مذاکره آمریکا با ایتالیایی‌ها برای توقف فروش قایق‌های تندرو به ایران

مذاکره آمریکا با ایتالیایی‌ها برای توقف فروش قایق‌های تندرو به ایران ...
entekhab.ir ۱۳۸۲/۰۵/۱۷ تاریخ

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #ایتالیا، #ایران، #ایرانی، #تاریخ، #تجهیزات، #دبیرکل، #دولت، #سند، #طراحی، #عدم_اشاعه، #لیبی، #مرجع، #مرداد، #نظامی، #وزیر، #وزیر_اقتصاد، #کنون

« انتخاب » اسناد ویکی لیکس در رابطه با ایران را که متعلق به سال های ۱۹۷۲ تا ۲۰۰۹ است ، را به صورت روزانه و به منظور آگاهی مخاطبان نسبت به تحولات و اتفاقات گذشته ، منتشرمی کند
سرویس تاریخ « انتخاب » : سفارت آمریکا در ایتالیا در تلگرافی سری به تاریخ جمعه ، ۱۷ مرداد ۱۳۸۲ به بحث توقف انتقال قایق های تندروی ایتالیا به ایران پرداخته است.
به گزارش « انتخاب » ؛ متن این سند که ویکی لیکس آن را منتشر کرده ، در زیر آمده است:
موضوع سند: توقف انتقال قایق های تندروی ایتالیا به ایران
طبقه بندی: سری
جمعه 16:01 دقیقه هشتم آگوست 2003 (جمعه ، ۱۷ مرداد ۱۳۸۲)
از: ایتالیا
به: نامشخص
معاون وزیر اقتصاد و فرستاده اقتصادی ما در دیدار 8 آگوست با ماسیمو لگری ، معاون دبیرکل همکاری و توسعه اقتصادی وزارت امورخارجه ایتالیا (به دلیل غیبت دبیرکل ، ماجیلیانو ، که روز 22 جولای ، مگی با او درباره این موضوع صحبت کرده بود) نکات مطرح در تلگراف مرجع را بحث کردند. لگری با دقت درباره اطلاعات جدید مربوط به تماس اخیر شرکت طراحی اف بی با نهادهای ایرانی ، و همچنین ارسال ده قایق از کارخانه ZF Trimax به یک کارخانه تولیدی نظامی ایرانی صحبت کرد. او قول داد تا درباره فعالیت های هردوی این شرکتها تحقیق کرده و به ما اطلاع دهد (او نگفت که آیا هماهنگ کننده عدم اشاعه در وزارت امورخارجه ، دو موهر ، اطلاعات بیشتری درباره شرکت طراحی اف بی از روز 22 جولای تا کنون کسب کرده است یا خیر – دوموهر فعلا در مرخصی است).
معاون وزیر اقتصاد همچنین به ادامه مخالفت ما با پیشنهاد ایتالیا برای فروش قایق و تجهیزات دید در شب به لیبی صحبت کرد. لگری پاسخ داد که دولت ایتالیا مخالفت های آمریکا را درک می کند اما دید آنها درباره لیبی با ایران متفاوت است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»


EOF