آمار بیماران بدحال کرونایی بستری در گیلان به زیر ١٠٠ نفر رسید

آمار بیماران بدحال کرونایی بستری در گیلان به زیر ١٠٠ نفر رسید ...
irna.ir ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ سلامت

کلیدواژه ها:#Irna.ir، #آبتین، #ایرنا، #بیمارستان، #خانه، #دانشگاه، #رشت، #شهرستان، #مردم، #وزارت_بهداشت، #ویروس_کرونا، #گیلان

رشت _ ایرنا _ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کاهش آمار بیماران کووید ١٩ بدحال در بیمارستان های استان گفت: آمار این بیماران در بخش مراقبت های ویژه در گیلان در شرایط حاضر به زیر ١٠٠ نفر رسیده است.
دکتر آبتین حیدرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون ۹۵ بیمار بدحال مبتلا به کووید ۱۹ در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.
وی با بیان اینکه آمار مبتلایان به ویروس کرونا بعد از مدتی که رقم فزاینده و رو به رشد داشت هم اینک در گیلان به زیر ۵۰۰ نفر رسیده است ، خاطر نشان کرد: هم اینک تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان حدود ۴۹۰ می باشد.
وی ابراز امیدواری کرد که با رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیرانه و همراهی خوب مردم از انتشار ویروس کرونا جلوگیری شده و آمار مبتلایان به این ویروس و بیماری کووید ۱۹ در این استان روند کاهشی را طی کند.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه مهمترین دلیل بستری افراد مبتلا به این ویروس در دو سه هفته گذشته دورهمی ها بوده است چنانکه بر اساس آمارها ۵۰ درصد علت ابتلا این تجمعات بوده است ، اگر مردم همانطور که در خانه ماندن را مراعات می کنند دورهمی هم برگزار نکنند قطعا به سرعت ، آمار مبتلایان کاهش می یابد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خاتمه بر ضرورت بازکردن در و پنجره ها روزی چند بار برای تعویض هوای منازل و محیط های بسته تاکید کرد.
از ۱۶ شهرستان گیلان ، ١٠ شهرستان در وضعیت نارنجی و بقیه در وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا قرار دارند.
بر اساس آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت و درمان ، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ١٩ در کشور به ۵۴ هزار و ۴۰۴ نفر رسیده است.
بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و ۹۰۶ نفر بستری شدند ، با این حساب مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۱۸۲ نفر رسید.
تاکنون یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۲۰۳ نفر از بیماران ، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۳۴۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ به دلایل شرایط بالینی نامناسب در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
گیلان بر قله کرونا...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ سلامت
تغییر رنگ شهرستان های گیلان تقریبا از یک ماه و نیم گذشته تاکنون با افزایش بیماران مبتلا به کووید ١٩ به سمت قرمز پیش رفت و از هفته گذشته همه شهرستان ه...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»

دولت ساخت 20 هزار تخت بیمارستانی را محقق می کند دولت تدبیر و امید به ...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ اخبار
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت تدبیر و امید به وعده اش برای ساخت 20 هزار تخت بیمارستانی پایبند است و آن را محقق می کند . به گزارش پایگاه ...ادامه مطلب»

پیک ششم چقدر به ما نزدیک است؟ جولان کرونا در گیلان ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ سلامت
هرچند پیک ششم هنوز خیز برنداشته، اما در کمین است تا خود را به تخت‌های بیمارستان‌ها برساند. آن‌ هم در ایامی که بسیاری از مناسبت‌ها و سفرها با کمترین رع...ادامه مطلب»


EOF