توقف صدور روادید امارات برای ایرانی‌ها و شهروندان ۱۲ کشور دیگر

توقف صدور روادید امارات برای ایرانی‌ها و شهروندان ۱۲ کشور دیگر ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آبان، #اعتبار، #افغانستان، #ایران، #ترکیه، #تونس، #خبرگزاری، #رویترز، #سند، #سوریه، #سومالی، #عراق، #فارس، #لبنان، #لیبی، #مرجع، #مسلمان، #پاکستان، #پاکستانی، #کنیا

خبرگزاری رویترز ادعا کرده طبق سندی که از سوی یک منطقه تجاری دولتی منتشر شده ، امارات عربی متحده صدور روادید جدید برای شهروندان ۱۳ کشور با اکثریت جمعیت مسلمان از جمله ایران ، سوریه و سومالی را متوقف کرده است.
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس ، این خبرگزاری در ادامه ادعا کرده در این سند که برای شرکت‌های فعال در این منطقه فرستاده شده و به رویت این خبرگزاری هم رسیده ، از بخشنامه‌ای مهاجرتی یاد شده که از ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان) اجرایی شده است.
طبق این سند ، درخواست‌های روادید اشتغال و بازدید برای شهروندان ۱۳ کشور از جمله افغانستان ، لیبی و یمن تا اطلاع ثانوی تعلیق شده است. این ممنوعیت روادید برای شهروندان الجزایر ، کنیا ، عراق ، لبنان ، پاکستان ، تونس و ترکیه نیز اعمال می‌شود.
به گزارش رویترز ، مشخص نشده که آیا استثنائاتی در این ممنوعیت وجود دارد یا خیر. به نوشته این خبرگزاری ، مرجع هویت و تابعیت فدرال امارات عربی متحده به درخواست رویترز برای اظهارنظر درباره این سند پاسخی نداده است.
در ادامه این گزارش ، رویترز به نقل از یک منبع مطلع ، این ممنوعیت را برای شهروندان افغانستانی ، پاکستانی و چند کشور دیگر به طور موقت تایید کرده است.
به نوشته این خبرگزاری ، منبع مذکور نگفت که ملاحظات چنین تصمیمی چه بوده اما اعلام کرد انتظار می‌رود این ممنوعیت مدت کوتاهی برقرار باشد.
طبق این گزارش ، هفته گذشته وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد امارات روند صدور روادید برای شهروندان این کشور و چند کشور دیگر را متوقف کرده است.
این وزارتخانه افزود: به دنبال اطلاعات درباره دلیل این تصمیم است و تصور می‌شود با همه‌گیری کرونا مرتبط باشد. اسلام‌آباد اعلام کرد کسانی که روادیدشان اعتبار دارد تحت‌تاثیر محدودیت‌های جدید قرار نگرفته‌اند و می‌توانند به امارات سفر کنند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

قشقاوی: سال گذشته چهار میلیون و500هزار نفر ویزای ایران را دریافت کردن...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۲/۱۱ اخبار
معاون کنسولی و امور مجلس وزیرامور خارجه از مذاکرات با 30کشور برای تسهیل صدور روادید خبر داد و گفت سال گذشته چهار میلیون و500هزار نفر ویزای ایران را د...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

همایش بین‌المللی تجاوز و دفاع...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۷/۰۵/۱۷ تاریخ
کنفرانس بین‌المللی تجاوز و دفاع نخستین کنفرانسی بود که به منظور بررسی و تحلیل جنگ ایران و عراق شکل گرفت. مکان برگزاری آن تهران و تاریخ برپایی آن ۱۷ مر...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»


EOF