بانک قوامین، یک بانک نظامی در بانک سپه ادغام شد

بانک قوامین، یک بانک نظامی در بانک سپه ادغام شد ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #اسلامی، #اوراق_بهادار، #ایرنا، #بانک_سپه، #بانک_مرکزی، #جمهوری_اسلامی، #خبر، #خرداد، #دارایی، #سازمان_بورس_و_اوراق_بهادار، #ستاد_کل_نیروهای_مسلح، #سپه، #شبکه_بانکی، #مسلح، #نظامی، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #واسط، #وزارت_امور_اقتصادی_و_دارایی، #چهارشنبه، #کوثر

طرح ادغام پنج بانک و موسسه مالی وابسته به نهادهای نظامی از بزرگترین طرح‌های در دست اجرا برای اصلاح نظام بانکی کشور محسوب می‌شود که در دو سال گذشته به تدریج اجرا شده است ، در تازه‌ترین گام برای اجرای این طرح ، امروز مدیرعامل بانک سپه از نهایی‌شدن ادغام بانک قوامین در این بانک خبر داد.
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا ، طرح ادغام ۵ بانک و موسسه مالی نظامی در بانک سپه با هدف ساماندهی شبکه بانکی کشور از اواخر سال ۹۷ آغاز شده و گام به گام در حال اجراست.
۱۰ خرداد سال جاری بود که خبر ادغام بانک حکمت به عنوان نخستین بانک نظامی در بانک سپه منتشر شد و از همان زمان اعلام شد که در گام بعدی قرار است چهار بانک و موسسه اعتباری انصار ، قوامین ، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر نیز فرایند ادغام را طی کنند.
علاوه بر ادغام شعب ، قرار است شرکت های زیرمجموعه بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح نیز تعیین تکلیف شوند.
بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح دارای ۲۸۵ شرکت هستند که بانک سپه باید با اجرای راهکارهای انحلال ، ادغام ، واگذاری و ادامه فعالیت ، این شرکت‌ها را تعیین تکلیف کند.
امروز (شنبه) بعد از حدود ۶ ماه از ادغام بانک حکمت و مهر اقتصاد در بانک سپه ، « محمدکاظم چقازردی » ، مدیرعامل بانک سپه از ادغام بانک قوامین در بانک سپه خبر داد و اعلام کرد: در اجرای مصوبه شورای راهبری ادغام ، بانک سپه با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ، وزارت امور اقتصادی و دارایی ، بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار ، زمینه برگزاری مجامع این بانک ها و موسسه را فراهم نمود و در قدم بعدی مجامع مربوط به بانک قوامین با حضور اکثریت سهامداران در روز چهارشنبه (۱۹ آذرماه سال ۱۳۹۹) برگزار شد.
وی اظهار داشت: با برگزاری مجامع بانک قوامین ، از روز پنج‌شنبه بیستم آذرماه سال جاری شعب بانک قوامین سابق با تابلوهای بانک سپه آماده ارائه خدمات هستند.
چقازردی اظهار داشت: بانک سپه تمامی تمهیدات اجرایی شامل عملیات حوزه شعب ، به ‌کارگیری نرم‌افزار واسط برای ارائه خدمات مشتریان ، نصب تابلوهای بانک سپه ، صدور احکام کلیه مسئولان و کارکنان شعب از سوی بانک سپه ، ابلاغ راهبردها و دستورالعمل‌های اجرایی بانک سپه متناسب با ساختار مصوب هیئت‌ مدیره بانک سپه را انجام داده است.
مدیرعامل بانک سپه ابراز امیدواری کرد با هماهنگی به‌ عمل ‌آمده ، مجامع بانک انصار طبق برنامه‌ریزی زمان‌بندی‌شده تا پایان آذرماه سال جاری برگزار شود و بدین ترتیب پرونده مهم و ملی ادغام خاتمه یابد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

بانک حکمت ایرانیان در بانک سپه ادغام شد ...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ اقتصاد
به گزارش بانک سپه، محمدکاظم چقازردی ضمن اعلام خبر فوق افزود: در پی اعلام ریاست کل محترم بانک مرکزی مبنی بر برگزاری مجامع بانک‌های حکمت ایرانیان و مهر...ادامه مطلب»

سهامداران بانک های نظامی چه کسانی هستند؟ ...
asriran.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ اقتصاد
پرسش این است که با فرآیند ادغام این بانک ها و موسسه های وابسته به نیروهای مسلح، تکلیف سهامداران اصلی و خرد آنها که همگی در بازار سرمایه حضور دارند، چه...ادامه مطلب»

بازداشت ۵ ایرانی توسط آمریکا به اتهام فعالیت‌های نظامی ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ ارتش
معاون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت در حال حاضر حدود پنج نفر به اتهام فعالیت‌های نظامی و دفاعی و بهانه‌های بیهوده اسیر و بازداشت شدند. به گزا...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»


EOF