یک میلیون هکتار به مناطق حفاظت شده کشور اضافه می‌شود

یک میلیون هکتار به مناطق حفاظت شده کشور اضافه می‌شود...
mohitzist.ir ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ طبیعت

کلیدواژه ها:#انقراض، #ایران، #جهانی، #حفاظت_محیط_زیست، #خرداد، #سازمان_حفاظت_محیط_زیست، #سازمان_ملل، #سازمان_ملل_متحد، #شعار، #طبیعت، #قالب، #محیط_زیست، #ملل_متحد

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع‌زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: قرار است امسال یک میلیون هکتار از عرصه‌های طبیعی کشور به مناطق تحت مدیریت این سازمان اضافه شود.
منطقه حفاظت شده کالمند یزد

* * * به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) ، کیومرث کلانتری به مناسبت فرارسیدن پنجم ژوئن (16 خرداد ماه) روز جهانی محیط زیست و هفته محیط زیست در ایران در پیامی ویدیویی افزود: اکنون حدود ۱۸.۵ میلیون هکتار از عرصه‌های جغرافیایی کشور با عنوان مناطق چهارگانه در قالب ۲۹۵ منطقه تحت مدیریت و حفاظت سازمان محیط زیست است که این حفاظت را برای نسل های آینده انجام می دهد.
وی اظهار داشت: ۵ ژوئن برابر با ۱۶ خرداد هر ساله در سطح جهان روز جهانی محیط زیست نامگذاری شده است این روز در سال ۱۹۷۲ تشکیل شد و هر ساله هم یک شعار بین المللی برای این روز تعیین می شود ، دفتر محیط زیست سازمان ملل متحد نیز در سال ۱۹۷۵ تشکیل شد و این دفتر برای هر سال یک شعار جهانی انتخاب می کند که شعار امسال « پاسداشت تنوع زیستی » در نظر گرفته شده است.
کلانتری ادامه داد: بشر باید به آن نظام طبیعت و آن ارزشمندی که تنوع زیستی به صورت یک چرخه در طبیعت دارد برگردد ، تمام دنیا امسال در بحث محیط زیست بر روی ارزشمندی تنوع زیستی متمرکز خواهد بود که علت آن خدماتی است که می تواند به بشریت عطا کند.
وی گفت: در سالی که به نام حفاظت ، پاسداشت و گرامیداشت تنوع زیستی تعیین شده ، در تلاشیم تا زیستگاه ها را با اولویت اول حفاظت کنیم ، در اولویت دوم هم گونه هایی که در معرض خطر انقراض هستند را حفظ کنیم و بتوانیم گونه هایی که نیاز به مداخله انسانی ندارند را در زیستگاه حفظ کنیم.
پنجم ژوئن مصادف با ۱۶ خرداد ماه روز محیط زیست است که در ایران یک هفته به عنوان هفته محیط‌زیست نامگذاری کرده است.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

آخرین بازماندگان دایناسورها درخلیج فارس/«مالکان زمین» درخطرانقراض ...
mehrnews.com ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ طبیعت
شناسهٔ خبر: 3658412 - یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰ استانها > هرمزگان قشم - «مالکان زمین» یش از ۲۰۰ میلیون سال است که ساکن کره زمین هستند. و انقراض ...ادامه مطلب»

آشنایی با کوشکی، از نسل یوزپلنک ایرانی در حال انقراض ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ طبیعت
کوشکی یک یوزپلنگ آسیایی در اسارت در ایران است که در حصاری به وسعت ۱۲ هکتار در پناهگاه حیات وحش میاندشت در ۱۰ کیلومتری شرق جاجرم در شرایط نیمه اسارت نگ...ادامه مطلب»

محیط زیست در هفته ای که گذشت؛ نگرانی از واگذاری برخی مناطق محیط زیست ب...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۷/۰۳ طبیعت
محیط زیست در هفته ای که گذشت؛ نگرانی از واگذاری برخی مناطق محیط زیست به شکارچیان/صید سلطان آسمان ها با حشره کش نگرانی فعالان محیط زیست از واگذاری برخی...ادامه مطلب»


EOF