شرط آزادی زاغری پرداخت بدهی انگستان به ایران است

شرط آزادی زاغری پرداخت بدهی انگستان به ایران است...
alfbaonline.com ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ سیاست

کلیدواژه ها:#آزادی، #آنلاین، #اعتراض، #امور_خارجه، #انتخابات، #انتخابات_ریاست_جمهوری، #انگلیس، #ایالات_متحده، #ایران، #ایرانی، #بریتانیا، #ترامپ، #تهران، #دانلد_ترامپ، #دولت، #سفیر، #قانونی، #لندن، #نازنین_زاغری، #نظامی، #واشنگتن، #وزارت_امور_خارجه، #وزارت_دفاع، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #وزیر_دفاع، #گاردین

وکلای مدافع نازنین زاغری-رتکلیف اعلام کردند دولت بریتانیا و شخص بوریس جانسن از ترس برخورد و خشم دانلد ترامپ به عمد در پیگیری مراحل آزاد شدن این شهروند ایرانی-بریتانیا تعلل می‌کند.
به گزارش گاردین ، وکلای زاغری در نامه‌ای هفت صفحه‌ای به بن والاس خواستار یک دیدار حضوری با وزیر دفاع بریتانیا و مشاوران او در اولین فرصت ممکن شدند تا راه‌های آزادی سریع‌تر موکل خود را بررسی کنند. آنها معتقدند نخستین گام در آزاد شدن زاغری تسویه بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی لندن با تهران است؛ امری که گفته می‌شود دولت بریتانیا از ترس برخورد خشمگینامه دولت آمریکا به عمد از انجام آن سر باز می‌زند.
وکلای زاغری دولت جانسن را متهم کرده‌اند برای آزاد کردن شهروندان خود به اندازه دولت‌هایی چون آمریکا تلاش نمی‌کند. یکی از برنامه‌های شبکه بی‌بی‌سی هم شامگاه دوشنبه همین اتهام را به دولت بریتانیا وارد کرد. زاغری از اوایل ماه مارس در تهران در حبس خانگی است و پیش‌تر همسر او ریچارد رتکلیف هم گفته بود مسئولان دولت بریتانیا با کوتاهی کردن در تسویه بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی با ایران روند آزاد شدن نازنین را به تاخیر انداخته‌اند.
در بخشی از نامه وکلای زاغری به وزیر دفاع بریتانیا آمده است: « جای شگفتی است که سرویس نظامی بین‌المللی بریتانیا برای بازپرداخت بدهی به ایران از هر اعتراض قانونی بهره برده و آشکارا در برقرار کردن یک گفتگوی سازنده با تهران شکست خورده است. در این میان ، وزارت امور خارجه هم از پاسخ دادن به ساده‌ترین پرسش‌ها درباره گام‌هایی که برای بازپرداخت بدهی برداشته طفره می‌رود و فرار می‌کند؛ موضوعی که بیش از یک دهه است در روابط میان دو کشور ادامه دارد. »
به عقیده این وکلا ، موکول کردن بررسی پرونده بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی لندن به تهران به روز چهارم نوامبر ، درست یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوعی بازی سیاسی با زندگی شهروندان بریتانیایی است. در واقع ، دولت انگلیس منتظر اجازه شفاف واشنگتن است تا بدهی قانونی خود را به ایران بپردازد و از این رو ، آزاد شدن شهروندان بریتانیایی به تابعی از همراه شدن لندن با سیاست‌های بین‌المللی ایالات متحده تبدیل شده است.
نکته عجیب اینکه خود آمریکا به تازگی برای مبادله دست‌کم دو زندانی با ایران مذاکره کرده است اما دولت جانسن از ترس خشم ترامپ نمی‌تواند برای آزاد کردن شهروند خودش پای میز مذاکره و گفتگو با تهران بنشیند. وکلای نازنین زاغری در نامه خود به وزیر دفاع بریتانیا از او خواسته‌اند هم به تعهد قانونی به ایران پای‌بند باشد هم پیگیری حقوق قانونی زاغری را در دستور کار قرار دهد؛ امری که دولت جانسن در ماه‌های اخیر درست خلاف آن عمل کرده است.
وزارت دفاع بریتانیا در پاسخ به نامه وکلای زاغری اعلام کرد موضع آقای والاس در قبال پرونده این شهروند ایرانی-بریتانیایی عوض نشده و مقام‌های ارشد دولت همچنان به مذاکره در بالاترین سطوح برای آزادی نازنین زاغری-رتکلیف ادامه داده‌اند. نخست‌وزیر ، وزیر امور خارجه و سفیر لندن در تهران این پرونده را پیگیری می‌کنند.
---روزنامه آنلاین الفبا ، نشریه ای برای تفسیر امروز و تغییر فردا ... ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

جک استرا: غیررسمی به ایران مشورت می‌دهم ...
tabnak.ir ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ سیاست
وزر امور خارجه پیشین انگلیس با مطلوب خواندن سطح روابط لندن- تهران گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درک صحیحی از اوضاع سیاسی و روابط بین الملل ندار...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»


EOF