"وال استریت ژورنال": توقیف 4 نفتکش حامل بنزین ایران به ونزوئلا از سوی آمریکا

"وال استریت ژورنال": توقیف 4 نفتکش حامل بنزین ایران به ونزوئلا از سوی آمریکا...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ سیاست

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آفریقا، #ارتباط، #اسلامی، #انقلاب، #انقلاب_اسلامی، #ایران، #ایرانی، #بازرسی، #بندری، #ترامپ، #تصویری، #تنگه، #تنگه_هرمز، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #خاورمیانه، #خبر، #خلیج_فارس، #سفیر، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #سپاه_پاسداران_انقلاب_اسلامی، #سیاست، #شمال_آفریقا، #فارس، #ملت، #میلیون_بشکه، #نظامی، #هرمز، #هیوستون، #وال_استریت_ژورنال، #ونزوئلا، #پاسداران، #یونانی

سفیر ایران در ونزوئلا ارتباط این 4 نفتکش با ایران را تکذیب کرده و خبر منتشره را "دروغ دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا" خوانده است.
روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" مدعی توقیف 4 نفتکش حامل بنزین ایران به مقصد ونزوئلا شده است.
به گزارش عصرایران ، روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا به نقل از منابع دولتی آمریکا ، مدعی توقیف 4 نفتکش ایرانی به نام‌های برینگ ، لونا ، پاندی و بلا از سوی آمریکا شده است.
به نوشته این روزنامه این نفتکش ها که حامل 1.1 میلیون بشکه بنزین بوده اند به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا و در راستای سیاست "فشار حداکثری" علیه ایران ، در آب های آزاد بین‌المللی توقیف شده‌اند و هم‌اکنون در مسیر شهر بندری "هیوستون" در ایالت تگزاس آمریکا هستند. وال استریت ژورنال نوشته مقامات آمریکا خود را برای استقبال از این نفتکش‌ها در بندر آماده می‌کنند.
بامداد دیروز نیز فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (سنتکام) با انتشار فیلمی از توقیف موقت و بازرسی یک نفتکش یونانی در آب‌های تنگه هرمز از سوی نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داده بود. بنا بر این ادعا این نفتکش ساعاتی پس از بازرسی آزاد شده است.

تصویری از فیلم منتشره دیروز "سنتکام" درباره توقیف موقت یک نفتکش یونانی از سوی نیروهای سپاه در خلیج فارس

* * * یک مقام آمریکایی به وال استریت ژورنال گفته این 4 نفتکش بدون استفاده از نیروی نظامی توقیف شده‌اند. او به جزییات بیشتری از نحوه توقیف آنها اشاره ای نکرده است.
ماه گذشته دادستانی فدرال آمریکا با صدور حکمی خواستار توقیف 4 نفتکش ایرانی به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا شده بود. هنگام صدور دستور توقیف این نفتکش‌ها آنها در مسیر ونزوئلا بوده‌اند.
همزمان سفیر جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا با انتشار توییتی خبر توقیف نفتکش ایرانی را دروغ و در راستای جنگ روانی "دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا" توصیف کرده است.
"حجت سلطانی" با تاکید بر این که کشتی ها ربطی به ایران ندارند ، نوشته است:" ترامپ تروريست نمي‌تواند حقارت و شكست خود در برابر ملت بزرگ ايران را با تبليغات دروغين جبران كند."

---سفیر ایران در ونزوئلا ارتباط این 4 نفتکش با ایران را تکذیب کرده و خبر منتشره را Maritime Piracy , Modern Piracy ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»


EOF