درخواست 5 کشور از ایران برای "شفافیت" درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

درخواست 5 کشور از ایران برای "شفافیت" درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی...
asriran.com ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #اعلامیه، #افغانستان، #امور_خارجه، #اوکراین، #ایران، #ایلنا، #بخش_فارسی، #بریتانیا، #تهران، #سوئد، #عدالت، #فارسی، #هواپیمای_اوکراینی، #وزارت_امور_خارجه، #کانادا

از ایران کماکان می‌خواهیم تا علاوه بر گزارش کامل و همه‌جانبه فاجعه ، اقدامات مشخص جهت اطمینان از این‌ که چنین رویدادی هرگز دوباره اتفاق نخواهد افتاد ، ارائه کند.
پنج کشوری که اتباع آن‌ها در حادثه هواپیمای اوکراینی جان باختند ، در بیانیه‌ای خواهان شفافیت ایران در خصوص جزئیات این حادثه شدند.
به گزارش ایلنا به نقل از وزارت امور خارجه افغانستان ، کشورهای افغانستان ، کانادا ، اوکراین ، بریتانیا و سوئد با ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی ، از ایران خواسته‌اند تا برای خانواده‌ قربانیان و دولت‌های درگیر این حادثه؛ شفافیت ، پاسخگویی و عدالت را پیشه کند‌.
در این اعلامیه آمده است که: ما از ایران کماکان می‌خواهیم تا گزارش کامل و همه‌جانبه را پیرامون حوادث و اتفاقاتی که منجر به این فاجعه شده ارائه کند و اقدامات مشخص جهت اطمینان از این‌ که چنین رویدادی هرگز دوباره اتفاق نخواهد افتاد ، ارائه کند.
متن کامل اطلاعیه منتشر شده در بخش فارسی سایت وزارت خارجه افغانستان این گونه است:
یک سال قبل ، در صبحگاه ۱۹ جدی {دی} ۱۳۹۸ ، پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوایی بین‌المللی اوکراین در نزدیکی تهران سقوط داده شد.
امروز ما خاطره آن‌هایی را که جان‌های‌شان را از دست دادند گرامی می‌داریم و تسلیت عمیق خویش را به کسانی که برای قربانیان حادثهٔ دردناک پرواز PS752 عزادارند ، ابراز می‌داریم. ما خود را در اندوه خانواده‌ها ، اقارب و دوستانی که عزیزان‌شان را در آن صبحگاه مصیبت‌بار یک‌سال قبل از دست دادند ، شریک می‌دانیم.
ما از ایران کماکان می‌خواهیم تا گزارش کامل و همه‌جانبه را پیرامون حوادث و تصامیمی که منجر به این فاجعه گردید ، به‌شمول اقدامات عینی جهت اطمینان از این‌که چنین رویدادی هرگز دوباره اتفاق نخواهد افتاد ، ارایه نماید.
ما یک‌بار دیگر همدردی قلبی خویش را با خانواده و دوستان قربانیان ابراز نموده ، از ایران می‌خواهیم تا برای خانواده‌ها و اقارب قربانیان و دولت‌های متاثر از این حادثه؛ شفافیت ، پاسخگویی و عدالت را تأمین کند.
---از ایران کماکان می‌خواهیم تا علاوه بر گزارش کامل و همه‌جانبه فاجعه ، اقدامات مشخص جهت اطمینان از این‌ که چنین رویدادی هرگز دوباره اتفاق نخواهد افتاد ، ارائه کند. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

بررسی قرارداد 1907 و برنامه‌ریزی روس و انگلیس در ایران واکنش به انقلا...
donya-e-eqtesad.com 18/08/1907 تاریخ
گروه تاریخ و اقتصاد: قرارداد 1907 روس و انگلیس از جمله وقایع مهمی است که تاثیری انکارناپذیر بر تاریخ معاصر ایران داشته است. این قرارداد میان کشورهای...ادامه مطلب»

روحانی: اشتباه پدافند سپاه باعث سقوط هواپیمای اوکراینی شد ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ اخبار
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، اعلام کرد که اشتباه پدافند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موجب سقوط هواپیمای اوکراینی و کشته شدن ۱۷۶ نفر شده است. ستاد کل ن...ادامه مطلب»


EOF