بمب‌گذاری ۱۳۹۷ در چابهار

بمب‌گذاری ۱۳۹۷ در چابهار ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ تاریخ

کلیدواژه ها:#آذر، #امام، #امام_علی، #انقلاب، #ایران، #ایلنا، #بلوچستان، #بیمارستان، #خبر، #خودرو، #سرباز، #سیستان، #سیستان_و_بلوچستان، #شهرستان، #شهریار، #مردم، #مقاومت، #ملت، #میدان، #نیسان، #وانت_نیسان، #وزارت_کشور، #چابهار، #گور

بمب‌گذاری انتحاری در چابهار در ۱۵ آذر ۱۳۹۷ در شهر چابهار در جنوب شرقی ایران انجام شد. این انفجار در مقابل ستاد انتظامی چابهار توسط یک خودروی انتحاری بمب‌گذاری شده روی داد. خبرگزاری‌های رسمی از جان باختن ۲ نفر و زخمی شدن ۴۸ نفر دیگر خبر دادند. رسانه‌های ایران گروه انصار الفرقان را مسئول این حادثه دانستند.
انفجار تروریستی در مقابل درب مقر فرماندهی انتظامی چابهار منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از هم‌وطنان شد.
به گزارش ایلنا ، صبح امروز صدای انفجاری از مقابل ستاد انتظامی چابهار شنیده شد و بعد مشخص شد که این صدا مربوط به اقدام انتحاری یک خودرو بمب‌گذرای شده در چابهار بوده است.
علاوه بر این طبق گفته شاهدان صدای تیراندازی هم از محل این حادثه شنیده شده است.
این حادثه در بلوار شهید ریگی چابهار رخ داده است و در آن چند نفر شهید و چند نفر زخمی شده‌اند.
در حالیکه معاون امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان تعداد شهدا را ۲ نفر اعلام کرد ، سرپرست فرماندهی چابهار گفت تعداد شهدا ۴ نفر است بنابراین آمار ضد و نقیضی در مورد تعداد شهدا وجود دارد.
شهریار حیدری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره جزئیات حمله انتحاری که صبح امروز در استان سستان و بلوچستان به وقوع پیوست ، گفت: در این حادثه سه نفر شهید و سه نفر مجروح شدند. یکی از مجروحان نیز به صورت سرپایی درمان شد.
وی تاکید کرد: این حادثه در نزدیکی مقر انتظامی شهرستان رخ داده است و خود عامل انتحاری نیز کشته شده است. گروهک‌های تروریستی منتظر فرصتی هستند تا اقداماتی را علیه ما انجام دهند.
معاون امور مرزی وزارت کشور عنوان کرد: بررسی‌های بیشتر در دست انجام و وضعیت شهر نیز آرام است.
حیدری تاکید کرد: یکی از گروهک‌های تروریستی این اقدام را انجام داده است.
اسامی شهدا اعلام شد
در پی حادثه تروریستی صبح امروز مقابل فرماندهی انتظامی شهرستان چابهار « ستوان دوم داریوش رنجبر » و « سرباز وظیفه ناصر درزاده » به شهادت رسیدند.
تا این لحظه گروهی مسئولیت این عملیات را بر عهده نگرفته است
مرعشی معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به آخرین جزئیات حادثه امروز گفت: خودروی بمب‌گذای شده قصد ورود به مقر فرماندهی انتظامی را داشت که با مقاومت نگهبان مواجه شد و این منجر به شهادت ۲ نفر و زخمی شدن ۳ نفر شد که یکی از مجروحان هم اکنون در اتاق عمل است.
وی افزود: تا این لحظه گروهی مسئولیت این عملیات را بر عهده نگرفته است اما مشخص است کسانی که قصد برهم زدن امنیت و نظم را دارند ، پشت قضیه هستند.
معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سوال که‌ آیا در بین حادثه‌دیدگان مردم عادی هم هستند ، گفت: هنوز گزارشی از مجروحان نیست اما جلسه شورای تامین برگزار می‌شود. اوضاع تحت کنترل است و عبور و مرور از این منطقه در حال انجام است.
حداقل ۴ نفر شهید شدند
بامری سرپرست فرمانداری چابهار با اشاره به جزئیات حادثه امروز گفت: ساعت ۹:۵۵ عوامل استکبار و دشمن خون‌آشام با یک خودروی وانت نیسان حامل مواد منفجره قصد داشتند عملیات انتحاری را در مقر فرماندهی انتظامی انجام دهند.
وی افزود: این افراد وقتی با مقابله نیروهای انتظامی مواجه می‌شود و نمی‌توانند وارد شوند ، درب ورودی این مقر مواد را منفجر می‌کنند.
سرپرست فرمانداری چابهار با اشاره به اینکه شدت انفجار به قدری زیاد بود که تا الان ۴ شهید را داشتیم ، گفت: از خود مردم و کاسبان زخمی شدند. این نشان می‌دهد دشمن زبون به مقابله مردم برخاسته آن هم مردمی که پای نظام و انقلاب ایستادند و وحدت و اتحادشان در دنیا مثال زدنی است و نیروهایی که جان خود را برای این ملت فدا می‌کنند.
در حال حاضر شرایط چابهار عادی است
وی گفت: دشمن فکر می‌کند با این عملیات‌ها می تواند خللی در مسیر ملت ایران ایجاد کند در حالیکه این آرزو را به گور خواهد برد.
بامری گفت: در حال حاضر شرایط چابهار عادی است و جزئیات دیگر این حادثه را در فرصت‌های بعدی خواهیم گفت.
انتقال مجروحان به بیمارستان امام علی(ع)
گفته می‌شود در میان مجروحان تعدادی زن و کودک هم حضور دارند که به بیمارستان امام علی (ع) چابهار منتقل شده‌اند.
توضیحات معاون امنیتی سیستان و بلوچستان
مرعشی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: دقایقی پیش یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی مقر انتظامی چابهار منفجر شده است .
وی افزود: تاکنون هیچ آمار دقیقی از تعداد مجروحین و یا شهدا به دستمان نرسیده است.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار خاطرنشان کرد: بمنظور بررسی هرچه بهتر حادثه در مسیر چابهار هستیم و بمحض کسب اطلاعات دقیق تر جزئیات تکمیلی اطلاع رسانی خواهد شد.
به گفته منابع آگاه تیراندازی در میدان کوزه چابهاربرای دقایقی ادامه داشته است.
https://www.ilna.news/fa/tiny/news-700042
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

از شلمچه تا کربلا- گزارشی از سفرهای ماندگار مقامات دولت تدبیر و امید ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ اخبار
معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 40 سفر به شهرها و روستاهای مختلف کشور داشتند . معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان ...ادامه مطلب»

بمب‌گذاری ۱۳۸۹ در چابهار ...
parseed.ir ۱۳۸۹/۰۹/۲۳ تاریخ
انفجارهای انتحاری در چابهار در روز ۲۴ آذر ۱۳۸۹ مصادف با تاسوعا در شهر چابهار در جنوب شرقی ایران انجام شد. حملات انتحاری در میان گروهی از عزاداران شیعه...ادامه مطلب»

معشوق فرح پهلوی چه کسی بود؟ ...
afkarnews.ir ۱۳۹۲/۱۲/۲۵ مردم
به گزارش افکارنیوز،‌ احمد‌علی مسعود انصاری پسر خاله فرح پهلوی بعد از ازدواج فرح با محمد رضا شاه به دربار نزدیک شد و حتی با شاه بعد از فرار از ایران و ...ادامه مطلب»

آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»


EOF