حمله تیر ۱۳۹۷ پاسگاه مرزی مریوان

حمله تیر ۱۳۹۷ پاسگاه مرزی مریوان ...
parseed.ir ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ تاریخ

کلیدواژه ها:#Parseed.ir، #ایران، #ایرانی، #خبر، #سنندج، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #فرات، #فرماندار، #مریوان، #مسلح، #نظامی، #نیروی_زمینی، #نیروی_زمینی_سپاه، #نیروی_زمینی_سپاه_پاسداران، #پاسداران، #پژاک، #کردستان

حمله به پاسگاه مرزی مریوان حمله ای مسلحانه در ۳۰ تیر ۱۳۹۷ بود که توسط نیروهای گروه پژاک علیه یک پاسگاه مرزی متعلق به نیروی زمینی سپاه پاسداران در نزدیکی روستای دری از توابع شهر مریوان کردستان صورت گرفت. در این حمله که منجر به انفجار انبار مهمات پاسگاه شد ، ۱۱ تن از نیروهای پاسدار و بسیجی سپاه کشته و ۸ تن دیگر نیز مجروح شدند.
حمله
در ساعت ۲:۳۰ بامداد روز ۳۰ تیر ۱۳۹۷ با حمله تعدادی از افراد مسلح گروه پژاک به پاسگاه مرزی قرارگاه حمزه سیدالشهدای نیروی زمینی سپاه پاسداران در نزدیکی روستای دری مریوان کردستان ، درگیری مسلحانه ای میان افراد این گروه و نیروهای پاسدار و بسیجی سپاه ایران رخ داد. به گفته شفیعی فرماندار مریوان پایگاه مرزی روستای دری در منطقه ای صعب العبور واقع شده و حمله به آن منجر به انفجار انبار مهمات آن شد که در اثر آن ۱۱ تن از جمله ۱۰ پاسدار پایور و بسیجی و یک پاسدار وظیفه کشته شدند. به گفته او هفت تن از کشتگان نظامی ایران اهل مریوان ، یک نفر اهل سنندج و سه نفر اهل قروه بودند و بیشتر آنان در اثر برخورد ترکش مواد منفجره انبار مهمات کشته شده‌اند.
به گفته رجبی ، فرمانده سپاه بیت‌المقدس کرستان در ادامه درگیری میان دو گروه ، شماری از نیروهای مهاجم کشته و تعدادی نیز زخمی شده‌اند.
عاملان
آژانس خبری فرات ضمن اعلام خبر حمله به مرزبانان ایرانی در منطقه کردستان گفته‌است که یگان‌های شرق کردستان (ی.ر. ک) شاخهٔ نظامی حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) طی انتشار بیانیه ای ، مسئولیت این حمله را برعهده گرفته‌است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

تولید انبوه سلاح‌های سبک در کشور متحول شد/ «کلاش ۱۳۳» اولین محصول ایرا...
mashreghnews.ir ۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ارتش
در کلاش ۱۳۳ شاهد اضافه شدن چند بخش به سلاح هستیم که با استفاده از این مجموعه اضافه شده به آکا ۱۰۳، می توان به صورت بسیار دقیق تر به سمت هدف شلیک و از ...ادامه مطلب»

حمله به مقر حزب دموکرات کردستان ...
parseed.ir ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ تاریخ
حمله به مقر حزب دموکرات کردستان حمله‌ای موشکی در ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ بود که طی آن نیروی هوافضای سپاه پاسداران مقر فرماندهی حزب دموکرات کردستان در کوی‌سنجق ...ادامه مطلب»

آغاز سهمیه‌بندی بنزین در ایران ...
1host2u.com ۱۳۸۶/۰۴/۰۶ تاریخ
سهمیه‌بندی سوخت در ایران طرحی برای هدف‌مندی مصرف سوخت در کشور بود که از تیر ۱۳۸۶ تا خرداد ۱۳۹۴ اجرا شد. به همین منظور برای تمامی خودروها در ایران کارت...ادامه مطلب»


EOF