با اعلام رسمی کاندیداتوری حسین دهقان چراغ اول انتخابات 1400 را روشن کرد

با اعلام رسمی کاندیداتوری حسین دهقان چراغ اول انتخابات 1400 را روشن کرد ...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ مردم

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #استان_اصفهان، #اسحاق، #اسحاق_جهانگیری، #اسلامی، #اصفهان، #الله، #امام، #امام_حسین، #انتخابات، #انتخابات_ریاست_جمهوری، #ایران، #برجام، #تاریخ، #تهران، #جو_بایدن، #جواد_ظریف، #حسن_روحانی، #حسین_دهقان، #خرداد، #دانشگاه، #دانشگاه_آزاد، #دانشگاه_آزاد_اسلامی، #دانشگاه_امام_حسین، #دانشگاه_تهران، #دولت، #رئیس‌جمهور_ایران، #روحانی، #سعید_جلیلی، #سورنا، #سورنا_ستاری، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #سیاست، #شورای_نگهبان، #صنعتی، #عباس_آخوندی، #عصر_ایران، #علامه، #علی_لاریجانی، #قائم، #قانون_اساسی، #مجلس، #محسن_هاشمی، #محمد_رضا_عارف، #مدیریتی، #مردم، #مسلح، #نامزدی، #نظامی، #هاشمی، #وزارت_دفاع، #وزیر، #وزیر_دفاع، #پاسداران، #پرویز، #پرویز_فتاح، #چراغ، #کارشناسی_ارشد

اعلام نامزدی سردار دهقان در شرایطی است که جریان اصولگرا می‌خواهد چهره‌ای نظامی برنده انتخابات ۱۴۰۰ باشد. هر چند دهقان چهره‌ای میانه‌رو و بیشتر نزدیک به اعتدالگرایان است.
با اعلام کاندیداتوری حسین دهقان ، انتخابات ریاست جمهوری 1400 نخستین نامزد رسمی خود را شناخت.
به گزارش عصر ایران در حالی که بیش از 6 ماه به انتخابات ریاست جمهوری در 28 خرداد 1400 باقی مانده است و از حدود 2 ماه قبل رسانه ها و محافل سیاسی گمانه زنی هایی را در مورد کاندیداهای احتمالی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز کرده بودند ، حسین دهقان فرمانده نظامی ارشد سپاه و مشاور کنونی مقام معظم رهبری در صنایع نظامی با اعلام رسمی کاندیداتوری خود چراغ اول را روشن کرد.
دهقان که از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در سال‌های جنگ است ، سابقه ریاست بنیاد شهید ، فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران ، جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران و قائم مقامی وزیر دفاع را در دوره‌های مختلف در کارنامه دارد.
اعلام نامزدی سردار دهقان به انتخابات ریاست جمهوری در شرایطی است که جریان اصولگرا تمایل دارد چهره ای نظامی برنده انتخابات ۱۴۰۰ باشد. البته با توجه به این دهقان چهره‌ای میانه‌رو و بیشتر نزدیک به اعتدالگرایان است بعید است که اصولگرایان از کاندیداتوری او حمایت کنند.
پیشینه و سوابق
حسین دهقان متولد 1335 (64 ساله) در روستای پوده استان اصفهان است.
وی هم اکنون عضو سپاه و مشاور مقام معظم رهبری در صنایع نظامی است و قبلا این سمت ها را در برعهده داشت:
- از ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۹ : جانشینی فرمانده نیروی هوایی سپاه
- از ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰ : فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران
- از ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ : جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه
- دولت هفتم: قائم‌مقام وزیر دفاع
- دولت‌های هشتم و نهم: معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید
تحصیلات
- کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی متالورژی از دانشگاه
- دکتری مدیریت از دانشگاه تهران
- سابقهٔ تدریس اصول و مبانی مدیریت ، نظریه‌های نوین مدیریتی ، سازماندهی ، برنامه‌ریزی راهبردی رفتار سازمانی و سیاست دفاعی در دانشگاه امام حسین
- سابقهٔ تدریس در دانشگاه صنعتی مالک اشتر (وزارت دفاع) ، دانشگاه عالی دفاع ملی (ستادکل نیروهای مسلح) ، دانشگاه علامه طباطبایی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران
https://cdn.asriran.com/files/fa/news/1399/9/4/1158412_701.mp4
دیگر نامزدهای احتمالی 1400
پیش از این از سوی رسانه ها و محافی سیاسی برخی افراد و شخصیت‌ها به عنوان نامزد احتمالی انتخابات 1400 معرفی شده بودند. محمد جواد ظریف ، محمد رضا عارف ، اسحاق جهانگیری ، علی نیکزاد ، علی لاریجانی ، محسن رضایی ، سورنا ستاری ، سعید جلیلی ، عزت الله ضرغامی ، امیرحسین قاضی زاده هاشمی ، عباس آخوندی ، پرویز فتاح و محسن هاشمی از جمله این نامزدهای احتمالی جریان های سیاسی کشور هستند.
برخی تحلیلگران معتقدند که اگر تحولی در سیاست‌های تایید صلاحیت کاندیداها از سوی شورای نگهبان صورت نگیرید امید چندانی به مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری نخواهد بود و حتی ممکن است میزان مشارکت از انتخابات مجلس یازدهم نیز کمتر باشد. برخی نیز با توجه به نتایج انتخابات آمریکا ، پیروزی جو بایدن و احتمال بازگشت وی به برجام تا قبل از خرداد 1400 معتقدند که با احیای برجام اصلاح طلبان شانس بیشتری برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری داشته و از این رو میزان اقبال و مشارکت مردمی به انتخابات و صندوق رای افزایش می یابد.
انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ در تاریخ ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد. در این انتخابات که برای سیزدهمین مرتبه برگزار می‌شود ، هشتمین رئیس‌جمهور ایران با آرای مستقیم مردم انتخاب خواهد شد. طبق قانون اساسی ، حسن روحانی با توجه به دو دوره ریاست‌جمهوری پیاپی ، در این انتخابات حق نامزد شدن ندارد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به ص...
farsnews.com ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ اخبار
گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به صدا درآمد/ رهبر انقلاب:سنگری برابر افزون‌خواهی استکبار بسازید/ روحانی:برای رفع فق...ادامه مطلب»

جهان نيوز - روحانی: ملت ایران را نمی‌توان به تسلیم واداشت/ هرکس پاسخ م...
jahannews.com ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ اخبار
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد. ۶۰ هیئت خارجی در این مراسم تحلیف ...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
www.parseed.ir ۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»


EOF