«غضنفر بانک» در چابهار شعبه می زند

«غضنفر بانک» در چابهار شعبه می زند...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آریا، #استان_سیستان_و_بلوچستان، #افغان، #افغانستان، #ایران، #ایلنا، #بانک_مرکزی، #بلوچستان، #بندر_چابهار، #خبر، #دلار، #دولت، #زند، #سرمایه_گذاری، #سیستان، #سیستان_و_بلوچستان، #شبکه_بانکی، #موافقت، #هند، #پاکستان، #چابهار

رییس اتاق ایران- افغانستان از راه اندازی شعبه بانک افغانستانی در چابهار خبر داد.
حسین سلیمی در گفت وگو با ایلنا درباره راه اندازی شعبه بانک افغانستانی در چابهار اظهار داشت: بانک افغانستانی درخواست راه اندازی شعبه در چابهار را داشته است تا داد و ستد ایران و افغانستان روان‌تر صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه دولت ایران با راه اندازی شعبه این بانک خارجی در استان سیستان و بلوچستان موافقت کرده و ارایه مجوزهای تاسیس آن در حال انجام است ، ادامه داد: بانک مرکزی موافقت خود را با راه اندازی این شعبه بانک خارجی را اعلام کرده است.
رییس اتاق ایران – افغانستان درباره اهمیت راه اندازی ین بانک خارجی در چابهار گفت: سرمایه گذاری در بندر چابهار مطرح است که باید هندی‌ها بتوانند از طریق یک بانک خارجی منابع خود را وارد کنند.
سلیمی افزود: همچنین در حال حاضر برای انتقال ارز و داد و ستد و روابط تجاری با افغانستان مشکل داریم که راه اندازی این شعبه کمک بسیار بزرگی به تجارت این دو کشور است و می‌تواند مانند یک کانال مالی عمل کند.
وی با بیان اینکه هند ، پاکستان و افغانستان و ایران می‌توانند از طریق این شبکه بانکی رابطه تجاری قوی‌تری داشته باشند ، گفت: خوشبختانه بندر چابهار هم مستثنی از تحریم‌ها است و با رونق بندر چابهار ، تجار افغان در این منطقه بسیار فعال شده‌اند.
رییس اتاق ایران- افغانستان درباره بحث میزان کفایت سرمایه این بانک خارجی اظهار داشت: تاسیس شعبه هر بانکی در کشور دیگر باید تابع قوانین آن کشور باشد ، یکی از موضوعات در اخذ تاسیس بانک آف‌شور بحث کفایت سرمایه است ، اطلاع دقیقی درباره میزان کفایت سرمایه این بانک خارجی در چابهار را ندارم اما گویا 50 میلیون دلار است.
سلیمی با اشاره به عنوان این بانک گفت: احتمالا عنوان این بانک « غضنفر » است و گویا بحث راه اندازی بانک آریا در چابهار به دلیل موضوع تحریم‌ها منتفی شده است.
---رییس اتاق ایران- افغانستان از راه اندازی شعبه بانک افغا ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

ساحل مكران؛ صحنه رقابت ميان قدرت‌ها...
news.mrud.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ خودرو
بندر مكران (يا مكوران طبق تلفظ مردم محلي) منطقه‌اي ساحلي است به مساحت ۱۵۰۰ كيلومتر كه در امتداد درياي عمان و اقيانوس اطلس، در استانهاي هرمزگان و سيستا...ادامه مطلب»

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم کشاورزان از مرز...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ اخبار
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از 2 میلیون تن گندم از کشاورزان به قیمت تضمینی تا صبح روز سوم خرداد ماه خبر داد و گفت: میزان خرید امسا...ادامه مطلب»

«مودی» در راه تهران /نگاهی به مناسبات ایران و هند «نارندرا مودی » نخس...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ اخبار
«نارندرا مودی » نخست وزیر هند بعدازظهر امروز (یکشنبه) در راس یک هیات عالیرتبه سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی دهلی نو را به مقصد تهران ترک می کند. به گزارش پ...ادامه مطلب»


EOF