تهرانی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته آلوده‌ترین هوای امسال را تنفس کردند

تهرانی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته آلوده‌ترین هوای امسال را تنفس کردند ...
p.dw.com ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ طبیعت

کلیدواژه ها:#P.dw.com، #آلودگی، #آلودگی_هوا، #آلودگی_هوای_تهران، #بیژن_زنگنه، #تهران، #خبرگزاری، #خبرگزاری_مهر، #شرکت_کنترل_کیفیت_هوای_تهران، #مردم، #وزیر، #چهارشنبه، #کنون

به گفته سخنگوی نهاد کنترل کیفیت هوای تهران از ۸ صبح ۲۳ دی تا ۸ صبح ۲۴ دی اهالی تهران آلوده‌ترین هوای امسال را تنفس کرده‌اند. شاخص آلودگی هوای تهران در این مدت ۱۷۴ و بالای سطح خطرناک بوده است.
از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا کنون ساکنان تهران آلوده‌ترین هوا را در ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند. به گفته سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از ۸ صبح روز سه‌شنبه ۲۳ دی تا ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۴ دی‌ماه شاخص آلودگی هوای تهران ۱۷۴ بوده است.
شاخص آلودگی هوا وقتی به بالاتر از ۱۵۰ برسد برای همه افراد خطرناک ارزیابی می‌شود.
لیلا نظری به خبرگزاری مهر گفته است که این آلودگی احتمالا امروز و امشب نیز ادامه خواهد داشت.
بر اساس این گزارش دی‌ماه ناسالم‌ترین ماه سال جاری در تهران بوده است.
به گفته خانم نظری از اول دی‌ماه تا امروز ۲۴ دی تهران تنها سه روز در شرایط سالم بوده و ۱۱ روز در شرایط ناسالم برای همه شهروندان قرار داشته است. ۱۰ روز نیز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.
یکی از تازه‌ترین عللی که برای آلودگی هوای تهران عنوان شده استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه‌های برق است.
بیژن زنگنه وزیر نیرو ضمن تایید این موضوع گفته است که مردم باید برق کمتری مصرف کنند "تا ما ناچار به استفاده از مازوت برای تامین سوخت نیروگاه‌ها نباشیم".
آلودگی شدید هوای دیروز تهران در حالی است که بیشتر مناطق این شهر روز گذشته دچار قطعی برق بودند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

معمای شناسایی ده‌ها مبتلا به کرونا در میان مسافران از ایران ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ سلامت
تا کنون دست‌کم هفت کشور مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در افرادی که قبلا در ایران بوده‌اند را شناسایی کرده‌اند. نسبت این افراد به تعداد موارد رسمی شنا...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»


EOF