صدور اعلان قرمز برای متهمان فراری پرونده طبری | اینترپل در صدد استرداد یارانِ آقای معاون | متهمان فراری پرونده طبری چه کسانی هستند؟

صدور اعلان قرمز برای متهمان فراری پرونده طبری | اینترپل در صدد استرداد یارانِ آقای معاون | متهمان فراری پرونده طبری چه کسانی هستند؟ ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ ارتش

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اعلان، #اکبر_طبری، #ایران، #باشگاه_خبرنگاران، #باشگاه_خبرنگاران_جوان، #خبر، #دادگستری، #رومانی، #طبری، #فرهنگ، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #وکیل

پرونده اکبر طبری ۵ متهم فراری دارد که برای تمام آن‌ها « اعلان قرمز » صادر شده است.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، رسیدگی به پرونده اکبر طبری به همراه ۲۱ متهم دیگر از هفته‌های پیش در شعبه پنجم دادگاه ویژه کیفری یک و به ریاست قاضی بابایی آغاز شده است.
در این پرونده که متهم ردیف اول آن معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه است ، متهمان متعددی از مفسدان اقتصادی گرفته تا قاضی سابق اجرای احکام ، بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه ، وکیل دادگستری ، کارشناس دادگستری ، کارمند وقت معاونت اجرایی و متهمان دیگر به چشم می‌خورند.
البته افراد نام‌آشنایی هم در پرونده اکبر طبری حضور دارند؛ از غلامرضا منصوری ، قاضی سابق اجرای احکام تا بیژن قاسم‌زاده ، بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه افرادی هستند که با همدستی اکبر طبری اقدامات ناصواب بسیاری را انجام داده‌اند.
یکی از مهم‌ترین محورهای اتهام اکبر طبری و همدستان او در این پرونده ، « مشارکت در شبکه چندنفری ارتشا » است. متهمان این پرونده هرکدام به روش‌های متعدد رشوه‌های کلانی را دریافت کرده‌اند. کسانی که اکنون تعدادی از آن‌ها متواری هستند و در خارج از کشور به سر می برند.
از ۲۲ متهم این پرونده هم اکنون ۵ نفر از کشور متواری شده‌اند و به جز غلامرضا منصوری که با انتشار فیلمی خبر بازگشت خود به ایران را داد و سپس توسط پلیس اینترپل در رومانی دستگیر شد ، از سایر متهمان هنوز خبری موجود نیست.
حسن نجفی ، مصطفی نیازآذری ، مجید انوشه ، غلامرضا منصوری و نادر شریف‌نجار افرادی هستند که پس از دستگیری طبری ، از کشور فرار کردند. حسن نجفی ، متهم ردیف دوم پرونده نیز از کسانی است که پس از دستگیری متهم اصلی پرونده (اکبر طبری) به خارج از کشور متواری شد و هنوز اطلاعاتی از او در دست نیست.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
پشت پرده اخراج عجیب ۱۷ دانشجوی ایرانی از مجارستان | اخراج با غل‌ و زنج...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ اخبار
خانواده دانشجویان روایت می‌کنند که «بعد از گذراندن دوره قرنطینه پلیس، همه دانشجویان را به اداره مهاجرت فرامی‌خوانند، مانند مجرمان شماره‌هایی به گردنشا...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

آغاز پرواز‌ رفت‌وبرگشت تهران-آستاراخان...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ خودرو
بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی تابان، این پروازها روز آینده با پرواز شماره ۶۳۶۹ ساعت ۱۱ صبح آغاز خواهد شد‌. پرواز تهران به آستاراخان و بالعکس...ادامه مطلب»

ماجرای دستگیری قاضی منصوری در رومانی ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ارتش
غلامرضا منصوری، متهم پرونده اکبر طبری در کشور رومانی دستگیر و تحویل اینترپل شده است. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از شرق، بر اساس کیفرخواست قرائت‌شد...ادامه مطلب»

توزیع BMW میان مدیران بانکی | ماجرای مرد در سایه اقتصاد ایران ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ اقتصاد
سومین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی و ۳۳ متهم دیگر پرونده روز گذشته به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد. امامی، تهیه‌کننده سینما و سریال‌های خانگی...ادامه مطلب»


EOF