اتهام دانمارک به عناصر وابسته به ریاض به تلاش برای انجام عملیات تروریستی در ایران

اتهام دانمارک به عناصر وابسته به ریاض به تلاش برای انجام عملیات تروریستی در ایران...
entekhab.ir ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ سیاست

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #ارتباط، #اعتراض، #ایران، #دانمارک، #دانمارکی، #دلار، #ریاض، #سعودی، #سفیر، #عربستان، #عربستان_سعودی، #فارس، #چهارشنبه

دادستانی کل دانمارک سه تن از عناصر گروهک تروریستی « الاهوازیه » را به تلاش برای انجام عملیات تروریستی در داخل ایران متهم کرد.
به گزارش فارس ، به نقل از شبکه الجزیرهقطر ، دادستانی کل دانمارک پنجشنبه‌شب اعلام کرد که این عناصر وابسته به عربستان سعودی ، از مقامات سعودی سه میلیون دلار پول گرفته بودند تا در ایران دست به عملیات تروریستی بزنند.
وزارت خارجه دانمارک نیز چهارشنبه شب اعلام کرد که سفیر عربستان سعودی در کوپنهاک را در ارتباط با این قضیه احضار کرده و مراتب اعتراض « شدید اللحن » خود را به مقامات سعودی ابلاغ کرده است.
سه فرد متهم که از اعضای گروهک الاهوازیه و مقیم دانمارک هستند ، ماه فوریه گذشته به نفع سرویس اطلاعاتی سعودی جاسوسی کرده اند. بر اساس گفته دستگاه امنیت و اطلاعات دانمارک ، سه متهم مذکور بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ برای سعودی‌ها جاسوسی کرده‌اند.
برک اندرسن ، رئیس نهاد دانمارکی گفته به هیچ وجه قابل قبول نیست که کشور‌های خارجی و سرویس‌های اطلاعاتی آن‌ها ، از دانمارک به عنوان کانون حمایت مالی از تروریسم استفاده کرده و اقدام به حمایت و پشتیبانی از تروریسم کنند.
---دادستانی کل دانمارک سه تن از عناصر گروهک الاهوازیه را که مورد حمایت مالی سعودی هستند ، به تلاش برای انجام عملیات تروریستی در ایران متهم کرد. دادستانی کل دانمارک پنجشنبه‌شب اعلام کرد که این عناصر وابسته به عربستان سعودی ، از مقامات سعودی سه میلیون دلار پول گرفته بودند تا در ایران دست به عملیات تروریستی بزنند.  ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

حمله به سفارت ایران در لندن ...
alef.ir ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ اخبار
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به حمله عده ای به سفارت کشورمان در لندن با اعلام اینکه متعرضان به بالکن سفارت کشورمان در لندن دستگیر شدند از ختم این ...ادامه مطلب»

چرا آمریکا به دنبال روابط با ایران است ...
jamejamonline.ir ۱۳۹۳/۱۰/۱۰ سیاست
چرا آمریکا به دنبال روابط با ایران است نشریه آمریکایی آتلانتیک با ارائه تحلیلی در باره لزوم تنش زدایی میان امریکا و ایران نوشت: نخست وزیر اسرائیل به ...ادامه مطلب»


EOF