در روز‌های پایانی تحریم قرار داریم/ ماه‌های آینده وضع بهتر می‌شود

در روز‌های پایانی تحریم قرار داریم/ ماه‌های آینده وضع بهتر می‌شود...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ سیاست

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #اردیبهشت، #اروپایی، #اقتصاد_ایران، #ایالات_متحده، #ایالات_متحده_امریکا، #ایران، #برجام، #تحریم، #ترامپ، #تومان، #حسن_روحانی، #خبر، #دلار، #دولت، #روحانی، #ریال، #سایپا، #سرمایه_گذاری، #صادرات، #محمود_واعظی، #موافقت، #میلیون_بشکه، #پراید، #پول_ملی، #چهارشنبه

شواهد و علائم نشان می دهد در روز‌های پایانی تحریم قرار داریم و باید تاکید کنم که ماه‌های آینده وضع به مراتب بهتر می‌شود.
رئیس دفتر رئیس جمهوری از احتمال پایان تحریم ها و تغییر شرایط در آینده ای نزدیک خبر داد.
به گزارش خبرنگار عصرایران ، محمود واعظی پنجشنبه گفت: "با علامت هایی که از کشورهای اروپایی ، آسیایی و دیگران دریافت می کنیم این است که روزهای پایانی تحریم است".
وی در مراسم خداحافظی با تولید پراید در سایپا ادامه داد: "علائمی که ما داریم این است که روزهای آینده یا ماه های آینده ، ماه هایی است که وضعیت به مراتب بهتر خواهد شد".
به تازگی مشاور رئیس جمهوری (حسام الدین آشنا) هم با انتشار توییتی از نزدیک شدن به تغییرات مثبت اقتصادی خبر داد.
او نوشت: "پیشنهاد: قبل از هر تصمیم اقتصادی شخصی یک هفته صبر کنید"
حسن روحانی رئیس جمهوری هم چهارشنبه قبل گفته بود: "در هفته آینده جلسه ای خواهیم داشت و اگر به نتیجه برسد و اگر مقام معظم رهبری موافقت بفرمایند و ما اعلام کنیم ، یک گشایش اقتصادی در کشور به وجود خواهد آمد... دست دولت بی تردید باز خواهد شد".
تحریم ها
ترامپ (رئیس ایالات متحده امریکا) در اردیبهشت 97 با خروج از برجام ، تحریم های شدیدی را علیه ایران اعمال کرد.
تحریم های آمریکا باعث شد اکثر شرکت های خارجی از ایران ، خارج شوند و اکثر سرمایه گذاری های خارجی در اقتصاد ایران نیز متوقف شود. همچنین صادرات نفت ایران از بیش از 2.5 میلیون بشکه در روز به زیر چند صد بشکه در روز سقوط کرد.
در مدت تحریم های شدید ترامپ علیه ایران ، درآمدهای ایران کاهش یافت. همچنین در این مدت ، ارزش پول ملی ایران (ریال) نیز به شدت کاهش یافت و قیمت دلار از حدود 3500 تومان به حدود 20 هزار تومان (حدود 6 برابر) رسید.
---شواهد و علائم نشان می دهد در روز‌های پایانی تحریم قرار داریم و باید تاکید کنم که ماه‌های آینده وضع به مراتب بهتر می‌شود. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

تبعات اقتصادی تحریم نفتی کامل ایران؛ دلار تا چه نرخی گران می‌شود؟ ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ اقتصاد
دولت آمریکا روز دوشنبه به طور رسمی اعلام کرد که معافیت‌‌ ۶ ماهه هشت کشور از شمول تحریم خرید نفت ایران با اتمام در دوم ماه می (۱۲ اردیبهشت ماه) تمدید ن...ادامه مطلب»

مذاکره ایران و آمریکا؛ از اعلام آمادگی مشروط روحانی تا بدبینی پومپئو ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ سیاست
با وجود افزایش تنش میان ایران و ایالات متحده در هفته‌های گذشته به‌ویژه پس از سرنگون شدن پهپاد آمریکایی در خلیج فارس توسط سپاه پاسداران، اعمال تحریم‌ها...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»


EOF