طرح ازدواج اجباری چیست؟

طرح ازدواج اجباری چیست؟...
afkarnews.com ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ فرهنگ

کلیدواژه ها:#ازدواج، #اسلامی، #افکارنیوز، #دولت، #شبکه_های_اجتماعی، #طنز، #مجازی، #مجلس، #مجلس_شورای_اسلامی، #نمایندگان

طرح ازدواج اجباری این روزها در فضای مجازی دست به دست گشته و درباره آن صحبت می شود.
طرح ازدواج اجباری از آن دست موضوعاتی است که این روزها در فضای مجازی بازخوردهای مختلفی را به خود اختصاص داده است.
اخبار اجتماعی- در فضای مجازی جزئیات طرح ازدواج اجباری اینطور امده که اگر فردی تا 28 سالگی ازدواج نکند یک چهارم درآمدش کم شود.
ماجرای ازدواج اجباری چیست؟
به گزارش افکارنیوز ، گفته می شود یکی از کارشناسان موضوع ازدواج در یک رسانه طرحی را اعلام کرد که بر مبنای آن بازه زمانی ازدواج اختیاری ۱۷ تا ۲۸ سال تعیین شده و اگر کسی بعد از این بازه زمانی سنی ازدواج نکرد ، یک چهارم درآمد ماهیانه‌اش کسر و در اختیار فقرا قرار می‌گیردو کسی که در دوره ازدواج اختیاری و قبل از ۲۸ سالگی ازدواج کرد و صاحب ۴ فرزند شد از سربازی معاف می‌شود.
اما بسیاری آن را به مسئولان کشور مرتبط دانستند و عنوان کردند که ازدواج اجباری را می خواهند در مجلس به تصویب برسانند که در واقع این موضوع شایعه ای بیش نبوده است.
واکنش ها به ازدواج اجباری
کاربران شبکه های اجتماعی نیز به ماجرای ازدواج اجباری به شکل طنز واکنش نشان دادند و نوشتند:
« بازم ازدواج نکردن به‌ صرفه ‌تره. چون اگه ازدواج کنی کل حقوقتو باید بدی به زنت. » ، « ۴۰ روز مونده تا اینکه تصمیم بگیرم یک مجرم باشم یا نه زیبا نیست؟ » بعضی ها هم در اظهار نظرشان دولت را مورد هدف قرار دادند: « با اجباری شدن ازدواج حالا یه عده همسر احتکار می‌کنند و دولت مجبور میشه همسر یخ‌ زده برزیلی وارد کنه. »
واکنش مجلس یازدهم به ازدواج اجباری
از سوی دیگر اما حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس یازدهم در این خصوص گفت: « اصلا چنین طرحی در مجلس از سوی هیچ‌ کدام از نمایندگان مطرح نشده و مباحث مطرح شده ، فضاسازی علیه نمایندگان است. به هیچ عنوان امکان بررسی و تصویب طرح‌هایی از این دست در مجلس وجود ندارد و نمایندگان نیز وقت شان را صرف بررسی چنین اموری نمی‌کنند. »
همچنین امیر آبادی عضو دیگر هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح ازدواج اجباری در مجلس مطرح نشده و حتی هیچیک از نمایندگان در این باره صحبت نکرده‌اند و قاعدتاً چنین طرحی نداریم.
---طرح ازدواج اجباری این روزها در فضای مجازی دست به دست گشته و درباره آن صحبت می شود. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال پایتخت متوقف شد/ تهران تا ابد پایتخت ایران می ماند...
khabaronline.ir ۱۳۹۳/۰۵/۱۸ اخبار
انتقال پایتخت متوقف شد/ تهران تا ابد پایتخت ایران می ماند جامعه > شهری - مهر نوشت: نائب رئیس کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید ب...ادامه مطلب»

ایرانی ها در گوگل دنبال چه می گردند؟...
web.zeytooni.com ۱۳۹۵/۰۶/۱۰ اینترنت-آی.تی
در روزگار زندگی روی اینترنت، هر جست و جو یک اعتراف است و هر موتور جست و جو، یک کشیش مجازی برای ثبت اعتراف ها. هر روز میلیون ها نفر در سراسر کره زمین، ...ادامه مطلب»

سرنوشت طرح صیانت از فضای مجازی چه می شود؟ ...
isna.ir ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ اینترنت-آی.تی
اکنون که معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی تصویب کلیات طرح صیانت از فضای مجازی در کمیسیون مشترک را دارای ایراد قانونی دانسته است و ۱۵۰ نفر از نمایندگان ...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»


EOF