تهران به قزوین نزدیک‌تر شد

تهران به قزوین نزدیک‌تر شد...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ خودرو

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آلودگی، #آنلاین، #ارزان، #ایرنا، #تهران، #خبر، #رشت، #شهرسازی، #قزوین، #قطار، #محیط_زیست، #مردم، #همشهری، #همشهری_آنلاین

مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ گفت: با راه‌اندازی خط دوم خط آهن قزوین-تهران زمان تردد ریلی مسافران به این ۲ شهر ۴۰ دقیقه کاهش پیدا می‌کند.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ، غلامحسین ولدی در دیدار با مدیر کل راه و شهرسازی قزوین با اعلام این خبر اظهار داشت: اجرای این طرح به پایان رسیده و به زودی با دستور رئیس جمهوری افتتاح خواهد شد.
مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ با تاکید بر مزیت‌های استفاده از ریل گفت: بسترهای لازم جهت افزایش ارائه خدمت در حمل‌ونقل ریلی منطقه فراهم است.
وی در ادامه با اشاره به لزوم تقویت ایستگاه راه‌آهن قزوین افزود: ایستگاه راه‌آهن قزوین در سال ۱۳۱۸ راه‌اندازی شده و از ایستگاه‌های قدیمی موجود است از این رو و با توجه به جایگاه و اهمیت شهر قزوین ، توسعه و افزایش بسترهای خدمت‌رسانی در این ایستگاه در اولویت قرار دارد.
ولدی اضافه کرد: با توجه به مزیت‌های استفاده از قطار از جمله ارزان بودن ، ایمنی بیشتر و ایجاد آلودگی کمتر در محیط زیست ، توقع ما از مدیران و مسئولین شهر و استان قزوین این است که بستر استفاده هرچه بیشتر عموم مردم از این وسیله نقلیه مناسب را فراهم کنند.
وی اظهار کرد: با توجه به حجم تردد قابل توجه در محورهای جاده‌ای قزوین تهران و قزوین رشت ، خوشبختانه این ظرفیت جهت ارائه خدمات بیشتر در این مسیرهای ریلی در شرکت راه‌آهن وجود دارد که در این راستا می‌توانیم با کاهش ترافیک‌های جاده‌ای امنیت و آرامش بیشتر را برای مسافرین هر دو مُدل حمل و نقلی فراهم کنیم.
خط آهن قزوین-تهران دارای ۱۴۴ کیلومتر طول است.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

آتش‌سوزی بوستان چیتگر عمدی بود | ماجرای اموال پلی‌اتیلن چیست؟ ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ طبیعت
ه گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران امروز (سه شنبه ۱۳ خرداد) در...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

سقوط آزاد به زیر خط فقر |‌ کارگران و بازنشستگان: دیگر توان خریدن شیر و...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ اقتصاد
درباره دلایل تورم سرسام‌آور، کارشناسان اقتصادی و فعالان کارگری بارها سخن گفته‌اند؛ افزایش چشمگیر پول و شبه پول در دست خواص، پایین بودن نرخ تولید واقعی...ادامه مطلب»


EOF