10 گلدان ارزان آپارتمانی برای زیبایی دکوراسیون منزل

10 گلدان ارزان آپارتمانی برای زیبایی دکوراسیون منزل ...
fararu.com ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ طبیعت

کلیدواژه ها:#Fararu.com، #آنلاین، #ارزان، #انگلیسی، #ایران، #بازار، #بومی، #تاج، #درهم، #روز_مادر، #زیبایی، #سایه، #سلامت، #طبیعت، #طراحی، #طوفان، #فضا، #مقاومت، #ناسا، #هدیه_دادن، #کلاسیک، #گیاهی

یکی از چیزهایی که در این روزگار عجیب و غریب و در کشاکش موج‌های پی‌درپی گرانی و کرونا حالمان را خوب می‌کند؛ خرید گلدان آپارتمانی است. کاربردهای این کار گستره زیادی دارد. مانند تغییر دکور ، هدیه دادن ، تصفیه هوا و کشاندن پای طبیعت به فضای خاکستری زندگی شهری. گیاه آپارتمانی هم برای خوب کردن حال خودمان هم برای هدیه دادن بسیار شایسته است. هدیه‌ای که در این روزها هم قیمت به‌صرفه‌ای دارد و هم در عین ماندگاری یک یادگاری زنده و پویاست.
اما گیاهان نیز در معرض طوفان گرانی‌ها قرار گرفته‌اند در عین حال رفتن به بازارهای گل ، گلخانه‌های شهری و گل فروشی در اوج پاندمی کرونا کاری پرخطر محسوب می‌شود. عاقلانه ترین کار خرید گلدان از گلفروشی‌های اینترنتی است. خرید اینترنتی ضمن اینکه شمارا به توده‌ای از اطلاعات و آگاهی نسبت به گیاه روبرو می‌کند؛ می‌تواند قدرت انتخاب شما را افزایش می‌دهد.
علاوه بر آن شما بدون خارج شدن از منزل ، با چند کلیک ساده از مزایای روانی و بصری یک گلدان جذاب بهره‌مند می‌شوید. در اینجا چند گلدان ارزان که در عین حال بسیار سرسخت و مقاوم نیز هستند را از وبسایت گلیتال که یک فروشگاه آنلاین گل‌وگیاه است را معرفی می‌کنیم.
پتوس
این گیاه جذاب و زیبا را پیتوس ، پوتوس یا فتوس هم می‌نامند. پتوس با برگ‌های آویزی و شگفت‌‌انگیزش بسیار گیاه مقاومی است. این گیاه پرطرفدار هم به راحتی تکثیر می‌شود هم نگهداری بسیار راحتی دارد. در عین حال قیمت مناسبی نیز دارد. پتوس از گیاهان تصفیه کننده هواست.
قاشقی
گیاه قاشقی با برگ‌های قلب شکل زیبا از گیاهان خوش‌قیمت بازار است. گیاهی زیبا و آپارتمانی که برگ های پهن و گوشتی دارد ، برخی از نمونه‌های آن برگ های سبز و برخی هم برگ های ابلق دارند ، روش نگهداری گل قاشقی آسان است و در عین حال گیاه مقاومی محسوب می‌شود قاشقی بسیار کم توقع بوده و از آنجا که خواستگاه آن جنگلهای انبوه است ، نور کم ، سایه و کم آبی را به راحتی تحمل میکند.

آگلونما
آگلونما از گیاهان بی‌نهایت زیباست که برگ‌های شفاف ، خوشرنگ و کشیده ای دارد. آگلونما انواع مختلف و سایزهای متفاوتی دارد. این گیاه دلیل انبوه بودن برگ ها برای اتاق های کوچک و محیط های اداری بسیار مناسب است و جلوه ای زیبا و سبز به فضا می‌دهد. آگلونما گیاهی آشنا در منازل ایرانیان است و احتمالا در فضاهای بسیاری آن را دیده اید. آگلونما یکی از متخصصین تصفیه هواست.
بنجامین
گیاهی آشنا و جذاب که قطعا آنرا در منزل مادربزرگ‌ها دیده اید. معروف ترین نوع این گیاه بنجامین سبز و بنجامین ابلق است. که بنجامین ابلق با برگ‌ها خوشرنگ و خاص خود محبوبیت زیادی دارد. گیاه بنجامین رشد خوبی دارد و به سرعت تبدیل به یک درختچه مقاوم می‌شود. می‌توانید آن را در گلدان بزرگ سفالی و یا باغچه منزل خود بکارید و از حضور آن در اطراف خود بهره بگیرید.
دراسینا کامپکت
این گیاه از خانواده پرشمار و محبوب آناناسیان است. دراسینا آناناسی با برگ های درهم شبیه تاج آناناس است و می تواند میز کار و یا منزل شما را زیبا کند. این گیاه جذاب مناسب فضای باز نیست اما می تواند در طراحی داخلی و زیباسازی فضاهای بسته کاربرد زیادی داشته باشد. همانطور که از نام گل کامپکت پیداست ، این گیاه از خانواده دراسیناست و به دلیل فشردگی برگ ها ، نام کامپکت یا فشرده را به خود گرفته است.
کروتون ابلق
کروتون یا کرچک هندی گیاهی نوردوست و بومی آسیاست. این گیاه در رنگ های متنوع سفید ، سبز ، قرمز و نارنجی ظاهر می شود. جنس برگ های گیاه کروتون مانند چرم و بسیار مقاوم است. کروتون سال های زیادی‌است که وارد ایران شده و امروزه در طراحی باغچه و فضای سبز ، طراحی پاسیو و زیباتر کردن محیط های داخلی کاربرد دارد. می توانید گیاه کروتون را در گلدان و یا در باغچه بکارید و از حضور آن لذت ببرید. کروتون اگر در کنار گیاهان دیگر کاشته شود ، می‌تواند از رطوبتی که سایر گیاهان تولید می‌کنند استفاده کند و رشد و سلامت بیشتری داشته باشد. اگر قصد وارد کردن گیاهی رنگارنگ به منزل یا محیط کار خود را دارید ، گلدان کروتون در خدمت شماست.
سانسوریا
سانسوریا یک گیاه بلندبالا و محبوب است. برای کسانی که تازه می‌خواهند نگهداری از گیاهان را آغاز کنند. سانسوریا گزینه‌ای هوشمندانه است. رنگ سفید و زرد حاشیه برگ ها باعث تمایز زیاد آن با سایر گیاهان شده است. این گیاه به دلیل داشتن برگ های مقاوم و گوشتی مقاومت بالایی دارد و با قرارگیری در شرایط مناسب می تواند عمری طولانی داشته باشد. محققان ناسا سانسوریا را گیاهی باهوش تلقی می‌کنند که ضمن تصفیه کردن هوا باعث تسکین برخی دردها نیز می‌شوند.
دیفن باخیا
دیفن باخیا یکی از آن گیاهان آپارتمانی است که می توانید مطمئن باشید سال های سال در منزل شما باقی می‌ماند. این گیاه زیبا و کلاسیک یک گل آپارتمانی شناخته شده است و احتمالا بارها آن را در منزل و محل کار دیگران دیده اید. نحوه نگهداری دیفن باخیا بسیار راحت است و می توانید با رعایت نکات اساسی مانند آب مناسب دیفن باخیا و نور آن ، گیاهی پر برگ با ارتفاع 100 تا 120 سانتیمتر داشته باشید.
برگ عبایی
برگ عبایی یکی از مقاوم ترین گیاه های آپارتمانی به حساب می آید و نگهداری از آن بسیار راحت است. برگ عبایی در رنگ سبز و بنفش ظاهر می شود و جز گیاهان آپارتمانی مقاوم به حساب می آید. این گیاه زیبا با برگ هایی بسیار بزرگ که گاه تا 25 سانتیمتر هم می‌رسند. در صورت نگهداری در شرایط مناسب برگ عبایی می تواند عمر و طراوت خوبی داشته باشد. برگ عبایی را در کنار گیاهان با برگ کم یا گیاهان تُنُک قرار دهید و جلوه دیگری به فضاهای سبز داخلی یا فضای باز خود ببخشید.
اسپاتیفیلوم
گیاه اسپاتی فیلوم یا اسپاتیفیلوم گیاه آپارتمانی سایه دوست و بومی آسیای شرقی و آمریکای مرکزی است و ظاهری شبیه شیپوری دارد. همانطور که از نام انگلیسی آن (lilly) برمی آید ، این گیاه نیز از خانواده شیپوری است. گلدان اسپاتیفیلوم را می توان در محیط بسته داخل منزل و یا بیرون از منزل نگهداری کرد. اسپاتیفیلوم برای هدیه روز مادر نیز بسیار مناسب است. اسپاتی فیلوم گیاهی به دلیل تصفیه کننده بودن هوا و مقاوم بودن به نور کم ، مناسب برای اداره جات و بانک ها و منازل می باشد. اسپاتی قادر است فرمالدیید ، بنزن ، متیل ، تولوین ، استون و مونوکسید کربن هوا را تصویه کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

محصولات طرح سنتی: همه جیز درباره ترمه و محصولات تولید شده از پارچه ترم...
artemisia.ir ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ بازرگانی
همه جیز درباره ترمه و محصولات تولید شده از پارچه ترمه ترمه چیست؟ ترمه، نوعی پارچه گرانبهای بافته‌شده از الیاف بسیار لطیف است که از صنایع دستی نساجی ن...ادامه مطلب»

حماسه سیاسی مردم در انتخابات زمینه ساز اقتدار در تعامل با جهان و ورود ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ اخبار
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درگفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم، مهمترین مسایل داخلی و بین المللی را تشریح کرد. به گزارش پایگاه...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»


EOF