مهران کریمی ناصری، پناهندهٔ ایرانی، وارد فرودگاه بین المللی شارل دوگل در پاریس شد.

مهران کریمی ناصری، پناهندهٔ ایرانی، وارد فرودگاه بین المللی شارل دوگل در پاریس شد....
fa.wikipedia.org ۱۳۶۷/۰۵/۱۷ تاریخ

کلیدواژه ها:#Fa.wikipedia.org، #اروپا، #انگلستان، #انگلیسی، #ایران، #ایرانی، #بلژیک، #تاریخ، #شارل_دوگل، #شاه، #فرانسوی، #قربان، #وکیل، #پاریس

مهران کریمی‌ ناصری متولد ۱۹۴۲ میلادی در مسجدسلیمان ایران است. او در انگلیسی به Sir Alfred Mehran به‌معنی "لرد(قربان-آقا) آلفرد مهران" هم معروف است. او یک پناهنده ایرانی است که از تاریخ ۸ اوت ۱۹۸۸ تا اوت ۲۰۰۶ در ترمینالِ فرودگاه شارل دوگل پاریس زندگی می‌کرد.
زندگینامه
مهران کریمی ناصری فرزند پزشکی ایرانی و پرستاری اسکاتلندی است. او ، پس از تحصیل در انگلستان و بازگشت به ایران ، در سال ۱۹۷۷ توسط رژیم شاه دستگیر می‌شود و سپس به خارج فرار می‌کند. پس از گشت‌وگذارهای بسیار در اروپا ، سرانجام در بلژیک به‌عنوان پناهندهٔ سیاسی پذیرفته می‌شود. اما به عشق یافتن پدر به انگلستان می‌رود و در مسیر فرار مدارک شناسایی‌اش را نابود می‌کند تا در آن‌جا پناهندگی بگیرد. انگلیسی‌ها او را به‌خاطر نداشتنِ مدارک شناسایی به بلژیک ، و بلژیکی‌ها او را دوباره به انگلستان بازمی‌گردانند. در این رفت‌وآمدها سرانجام هشتم اوت ۱۹۸۸ از فرودگاه شارل دوگل پاریس سر بیرون می‌آورَد. این بار اما ازآن‌جاکه فاقد مدارک شناسایی بوده ، فرانسوی‌ها نمی‌توانند او را به کشوری که از آن آمده‌بود ، برگردانند.
مهران کریمی ناصری از آن تاریخ1988 تا اوت ۲۰۰۶ ، یعنی به‌مدت هجده سال ، ساکن سالنِ ترمینالِ فرودگاه شارل دوگل پاریس می‌شود. در سال ۱۹۹۹ یک وکیل فرانسوی موفق می‌شود برای او اجازهٔ اقامت بگیرد ، اما او با این استدلال که « من مهران کریمی ناصری نیستم ، بلکه سِر آلفرد مهران هستم و ایرانی هم نیستم! » ، از امضای مدارک سر بازمی‌زند. پس از آن به‌خاطر ابتلا به بیماریی که اعلام نشده ، به بیمارستانی نامعلوم منتقل می‌شود. وی کتابی به انگلیسی به نام « مرد ترمینال » نوشته‌است که در آن به شرحِ سرگذشت‌اش می‌پردازد.
فیلم سینمایی
فیلم ترمینال اثر استیون اسپیلبرگ الهام گرفته شده از زندگی وی می‌باشد.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

آغاز نگارش گلستان سعدی تأثیرگذارترین کتابِ نثر در ادبیات فارسی‌ ...
fa.wikipedia.org 21/04/1258 تاریخ
گلستان نوشتهٔ شاعر و نویسندهٔ پرآوازه ایرانی سعدی شیرازی است. به باور بسیاری، گلستان تأثیرگذارترین کتابِ نثر در ادبیات فارسی‌است. که در یک دیباچه و هش...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

دادگاهی در بلژیک اسدالله اسدی را به اتهام طرح عملیات تروریستی به بیست ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ اخبار
اسدالله اسدی (زادهٔ ۱۳۵۰ شمسی) دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین، اتریش است. وی در ژوئیه ۲۰۱۸ در حالیکه در اتوبانی در ایالت بایرن آلمان در حال...ادامه مطلب»

برگزاری کنگرهٔ هزارهٔ فردوسی...
fa.wikipedia.org 04/10/1934 تاریخ
هزارهٔ فردوسی یا جشن هزارهٔ فردوسی (کنگرهٔ هزارهٔ فردوسی)، مجموعهٔ آیین‌هایی بود که به مناسبت هزارمین سال میلاد فردوسی در سال ۱۳۱۳ خورشیدی در تهران، ط...ادامه مطلب»


EOF