انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر واقع در خیابان شریعتی تهران

انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر واقع در خیابان شریعتی تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ تاریخ

کلیدواژه ها:#Fa.wikipedia.org، #انقلاب، #ایرج، #ایرج_حریرچی، #بیمارستان، #تهران، #خیابان_شریعتی، #خیابان_شریعتی_تهران، #دارویی، #رادیو، #سازمان_آتش‌نشانی، #شریعتی، #شمیران، #طالقانی، #علی_اکبری، #فاطمه، #فریبرز، #مجازی، #مژگان، #وزیر، #کورش

انفجار در خیابان شریعتی تهران در ۱۰ تیر ۱۳۹۹ حوالی ساعت ۲۱ بر اساس اخبار اولیه در مرکز درمانی سینا اطهر واقع در خیابان شریعتی تهران رخ داده که موجب کشته شدن ۱۵ زن و ۴ مرد شد ، اما مرکز سینا اطهر با رد رخ دادن این اتفاق در این مرکز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حادثه انفجار و آتش‌سوزی دیشب در مرکز جراحی محدود سینا مهر شمیران رخ داد که ارتباطی با مرکز درمانی سینا اطهر ندارد. .
موقعیت
کلینیک سینا مهر شمیران یک مرکز پزشکی تخصصی فعال در حوزه تصویر برداری و ام آر آی است که در خیابان شریعتی روبروی بیمارستان طالقانی کوچه ماهروزاده واقع است. خیابان شریعتی یکی از خیابان‌های مهم و طولانی شهر تهران است که جهتی جنوبی - شمالی دارد. این خیایان قدیمی‌ترین جاده ارتباطی تهران به پهنه شمیران و قصران به‌شمار می‌آید که پیش از انقلاب ، خیابان کورش نام داشت.
علت
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران علت این حادثه را انفجار در انبار این کلینیک بیان کرده که محل نگهداری سیلندرها بوده و به دلیل منفجر شدن این سیلندرها بوده‌است. ایرج حریرچی ، معاون وزیر بهداشت در پاسخ به اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر وجود مواد رادیواکتیو در محل حادثه با تکذیب وجود مواد رادیو اکیتو گفت: در این کلینیک رادیولوژی معمولی دایر بوده و محل پزشکی هسته ای نبوده است.
به گفته فریبرز ناطقی الهی ، بنیانگذار مقاوم‌سازی و مدیریت بحران کشور دود حاصله نشان از انفجار و امکان سوخت مواد سمی یا گاز هلیوم دارد. پلوم رها شده با شکل کاملی از مواد و رنگ سیاه و غلیظ آن می‌تواند حاصل آتش‌سوزی مواد سمی یا حتی دارویی و شیمیایی باشد.
جان‌باختگان
بخش عمده جان‌باختگان و مصدومان مربوط به طبقه چهارم یا پنجم مرکز درمانی بوده‌اند که در اتاق‌های عمل جراحی حضور داشتند.
اسامی
ابراهیم جدی ، کارشناس اتاق عمل
فاطمه اعلایی سرچشمه
فاطمه میرزایی
احسان گنجخانلو
سوسن سلطانپور محمدی ، متخصص بیهوشی
شبنم دیبایی
فریده تورانی ، متخصص جراحی عمومی
فهیمه رحمانی
لیدا خام‌دایی
لیلا عیوض‌خانی
محدثه رضی
محسن پارسا
محمد علی اکبری ، متخصص گوش ، حلق ، و بینی
مریم خرسندی
مریم زمانی
مژگان دهقان ، پذیرش درمانگاه
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

مروری بر اتفاقات مهم حوزه موسیقی کشور در سال ۱۳۹۳ | موسیقی ایرانیان...
musiceiranian.ir ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ سرگرمی
موسیقی ایرانیان – مهری علمداری: موسیقی کشورمان در سال‌ ۱۳۹۳ پستی و بلندی‌های زیادی را طی کرد و یکی از سال‌های پرحاشیه‌اش را پشت سرگذاشت. اتفاقات و روی...ادامه مطلب»

جمع‌آوری تابلوهای «نوتلا بار» در تهران ...
yjc.ir ۱۳۹۵/۰۵/۲۹ اخبار
در اینجا تصویری از جمع‌آوری تابلوهای «نوتلا بار» در سطح شهر تهران را مشاهده خواهید کرد. به گزارش گروه وب‌گردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ چندی پیش حداد عاد...ادامه مطلب»


EOF