روش‌هایی برای حس راحتی در زمان پوشیدن ماسک

روش‌هایی برای حس راحتی در زمان پوشیدن ماسک ...
isna.ir ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ سلامت

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #آدلاید، #آلودگی، #آنلاین، #استرالیا، #اضطراب، #ایسنا، #جهانی، #جوراب، #جوراب_زنانه، #خانه، #خراسان، #خراسان_رضوی، #دانشگاه، #راحله، #سازمان_بهداشت_جهانی، #سرد، #قالب، #مرطوب_کردن، #چسب

ایسنا/خراسان رضوی پوشیدن ماسک ممکن است ناراحت‌کننده یا ناامیدکننده باشد ، به‌خصوص اگر به آن عادت نداشته باشید. افرادی که عینک می‌پوشند ، آن‌هایی که تمایل به تنفس مناسب دارند یا برای مدت طولانی ماسک می‌پوشند با چالش‌های خاصی روبرو هستند.
به گزارش ساینس آلرت ، کارمندان بهداشت که مدت‌هاست از ماسک‌های صورت به‌عنوان بخشی از پوشش روزمره خود استفاده می‌کنند ، راه‌حل‌هایی برای پوشش بهتر ماسک ارائه کردند.
پوشیدن ماسک به همراه عینک موجب مه گرفتگی لنزهای عینک می‌شود و بینایی را کاهش می‌دهد. وقتی نفس می‌کشید ، نفس گرم شما به سمت بالای ماسک منتقل می‌شود. هنگامی‌که به لنزهای سرد برخورد می کند ، میعان و یا مه گرفتگی ایجاد می‌شود.
پاک کردن عینک و بازگرداندن مجدد آن بر روی صورت با خطر آلودگی همراه است ، بنابراین برای جلوگیری یا به حداقل رساندن این مورد می‌توان از توصیه‌های ذیل استفاده کرد:
آب و صابون
عینک خود را با صابون و آب بشویید (شستن با آب و مایع) ، سپس آن‌ها را با یک پارچه میکرو فیبر خشک‌کنید. این نوع پارچه به‌طورمعمول با هر عینک خریداری‌شده به خریدار ارائه می‌شود. همچنین می‌توانید پارچه‌های میکرو فیبر ارزان‌قیمت را از اکثر اپتومتریست‌ها خریداری کنید. پارچه‌های تمیزکننده صورت موجب باقی ماندن پرز بر روی شیشه عینک در زمان خشک‌کردن خواهد شد. صابون تنش سطحی را کاهش می‌دهد و از بخار لنزها جلوگیری می‌کند.
فوم اصلاح
یک‌لایه نازک از فوم اصلاح را در قسمت داخلی عینک خود بمالید ، سپس آن را به‌آرامی پاک‌کنید. این فوم از مه‌گرفتگی عینک جلوگیری می‌کند.
اسپری دفع غبار
شما می‌توانید از اسپری تجاری نیز استفاده کنید. اما اطمینان حاصل کنید که این نوع محصول با نوع لنز یا پوشش‌های موجود در لنز شما سازگار است. می‌توانید این اسپری را به‌صورت آنلاین یا از بینایی‌سنجی خریداری کنید.
بستن شکاف روی ماسک‌های جراحی
پل بینی را در بالای ماسک جراحی به‌صورت خود قالب بزنید تا شکافی را که اجازه می‌دهد تا هوای مرطوب گرم به عینک نفوذ کند بسته شود.
متناسب کردن ماسک‌های دست‌دوز
اگر ماسک پارچه‌ای دست‌دوز استفاده می‌کنید ، در شکاف بالای ماسک چیزی قرار دهید که ماسک را با صورت شما هماهنگ کند تا عملکردی مانند ماسک‌های جراحی داشته باشد.
چسب ضد حساسیت
برخی از متخصصان بهداشتی استفاده از چسب ضد حساسیت درروی پوست در لبه بالای ماسک را برای بستن شکاف بین ماسک و صورت توصیه می‌کنند.
بافت مرطوب
کمی مرطوب کردن یک دستمال و قرار دادن آن در زیر لبه بالایی ماسک نیز ترفند جالبی است.
جوراب زنانه نایلونی
بخش بهداشت ویکتوریا می‌گوید با پوشیدن لایه‌ای از جوراب نایلونی روی ماسک صورت ، می‌توانید یک پل بین گونه‌ها و بینی خود ایجاد کنید.
متاسفانه ، هیچ ترفند جادویی مانند قرار دادن ماسک یا عینک وجود ندارد که جلوی مه گرفتگی را بگیرد و در حال حاضر ، بهبود تناسب اطراف انحنای بینی و گونه‌ها بهترین روش است.
تنفس طبیعی
پوشاندن ماسک ممکن است باعث اضطراب شما شود یا ممکن است تنفس نرمال را سخت کند به‌خصوص اگر به‌تازگی پوشیدن ماسک را آغاز کردید.
خوشبختانه ، سازمان بهداشت جهانی و دیگران می‌گویند هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پوشش صورت باعث افت اکسیژن خون یا افزایش سطح دی‌اکسید کربن خون برای فعالیت‌های عادی روزمره شود.
اگر از پوشیدن ماسک احساس نگرانی دارید ، در اینجا نکاتی ذکرشده است:
در خانه تمرین کنید
چند دقیقه قبل از ترک خانه وقت بگذارید تا به پوشیدن ماسک عادت کنید. با تمرکز روی این واقعیت که هوا به ریه‌های شما می‌رسد ، نفس بکشید ، به‌آرامی نفس بکشید و استنشاق کندتر و بازدم بیشتری داشته باشید.
ماسک دیگری را امتحان کنید
اگر هنوز احساس می‌کنید تنفس مشکل است ، ماسک دیگری را امتحان کنید ، از یک برند تجاری دیگر و یا از مواد مختلف دیگر در ماسک خانگی خود استفاده کنید.

کاهش آسیب به گوش
هنگامی‌که چندین ساعت ماسک صورت را پوشیدید ، ممکن است متوجه ناراحتی در اطراف گوش شوید زیرا پوشیدن ماسک ممکن است موجب ناراحتی در پشت گوش شود. در اینجا کارهایی که می‌توانید انجام دهید:
پیشانی‌بند با دکمه‌
یک‌راه حل این است که یک پیشانی بند را با دو دکمه دوخته‌شده روی آن بپوشید و به‌جای قرار دادن کش ماسک روی گوش ، آن را دور دکمه‌ها حلقه بزنید. این روش فشار روی پوست را کاهش ، راحتی را افزایش می‌دهد و به شما در طولانی‌تر نگه‌داشتن ماسک بر روی صورت کمک می‌کند.
گیره کاغذی
دو گیره کاغذ را بازکنید و آن‌ها را دور یک پیشانی‌بند ببندید ، مجدد آن‌ها را پشت گوش قرار دهید. گیره کاغذی را به‌اندازه کافی نزدیک گوش خود قرار دهید ، سپس کش‌های ماسک را در آن قرار دهید.
چاپ سه‌بعدی
قالب‌های پرینتر سه‌بعدی در دسترس ، چاپ سپری برای گوش را فراهم می‌کنند.
ممکن است چند بار تلاش کنید تا به پوشیدن ماسک عادت کنید. اما باکمی آزمایش و خطا ، عینک شما بدون مه باقی می‌ماند ، گوش‌های شما راحت خواهد بود و هرگونه نگرانی از پوشیدن ماسک کاهش می‌یابد.
پوشیدن ماسک درتجمعات موردی است که می‌توانیم در کنار دوری اجتماعی و بهداشت دست ، به حفظ امنیت خود و جامعه کمک کنیم.
این توصیه‌ها توسط کریگ لاک وود ، دانشیار پیاده سازی علوم ، دانشگاه آدلاید و زوج جردن ، مدیر اجرایی JBI ، دانشگاه آدلاید استرالیا ارائه شده است.
دبیر راحله بختياری
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
حیات وحش ایران: پلنگ طبس ...
tabasenc.ir ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ طبیعت
پلنگ طبس | دسته بندی حیات وحش طبس این حیوان منطقه نایبند زیست میکند .پناهگاه حیات وحش نایبندان در جنوب و جنوب غربی طبس واقع شده است. فاصله پناهگاه ت...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

از «کودک همسر» تا«کودک مادر» و «کودک مطلقه»/ رکوردشکنی ازدواج دختران ۱...
isna.ir ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ فرهنگ
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران در حالی خبر از ازدواج ۹۷۵۳ دختر ۱۰ تا ۱۴ ساله در بهار سال جاری می دهد که این تعداد در قیاس با آمارهای ف...ادامه مطلب»

"یوز" ایرانی به مرحله تولید پایلوت رسید ...
isna.ir ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ خودرو
موتور سیکلت چهار چرخ تمام برقی توسط یک شرکت دانش‌بنیان و در قالب طرح کلان ملی فناوری و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مرحله تولید پایلو...ادامه مطلب»

واکنش کیهان به اسکار «فروشنده»!!! ...
isna.ir ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ سیاست
«اما برگ نهایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری تازه به تخت نشسته آمریکا برای»فروشنده» رو نمود وقتی با قانون جدید مهاجرتی (که اساسا اجرایی هم نشد!) صحنه ر...ادامه مطلب»


EOF