توهین نماینده معروف اصولگرا | غلط کرده‌اند گفته‌اند چنین موضوعی را بپرسید!

توهین نماینده معروف اصولگرا | غلط کرده‌اند گفته‌اند چنین موضوعی را بپرسید! ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اسلامی، #انتخابات، #تسنیم، #تهران، #تومان، #خانه، #مجلس، #مجلس_شورای_اسلامی، #مردم، #نمایندگان، #نمایندگان_مجلس، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پیش‌فرض

گر در ظاهر از آقای روح‌الامینی بپرسید « شما موافق شفافیت هستید یا خیر؟ » به ‌احتمال زیاد برای مواجه نشدن با انتقاد عمومی تاکید خواهد کرد که « بنده ۱۰۰ درصد موافق شفافیت هستمh »
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اعتماد ، مجلس دوره‌های مختلف ، مبلغی را به عنوان ودیعه مسکن در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد. این مبلغ در دوره فعلی ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شده و در فلسفه پرداخت این مبلغ این ‌طور آمده که نمایندگانی که در تهران منزل ندارند ، کمک ‌هزینه‌ای برای خرید یا رهن دریافت کنند تا بتوانند وظیفه نمایندگی خود را دنبال کنند. در همین راستا خبرنگاران تسنیم با برخی نماینده‌های تهران این سوال را مطرح کردند که « اولا آیا ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن مجلس را گرفته‌اند یا خیر ثانیا اگر گرفته‌اند یعنی در تهران خانه نداشتند »
عبدالحسین روح‌الامینی ، نماینده تهران اما در مواجهه با این پرسش اولا گفته « به تو چه؟ » سپس در پاسخ به اصرار خبرنگار که بالاخره این مساله‌ای است که مردم حق دارند بدانند ، تاکید کرده است: « در تسنیم غلط کرده‌اند که گفته‌اند چنین موضوعی را بپرسید! »
به گزارش تسنیم ، این درحالی است که اگر در ظاهر از آقای روح‌الامینی بپرسید « شما موافق شفافیت هستید یا خیر؟ » به ‌احتمال زیاد برای مواجه نشدن با انتقاد عمومی تاکید خواهد کرد که « بنده ۱۰۰ درصد موافق شفافیت هستم » اما وقتی با کوچک‌ترین پرسشی درباره مبلغ دریافتی مواجه می‌شود به این نتیجه می‌رسد که غلط کرده‌اند این سوال را از او می‌پرسند.
مشروح ماجرا را از{اینجا} بخوانید.
hamshahrionline.ir/x6BNZ
عبدالحسین روح‌الامینی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید « آیا شما ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن را از مجلس گرفته‌اید یا خیر؟ » پاسخی هتاکانه و قلدرمآبانه ارائه کرد.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم ، مجلس شورای اسلامی در دوره‌های مختلف مبلغی را به عنوان ودیعه مسکن در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد. {توضیح مجلس درباره حق مسکن ۲۰۰میلیونی نمایندگان} این مبلغ در دوره فعلی ۲۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.
در فلسفه این مبلغ اینطور گفته می‌شود که نمایندگانی که در تهران منزل ندارند ، کمک هزینه‌ای برای خرید یا رهن داشته باشند تا بتوانند وظیفه نمایندگی خود را دنبال کنند. اینکه چقدر این فلسفه درست است یا خیر؟ محل بحث نیست. اما این موضوع درباره نمایندگانی که در تهران سکونت دارند و یا نمایندگانی که در دوره‌های قبلی مجلس نیز حضور داشته‌اند و این ودیعه را قبلا گرفته‌اند ، مسئله مهمتری است.
ظاهراً طبق آیین‌نامه همه نمایندگان مجلس می‌توانند این ودیعه را دریافت کنند. امّا وقتی عدالت‌خواهانه و منصفانه به این مسئله نگاه شود پرسش مهمی پیش می‌آید و آن اینکه اگر نماینده‌ای در تهران خانه دارد و یا نماینده شهرستانی است که در دوره‌های قبلی در تهران خانه خریده و یا پیشتر ودیعه دریافت کرده ، چرا باید چنین مبلغ کلانی را دریافت کند؟ آنهم در شرایطی که مسکن به یک معضل و بحران بسیار جدی برای مردم عادی تبدیل شده و بسیاری از مردم در تامین مبلغی بسیار کمتر از این نیز برای اجاره یا رهن دچار مشکلات عدیده هستند.
برخی خبرنگاران تسنیم برای پیگیری همین مسئله ، بدون القای هیچ پیش‌فرض و چالشی ، با برخی نماینده‌های تهران این سوال را مطرح کردند که ۱- آیا شما ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه مسکن مجلس را گرفتید یا نه؟ ۲- اگر گرفتید ، یعنی در تهران خانه نداشتید؟
در موردی بسیار عجیب ، آقای عبدالحسین روح‌الامینی نماینده تهران در مواجهه با پرسش خبرنگار که این سوال را پرسیده ، اولاً گفته است که « به تو چه؟ » و سپس در پاسخ به اصرار خبرنگار که بالاخره این مسئله‌ای است که مردم حق دارند بدانند ، گفته است: در تسنیم غلط کرده‌اند که گفته‌اند چنین موضوعی را بپرسید!
این درحالی است که اگر در ظاهر از آقای روح‌الامینی بپرسید شما موافق شفافیت هستید یا خیر؟ به احتمال زیاد برای مواجه نشدن با انتقاد عمومی تأکید خواهد کرد که بنده ۱۰۰ درصد موافق شفافیت هستم! اما وقتی با کوچکترین پرسشی درباره مبلغ دریافتی مواجه می‌شود به این نتیجه می‌رسد که غلط کرده‌اند این سوال را از او می‌پرسند ، چرا که امثال او باید آسوده باشند که کسی از اعمال و رفتارشان چیزی نمی‌پرسد!
ممکن است آقای روح‌الامینی این ودیعه را دریافت کرده باشد و ممکن است دریافت نکرده باشد ، اما نحوه مواجهه او با خبرنگار و یک سوال ساده و البته صریح در راستای شفاف‌سازی نشان می‌دهد که چنین نماینده‌ای واقعاً تا چه حد اولاً به شفافیت و رسیدگی به رفتار و اعمالش اعتقاد دارد و ثانیاً تا چه اندازه پیش و پس از انتخابات یک‌رنگ است!
این مسئله مهمی است که نشان می‌دهد مردم باید در انتخابات مختلف نه به شعارها بلکه به « تعهدات » واقعی افراد رأی دهند تا دست آنها برای تغییر رنگ پس از رأی‌آوری باز نباشد.
موضوع پیش رو همچنین آزمونی برای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان است تا بتواند از حیثیت خود دفاع کند. اگر به این رفتار آقای روح‌الامینی رسیدگی نشود ، این رفتار را به حساب کل مجلس نوشته است!
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
آمارهای شوکه‌کننده رئیس دیوان محاسبات: ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ماب...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ اقتصاد
رئیس دیوان محاسبات مجلس گفت: برای انجام نظارت‌های مستمر دیوان محاسبات بر برداشت‌های دولت برای مبارزه با کرونا، هیات ویژه رسیدگی به مصوبات ستاد مقابله ...ادامه مطلب»

عنایت ۵۰ میلیارد تومانی مجلس به یک پژوهشکده پرحاشیه | پای کدام نمایندگ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ سیاست
کمیسیون تلفیق مجلس در قالب اعتبارات ردیف‌های موردی موقت ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای «پژوهشکده شهید رضایی» دانشگاه شریف در نظر گرفته است. پژوهشکده ای ...ادامه مطلب»

واکنش‌ها به ادعای جنجالی یک نماینده درباره واگذاری جزایر ایرانی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ سیاست
پخش مصاحبه ‌احمدی بیغش نماینده مردم شازند در مجلس که ادعا کرده «واگذاری جزیره‌های کشور به چین⁩، واقعیت دارد ولی با فشار مردم و مجلس جلوی آن گرفته خواه...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»


EOF