صعود عجیب تهران در میان گرانترین شهرهای دنیا | اسامی گرانترین شهرهای جهان؛ جایگاه تهران

صعود عجیب تهران در میان گرانترین شهرهای دنیا | اسامی گرانترین شهرهای جهان؛ جایگاه تهران ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آسیا، #آفریقا، #آنلاین، #اروپا، #اروپای_غربی، #اروپایی، #اکونومیست، #ایران، #تحریم‌های_آمریکا_علیه_ایران، #تهران، #جهانی، #دلار، #زوریخ، #غربی، #نردبان، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #پاریس، #پایتخت

مجله اکونومیست در تازه‌ترین پژوهش خود بر اساس مقایسه ۱۴۰ مورد مایحتاج روزانه زندگی ، ۱۳۳ شهر گران جهان را رده‌بندی کرده است.
به گزارش همشهری آنلاین ، مجله اکونومیست در گزارش سالانه خود که به‌تازگی منتشر شده می‌نویسد: با محاسبه افزایش قیمت‌ها بر پایه دلار آمریکا ، تهران در میان همه شهرهای بزرگ جهان بزرگ‌ترین افزایش در گرانی را طی یک سال گذشته داشته است.
در گزارشی که هر ساله از طرف واحد اطلاعاتی مجله اکونومیست تهیه می‌شود قیمت ۱۴۰ کالا و خدمات در ۱۳۳ شهر بزرگ جهان با یکدیگر مقایسه شده و گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای جهان معرفی می‌شوند. در رده‌بندی جهانی تازه مجله اکونومیست ، پاریس ، هنگ‌کنگ و زوریخ به‌ عنوان گران‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۲۰ معرفی شده‌اند.
بنا بر این گزارش جدید ، تهران که سال گذشته ۱۰۶اُمین شهر پرهزینه جهان برای ساکنانش بر اساس دلار آمریکا بود ، امسال با پرش ۲۷ رتبه به بالا ، ۷۹اُمین شهر از این نظر شده است که حاکی از افزایش شدید هزینه زندگی در پایتخت ایران برای افرادی است که درآمد ریالی دارند.
اکونومیست می‌نویسد طی سالی که گذشت هیچ شهر بزرگ دیگری در جهان افزایش گرانی را تا این حد تجربه نکرده است. این نشریه تحریم‌های آمریکا علیه ایران را از عوامل این روند ذکر می‌کند.
این گزارش می‌نویسد تهران ۲۷ پله بر نردبان گرانی جهان صعود داشته ، اما قیمت‌ها در این شهر هنوز بسیار پایین‌تر از سه شهر بسیار گران جهان ، یعنی هنگ‌کنگ ، زوریخ و پاریس است.
از ۱۰ شهر گرانی که در این گزارش آمده ۴ شهر در اروپا و ۴ شهر در آسیا قرار دارند.
به نوشته اکونومیست ، هزینه زندگی در شهرهای قاره آمریکا ، آفریقا و اروپای شرقی از سال گذشته ارزان‌تر شده است ، در حالی که شهرهای اروپای غربی گران‌تر شده‌اند.
به نوشته این گزارش ، این تا حدودی نشان‌دهنده افزایش ارزش ارزهای اروپایی در برابر دلار آمریکاست.
مجله اکونومیست در این گزارش یادآور شده است که اقتصاد کشورهای جهان تحت تاثیر بحران کووید۱۹ قرار گرفته‌اند و علت عمده تغییر این رتبه‌بندی هم شیوع این بیماری است.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

متهمان پرونده هواپیمای اوکراینی به‌زودی معرفی می‌شوند | دادستان نظامی ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ ارتش
دادستان نظامی تهران اعلام کرد: مجموع یافته‌های ما به طور قطع نشان می‌دهد در بروز سانحه هواپیمای اوکراینی در آسمان تهران زنجیره‌ای از خطاهای انسانی نقش...ادامه مطلب»


EOF