شش گام راهبردی سریع چین برای سرنگونی دلار و پایان دادن به سیطره آن

شش گام راهبردی سریع چین برای سرنگونی دلار و پایان دادن به سیطره آن ...
http ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ اقتصاد

کلیدواژه ها:#آسیا، #آفریقا، #آمریکای_جنوبی، #استقلال، #انگلستان، #انگلیس، #ایران، #ترکیه، #جهانی، #حکومت، #خلیج_فارس، #دلار، #روسیه، #سرمایه_گذاری، #سوریه، #سیاست، #شانگهای، #صندوق_بین_المللی_پول، #طلا، #عربستان، #فارس، #لبنان، #مبادلات_تجاری، #مصر، #ملت، #نظامی، #هند، #ونزوئلا، #چین، #یونان

عطوان عبدالباری
رای الیوم (انگلستان)
دلار به ابزاری برای گرسنه نگه داشتن ملت ها ، تسلیم کردن حکومت ها و نابودی اقتصاد آنها تبدیل شده است. از این رو انتقاد ها درباره فرسوده شدن نظام مالی کنونی و اتکا روی دلار آمریکا و درخواست ها برای تاسیس یک نظام مالی چندجانبه متکی بر چندین ارز شدت یافته است.
چین برای پایان دادن به سیطره دلار راهبردی کامل متشکل از چندین گام تدوین کرده است:
-نخست:تقویت یوان و تبدیل آن به ارزی جهانی و صدور “پترویوان” به عنوان رقیب دلار آمریکا.
-دوم:خرید بیشترین میزان ممکن از معادن طلا در آمریکای جنوبی و قاره آفریقا. تولید چین حدود ۵۰۰ تن در سال شده است.
-سوم:آمادگی برای صدور ارزهای دیجیتال به عنوان ارزهای کاغذی. در چهار ایالت چین این تجربه خود را آغاز کرده است و نتایج نخستین آن تشویق کننده است.
-چهارم:تاسیس باشگاهی جهانی برای مبادلات تجاری با ارزهای داخلی برای اعضای آن مانند روسیه ، هند ، ایران ، ترکیه و بیشتر کشورهای “بریکس” و برپایی بورسی در شانگهای برای ترویج قراردادهای نفتی با استفاده از “پترویوان” چین.
-پنجم:تاسیس بانک آسیایی برای سرمایه گذاری با عضویت ۶۰ کشور با سرمایه نخستینی به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار تا جایگزین صندوق بین المللی پول طی ده سال آتی شود و از جمله اعضای آن روسیه ، مصر ، عربستان ، یونان و انگلیس است.
-ششم:جاده ابریشم که از آسیا تا آمریکای جنوبی کشیده شده است و در این میان از آفریقا نیز عبور می کند.
استفان روچ ، اقتصاددان سابق در بانک مورگان استنلی پیش بینی کرد ارزش دلار حدود ۳۵ درصد در سال آینده به علت متزلزل شدن رهبری آمریکا در جهان و شکست این کشور در مدیریت کرونا کاهش یابد.
متاسفانه بیشتر کشورهای عربی و خلیج فارس ارزهای خود را به دلار وابسته کرده اند و ارز مورد استفاده برای پس انداز آنها دلار است. از این رو در میان بزرگترین بازنده ها خواهند بود. برخلاف کشورهای اتحادیه مغرب عربی که درایت بیشتری داشتند و ذخایر ارزی آنها متنوع است.
جانبداری خود را از این حرکت بین المللی به رهبری چین و روسیه برای سرنگونی دلار با توجه به سواستفاده آن از سوی آمریکا به عنوان سلاحی برای گرسنه نگه داشتن ملت های سوریه ، لبنان ، ایران ، ترکیه و ونزوئلا و نابودی اقتصاد آنها اعلام می کنیم. همه این ها به این علت بود که به سیاست های حمایتگرانه آمریکا از اسرائیل نه گفتند و تا اندازه ممکن استقلال خود را حفظ کردند.
رهبری اقتصادی ، سیاسی و نظامی آمریکا در جهان به سرعت در حال تضعیف است و نظام مالی و امنیتی جدیدی در حال صعود است.
اداره کل رسانه های خارجی
مترجم:مهری بهرامی
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

بررسی بودجه‌های نظامی ارتش‌های جهان...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ ارتش
در جهان امروز قدرت‌های استکباری و رژیم‌های وابسته به آن هر سال بر بودجه نظامی خود می‌افزایند و پیوسته در حال توطئه و تضعیف نظام جمهوری اسلامی و ضربه ب...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»


EOF