روزی که نماینده بحرین به تهران آمد؛ می خواهیم به ایران برگردیم

روزی که نماینده بحرین به تهران آمد؛ می خواهیم به ایران برگردیم...
entekhab.ir 18/01/1948 تاریخ

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #ایران، #ایرانی، #بحرین، #تاریخ، #تهران، #خرمشهر، #دولت، #رادیو، #روزنامه_اطلاعات، #فرهنگ، #فرهنگ_ایران، #قیام، #مجلس، #مردم، #نمایندگان، #نمایندگان_مجلس، #پارلمان، #پارلمان_ایران

من به نمایندگی از طرف حزب ملی بحرین که نماینده عموم مردم بحرین است آمده‌ام که به عرض مجلس شورای ملی برسانم که حزب ملی و مردم بحرین انتظار دارند که هرچه زودتر موضوع برگشتن بحرین به ایران عملی گردد. مردم بحرین آماده به کار بستن هرگونه دستوری از طرف دولت هستند و هرگاه که مجلس شورای ملی تصمیمی اتخاذ کند مردم بحرین قیام و اقدام خود را آغاز خواهند کرد.
سرویس تاریخ « انتخاب » : روز جمعه ۲۷ دی ۱۳۲۶ عبدالله زیره نماینده حزب ملی بحرین که در کسوت نمایندگی قاطبه اهالی بحرین به ایران آمده بود با چند تن از نمایندگان مجلس شورای ملی ایران دیدار کرد. او در گفتگو با نمایندگان ایرانی اذعان داشت که مردم بحرین منتظرند که هرچه زودتر « موضوع برگشتن بحرین به ایران عملی شود » . نماینده مردم بحرین در این دیدار برای هرچه سریع‌تر طی شدن این فرایند چهار پیشنهاد هم به نمایندگان پارلمان ایران ارائه کرد. متن سخنان عبدالله زیره که روز شنبه ۲۸ دی ۱۳۲۶ در روزنامه اطلاعات منتشر شد به این شرح بود:
من به نمایندگی از طرف حزب ملی بحرین که نماینده عموم مردم بحرین است آمده‌ام که به عرض مجلس شورای ملی برسانم که حزب ملی و مردم بحرین انتظار دارند که هرچه زودتر موضوع برگشتن بحرین به ایران عملی گردد. مردم بحرین آماده به کار بستن هرگونه دستوری از طرف دولت هستند و هرگاه که مجلس شورای ملی تصمیمی اتخاذ کند مردم بحرین قیام و اقدام خود را آغاز خواهند کرد.
[آقای عبدالله زیره ضمن اظهاراتی پیرامون عملیات حزب ملی بحرین و نامه‌هایی که برای دولت و مجلس شورای ملی تقدیم داشته چهار پیشنهاد نموده است که همه قابل توجه است و شایسته است مورد مطالعه مجلس و دولت قرار گرفته و هرچه زودتر تصمیماتی در این باره اتخاذ نمایند:]۱- وزارت فرهنگ ایران نسبت به توسعه فرهنگ ملی ایران در بحرین اقدامات مجدانه‌ای نموده علاوه بر دبستان کنونی مدارس دیگری نیز در آن‌جا دایر نماید.
۲- دولت ایران در بندر خرمشهر مامورین مخصوصی برای پذیرایی از بحرینی‌ها بگمارد تا بحرینی‌هایی که وارد می‌شوند بتوانند بهتر و آسان‌تر با اولیای دولت محبوب خود تماس بگیرند.
۳- اداره تبلیغات برنامه مخصوصی در رادیو تخصیص به اهالی بحرین که همواره در آرزوی شنیدن صدای وطن خود می‌باشند بدهد و موجبات دل‌گرمی و تشویق ایران‌پرستان را بدین وسیله فراهم آورد.
۴- نماینده‌ای از طرف اهالی بحرین در مجلس شورای ملی ایران پذیرفته شود.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»


EOF