادامه داد: تهیه طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو نیز در آینده نزدیک در حال تصویب است.
جزئیات آتش‌سوزی سومین پارک تهران در سه روز گذشته
سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق در پارک جنگلی « افرا » در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا ، سید جلال ملکی گفت: حوالی ظهر امروز حریق در بوستان جنگلی افرا واقع در محدوده تقاطع بزرگراه آزادگان و خلیج‌فارس به سامانه ۱۲۵ اطلاع‌ داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان را به محل حادثه اعزام کرد.
وی ادامه داد: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که حریق در بخشی از این پارک به مساحت حدود ۲۰۰۰ مترمربع رخ داده است که بلافاصله اقدامات خود برای اطفای حریق را آغاز کرده و حدود یک ساعت بعد موفق به اطفای کامل حریق شده و حوالی ساعت ۱۳ به ماموریت خود خاتمه دادند.
ملکی با بیان اینکه علت قطعی این حادثه در دست بررسی است ، خاطرنشان کرد: همه ساله با آغاز فصل گرما به خصوص در سال‌هایی که میزان بارندگی بهاری بالا باشد ، حریق در چنین فضاهایی هم رخ می‌دهد اما دلیل قطعی این آتش‌سوزی در حال بررسی است.
این سومین پارک در سه روز گذشته است که در تهران ، گرفتار آتش شده است. بوستان ولایت و پارک چیتگر از دیگر پارک‌های تهران بودند که در روزهای اخیر ، گرفتار آتش‌سوزی شدند.
۲ هزار متر از عرصه‌های جنگلی چیتگر تهران در آتش سوخت
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد: ۲ هزار متر از عرصه های جنگلی در شمال بوستان چیتگر پایتخت در آتش سوخت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ، سید جلال ملکی گفت: ساعت ۲۱ امشب حادثه آتش سوزی در بوستان چیتگر به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و ماموران ۳ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
وی افزود: در ضلع شمالی بوستان چیتگر در یک فضای یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار متری بدون استفاده آتش سوزی روی داده بود.
ملکی ادامه داد: آتش نشانان وارد عملیات شدند و دقایقی قبل موفق شدند آتش را مهار کنند.
وی خاطرنشان کرد: یک اتاقک کارگری نیز در این حادثه دچار آتش سوزی شد اما به فردی آسیب نرسید.
بوستان جنگلی چیتگر در حاشیه آزاد راه تهران_ کرج در غرب پایتخت واقع شده است.
شب گذشته نیز حدود ۴ هزار متر از اراضی بوستان ولایت دچار آتش سوزی شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

از سیر تا پیاز "طرح ترافیک جدید" پایتخت در گفت و گو با معاون شهرداری ت...
tadbirvaomid.ir ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ خودرو
معاون ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در این طرح با برچیده شدن سهمیه ها، جامعه از طبقه طبقه شدن رها می شود، افزود: هم مسئولان کشور و هم نمایندگان م...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»


EOF