توزیع BMW میان مدیران بانکی | ماجرای مرد در سایه اقتصاد ایران

توزیع BMW میان مدیران بانکی | ماجرای مرد در سایه اقتصاد ایران ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آلمان، #آنلاین، #ارتباط، #اعتراض، #اقتصاد_ایران، #امامی، #ایران، #بازنشستگی، #بانک_سرمایه، #تومان، #حضرت، #حمید_حاجیان، #دادستان، #دادگستری، #سایه، #سررسید، #سینما، #صندوق_بازنشستگی، #صندوق_ذخیره_فرهنگیان، #غیرقانونی، #قالب، #قتل، #قشم، #قیر، #مجلس، #مسعودی، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #وکیل، #کشف

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی و ۳۳ متهم دیگر پرونده روز گذشته به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد. امامی ، تهیه‌کننده سینما و سریال‌های خانگی و دیگر متهمان در این پرونده در ارتباط با شبکه فساد بانک سرمایه و صندوق بازنشستگی فرهنگیان ، به « اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور » متهم شده‌اند.
به گزارش همشهری آنلاین ، دو جلسه اول دادگاه به قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان گذشت؛ به گفته رسول قهرمانی ، متهمان از مجرای پرداخت رشوه‌های کلان به مدیران و کارکنان بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان و کارشناسان رسمی دادگستری بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان را در پوشش دریافت تسهیلات از بانک سرمایه خارج کرده‌اند. بنابر کیفرخواست ، بخشی از تسهیلات دریافتی امامی صرف خرید خودروهای لوکس و گران‌قیمت برای اقوام و بستگان و پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه ، و بخش کوچک آن صرف فعالیت‌های سینمایی و هنری و پرداخت به هنرمندان شده است. اما به گفته نماینده دادستان ، عمده پول‌ها در قالب محموله‌های قیر به دبی ارسال شده و وجوه حاصل از فروش محموله‌های قیر به املاک و خودروهای لوکس در کشورهایی نظیر آلمان و امارات تبدیل شده است.
نماینده دادستان در سومین جلسه دادگاه نیز به محل صرف بخشی دیگر از تسهیلات دریافتی اشاره کرد و گفت که با بخشی از این تسهیلات پول هادی رضوی(دیگر متهم پرونده که به ۲۰سال حبس محکوم شده است) تسویه شده و بخشی دیگر تبدیل به ارز شده است؛ واریزی‌ها به حساب‌های « یک هنرپیشه شاخص کشور » ، « یک مدیر تولید شبکه نمایش خانگی » ، « دختر ۱۴ ساله یکی از متهمان » ، « یک خانم بازیگر سینما » ، « خانم ف » و واریزی‌ها به « حساب داماد خانواده امامی ، آقای محمدحسن زرین اقبال » از سایر مواردی بودند که به گفته نماینده دادستان ، پول‌های امامی صرف آنها شده است. واریزی‌ها به‌حساب حمید حاجیان از دیگر موارد مورد اشاره قهرمانی بود که گفت: « حاجیان وکیلی است که حین تحقیقات ما کشته شده است و پرونده قتل او نیز در دست بررسی است که نتایج به‌دست آمده از آن می‌تواند معماهای زیادی را کشف کند. »
مسئولان بلندپایه؛ مردان در سایه
روز گذشته در ادامه رسیدگی به این پرونده ، قاضی مسعوی مقام ، وکیل مدافع امامی را مورد خطاب قرار داد و متذکر شد: « من ۲۵ سال است که کار قضایی می‌کنم نه نفوذ می‌پذیرم و نه کار غیرقانونی انجام می‌دهم. » در ادامه ، قاضی اتهامات امامی را به وی تفهیم کرد ، اما متهم امامی ضمن رد اتهامات مطرح شده مدعی شد: « به هیچ عنوان قبول ندارم اول وکیلم دفاع می‌کند و جلسه بعد خودم. »
وکیل امامی در اعتراض به روند دادرسی ، به قاضی گفت: « تأکید می‌کنم که به هیچ عنوان مستندات پیوست کیفرخواست به بنده و همکارم داده نشده و گزارش تحقیق و تفحص مجلس ، کارشناسی پرونده ، حسابرسی‌های بانک سرمایه و مستندات در اختیار بنده به‌رغم دستور حضرت عالی قرار نگرفته است. »
قاضی مسعودی مقام با بیان اینکه مستندات در پرونده مندرج بود و شما مطالعه کردید ، خطاب به وکیل متهم امامی گفت: « آقای وکیل شما از ابتدای کیفرخواست ، دفاعیات خود را مطرح کنید و از سخنان بی‌ربط با پرونده بپرهیزید. »
وکیل متهم امامی در ادامه اظهارات خود گفت: « در یکی از پرونده‌های بانکی که در دادسرای پولی و بانکی مطرح بود به فردی رسیدیم که به او می‌گویند مرد در سایه اقتصاد ایران. » قاضی مسعودی‌مقام در پاسخ به این ادعا گفت: « مدیران و متهمان تحت عنوان مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی تعقیب شدند. من اجازه نخواهم داد حتی یک نفر از پرونده‌ها خارج شود درحالی‌که گناهکار است؛ هرچند دادسرا اقدام نکرده باشد؛ ما اسم اشخاص که بسیاری از آنها مسئولان بلندپایه کشورمان هستند را در ضمن آرا و تذکراتمان می‌نویسیم و باید تعقیب شوند. »
وکیل متهم یا شاکی؟!
در بخش پایانی دادگاه ، قهرمانی نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و اظهار داشت: وکیل متهم امامی یک ساعت و نیم در جلسه دادگاه به بیان خاطرات دوران قضایی خود پرداخت و نیم ساعت از آن را نیز درخصوص معایب نظام بانکی کشور و یک ربع آن را درخصوص تسهیلات گرفتن با فاکتورهای صوری صحبت کرد. من یک لحظه تصور کردم در کافه نشسته‌ام و می‌خواستم درخواست اسپرسو بدهم.
در ادامه قهرمانی ضمن رد ادعاهای وکیل امامی ، به مسئولیت وی در بانک سرمایه اشاره کرده و گفت: شکایت بانک سرمایه از وکیل متهم امامی به این خاطر است که وی وکیل بانک سرمایه بوده و به اسناد این بانک دسترسی داشته و الان وکالت متهم امامی را پذیرفته است.
توزیع BMW میان مدیران بانکی!
نماینده دادستان در پایان با اشاره به شگردهای متهمان برای تسویه تسهیلات گفت: آقایان این تسهیلات را بارها تمدید کرده‌اند و با این تمدید سود دریافت می‌کردند؛ به این صورت که امامی در قالب شرکت سون قشم ۵۰ میلیارد تومان از بانک سرمایه دریافت کرد؛ یک سال و نیم بعد در زمان سررسید باید ۶۵ میلیارد را تسویه می‌کرد ، اما در موعد سررسید امامی با BMWهایی که پخش می‌کرد در بانک ، می‌آید می‌گوید الان ۶۵ میلیارد بدهکارم؛ بانک از پول‌های خود ۶۵ میلیارد به‌حساب امامی واریز می‌کرد و سپس برداشت می‌کرد؛ در سررسید بعدی نیز با ۸۷ میلیارد این پروسه طی می‌شد و همینطور این روند تکرار می‌شد در واقع با سودهای بادکنکی ، بدهی‌های امامی را تسویه می‌کردند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

سید هادی رضوی ۱۰۷ میلیارد تومان صرف عیش و نوش کرده است/ رضوی: داماد شر...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ارتش
نماینده دادستان در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات سید هادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، گفت: متهم سید هادی رضوی از مجرای پرداخت رشوه به مدیرا...ادامه مطلب»

كشف كودتاي عناصر ضد انقلاب براي براندازي جمهوري اسلامي ايران (1361 ش) ...
rasekhoon.net ۱۳۶۱/۰۱/۲۲ تاریخ
تقویم تاریخ: كشف كودتای عناصر ضد انقلاب برای براندازی جمهوری اسلامی ایران (1361 ش) آیت الله ری شهری رئیس دادگاه انقلاب اسلامی ارتش در اطلاعیه ای از دس...ادامه مطلب»

مرگ در حبس؛ از سعید امامی تا سیدامامی ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ سیاست
جای مرموزی است. تصور بیشتر آدم‌ها از اتفاقات داخل آن، زاییده فیلم‌ها یا در بهترین حالت، حاصل خاطرات راست و دروغ کسانی است که پایشان به آنجا باز شده اس...ادامه مطلب»


EOF