پایان جنگ‌های یونانی-ایرانی با عهدنامه کالیاس

پایان جنگ‌های یونانی-ایرانی با عهدنامه کالیاس ...
parseed.ir 23/10/449ق‌م تاریخ

کلیدواژه ها:#Parseed.ir، #ایران، #ایرانی، #دلوس، #یونان، #یونانی، #یونانی-ایرانی

عهدنامه کالیاس (یونانی: Ειρήνη του Καλλίου‎) یک عهدنامهٔ بسته شده در حدود ۴۴۹ سال پیش از میلاد میانِ اتحادیه دلوس و هخامنشیان بود که به جنگ‌های یونانی-ایرانی (جنگ‌های ایران و یونان) پایان داد. این معاهده به عنوانِ نخستین معاهدهٔ سازش میانِ هخامنشیان و شهرستان‌های یونان بود.
این صلح‌نامه با میانجیگریِ کالیاس که یک سیاستمدار آتنی بود انجام شد و به همین نام نیز شهره شد.
آگاهی‌های ما دربارهٔ این صلح نامه از منابعِ سخنورانِ قرنِ چهارم پیش از میلاد همچون ایسوکراتس ، دموستن و دیودور سیسیلی است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نبرد سالامیس ...
parseed.ir 27/09/480ق‌م ارتش
گروه تاریخ و اقتصاد: در تاریخ 22 سپتامبر سال 480 قبل از میلاد نبرد سالامیس میان ایران و یونان در تنگه‌ای به همین نام رخ داد. این سومین نبرد از دومین ...ادامه مطلب»

ربوده شدن چهار ایرانی در لبنان...
parseed.ir ۱۳۶۱/۰۴/۱۳ تاریخ
در ۱۴ تیرماه سال ۶۱ هنگامی که چهار ایرانی راهی سفارت ایران در بیروت بودند در یک پست بازرسی توسط یک گروه شبه نظامی مسیحی لبنانی (فالانژها) ربوده شدند. ...ادامه مطلب»

نمایش سلفی ناصرالدین‌شاه درکاخ گلستان...
irna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ تاریخ
تهران-ایرنا- نمایشگاه عکس های دوره ناصری در حالی در کاخ گلستان برپاست که اولین عکس سلفی ناصرالدین شاه که در تالار آیینه انداخته، یکی از جذابیتهای این ...ادامه مطلب»


EOF