تیر ۱۳۳۲؛ رفراندوم مجلس چه موقع و چگونه انجام می‌شود؟ + عکس

تیر ۱۳۳۲؛ رفراندوم مجلس چه موقع و چگونه انجام می‌شود؟ + عکس ...
entekhab.ir 19/07/1953 تاریخ

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #انتخابات، #تاریخ، #روایت، #شهرداری، #مجلس، #نخست_وزیر، #وزارت_کشور، #وزیر

روایت روزنامه « اطلاعات » از نحوه و زمان برگزاری رفراندوم مجلس در 28 تیر 1332 را در این گزارش بخوانید.
سرویس تاریخ « انتخاب » : چند میلیون نسخه از اوراق مخصوص رفراندوم تحت نظر وزارت کشور چاپ می شود. ورقه های اظهار نظر نسبت به اظهار نظر یک سوم کل جمعیت یک منطقه به نقاط مختلف ارسال خواهد شد.
آئین نامه ای برای انجام عمل رفراندوم در وزرات کشور در دست تهیه است ، تصمیم آقای نخست وزیر برای انجام رفراندوم صورت () به خود گرفته است و اکنون کم و بیش مقدمات این کار آماده می شود.
عمل رفراندوم مانند انتخابات ، تحت نظر وزارت کشور انجام خواهد گرفت و برای این منظور طبق معمول اداره ی امور شهرداری ها در وزارت کشور اقدام به چاپ اوراق مخصوص رفراندوم نموده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

قیام مردم در حمایت از نهضت ملی ایران ...
1host2u.com 21/07/1952 تاریخ
اصطلاح ۳۰ تیر در فرهنگ سیاسی اخیر ایران به وقایعی اشاره دارد که در تیرماه ۱۳۳۱ در زمان نخست‌وزیری دکتر محمد مصدق در سراسر ایران رخ داد. پیشینه انتخاب...ادامه مطلب»

نقویان: ما در جامعه خودمان امیر کبیر هایی را خفه کردیم/شاه قجری رگ او ...
entekhab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۶ سیاست
نقویان به عنوان یک روحانی محبوب که در دوره ای در کنار حجت الاسلام پناهیان دو سخنران معروف تهران بودند، این روزها کمتر با سخنرانی های به روز و همراه اش...ادامه مطلب»

محسن هاشمی: شهرداران از بدنه شهرداری انتخاب شوند مفیدتر است ، نه اینکه...
entekhab.ir ۱۳۹۲/۰۸/۲۱ سیاست
محسن هاشمی به دلیل سالها مدیریت و فعالیت در راس سازمان مترو، خود تاریخچه ی متروی تهران است و در این باره اطلاعاتی کم نظیری در اختیار دارد. از ماجرای ...ادامه مطلب»


EOF