حمله به مقر حزب دموکرات کردستان

حمله به مقر حزب دموکرات کردستان ...
parseed.ir ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ تاریخ

کلیدواژه ها:#Parseed.ir، #اربیل، #اسلامی، #انقلاب، #انقلاب_اسلامی، #ایران، #بیمارستان، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حزب_دموکرات، #دبیرکل، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #سپاه_پاسداران_انقلاب_اسلامی، #سیدالشهدا، #شهرستان، #شهریور، #عثمانی، #عراق، #مریوان، #نیروی_زمینی، #نیروی_زمینی_سپاه، #نیروی_هوافضای_سپاه، #پاسداران، #کردستان

حمله به مقر حزب دموکرات کردستان حمله‌ای موشکی در ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ بود که طی آن نیروی هوافضای سپاه پاسداران مقر فرماندهی حزب دموکرات کردستان در کوی‌سنجق کردستان عراق را با پرتاب ۷ موشک کوتاه‌برد زمین به زمین فاتح ۱۱۰ مورد هدف قرار داد. به گفته حزب دموکرات کردستان ۱۵ نفر از اعضای رهبری ، کادرها و پیشمرگان این حزب در این حملات کشته و حدود ۴۰ نفر نیز زخمی شده‌اند که با درگذشت یکی از مجروحان پس از گذشت ۱۲ روز ، شمار کشتگان به ۱۶ نفر رسید. سپاه پاسداران اعلام کرد که این حمله در پاسخ به حمله مسلحانه این گروه در تیر ۱۳۹۷ به پاسگاه مرزی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه در منطقه مریوان در استان کردستان که به کشته‌شدن ۱۰ نفر از مرزبانان منجر شده بود و در پی بی‌توجهی سران این گروه به هشدارهای مسئولین اقلیم کردستان عراق ، مبنی بر عزم جمهوری اسلامی ایران برای برچیدن پایگاه‌های آنان و پایان بخشیدن به عملیات‌های مسلحانه آن‌ها در برخی مناطق مرزی غرب ایران انجام شده‌است.
حمله
در روز شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ ستاد مرکزی حزب دموکرات کردستان در خلال برگزاری جلسه سران و رهبران این حزب مورد حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت. این جلسه در محلی به نام « قلعه دموکرات » در شهرستان کوی‌سنجق در ۷۰ کیلومتری شرق اربیل ، مرکز اقلیم کردستان عراق برگزار شده بود. به گفته سخنگوی این حزب حمله موشکی یک ساعت و نیم پس از شروع جلسه سران حزب انجام شد که در آن مقر حزب دموکرات کردستان و نیز مقر حزب دموکرات کردستان ایران مورد حمله قرار گرفت.
کشته‌شدگان
به گفته حزب دموکرات کردستان ۱۵ نفر از اعضای رهبری ، کادرها و پیشمرگان این حزب در این حملات کشته و حدود ۴۰ نفر نیز زخمی شده‌اند. از جمله مصطفی مولودی دبیرکل ، خالد عزیزی دبیرکل سابق و سایر اعضای هیئت سیاسی حزب که در میان زخمی شدگان هستند. همچنین ابراهیم ابراهیمی (زوه‌ای) ، رحمان پیروتی ، نسرین حداد ، هاشم عزیزی ، عثمان عثمانی و سهیلا قادری از جمله اعضای کمیته مرکزی حزب دموکرات کردستان بودند که در این حمله کشته شده‌اند. به گفته حسن‌زاده با توجه به ناپدیدشدن شماری از اعضای حزب ، ممکن است تعداد کشته‌شدگان بیشتر از ۱۵ نفر باشد.
یکی از مجروحان این حملهٔ موشکی به نام قادر عزتی اهل مریوان معروف به‌ مامه‌ قاله‌ ریشه‌ نیز پس از گذشت ۱۲ روز از ماجرا به دلیلی جراحات وارده در بیمارستان درگذشت. با درگذشت او تعداد کشتگان حمله به ۱۶ تن رسید.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
قتل محمدرضا کلاهی عامل انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هلند ...
tarikhirani.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ تاریخ
از کلاهی قاتل تا معتمد مقتول تاریخ ایرانی: در سی‌وهشتمین سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از مسئولان نظام در هفتم تیر ۱۳۶۰، اطلاعات جدیدی از...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

حمله به رژه نظامی در اهواز ...
parseed.ir ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ تاریخ
حمله به مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اهواز که به اختصار حمله به رژه نظامی در اهواز خوانده شده‌است، یک حمله مسلحانهدر ایران بود که در صبح روز شنبه...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»

تولید انبوه سلاح‌های سبک در کشور متحول شد/ «کلاش ۱۳۳» اولین محصول ایرا...
mashreghnews.ir ۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ارتش
در کلاش ۱۳۳ شاهد اضافه شدن چند بخش به سلاح هستیم که با استفاده از این مجموعه اضافه شده به آکا ۱۰۳، می توان به صورت بسیار دقیق تر به سمت هدف شلیک و از ...ادامه مطلب»


EOF