ایران و ۸ کشور دیگر حق رای در سازمان ملل را از دست دادند

ایران و ۸ کشور دیگر حق رای در سازمان ملل را از دست دادند ...
ir.sputniknews.com ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Ir.sputniknews.com، #آنتونیو_گوترش، #اسپوتنیک، #ایران، #تاریخ، #خبر، #دبیرکل، #دلار، #روسیه، #زیمبابوه، #سازمان_ملل، #سازمان_ملل_متحد، #سند، #سودان، #سودان_جنوبی، #سومالی، #لیبی، #مجمع، #مجمع_عمومی، #مجمع_عمومی_سازمان_ملل، #ملل_متحد، #کنگو

ایران ، لیبی و هشت کشور دیگر به دلیل عدم پرداخت کمک های مالی ، حق رای خود را در سازمان ملل از دست دادند.
به گزارش اسپوتنیک ، در نامه ای که دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش به مجمع عمومی ارسال کرد ، بیان شد: ایران ، لیبی ، جمهوری آفریقای مرکزی ، کنگو ، نیجر ، سودان جنوبی ، زیمبابوه ، سائو تومه و پرینسیپ ، کومور و سومالی به دلیل عدم پرداخت کمک های منظم به بودجه سازمان برای مدت دو سال از حق رأی در مجمع عمومی سازمان ملل محروم هستند.
در این سند آمده است: در حال حاضر ، ده کشور عضو مطابق با ماده ۱۹ منشور سازمان ملل متحد تحت این قانون قرار می گیرند.
همچنین ، عضوی از سازمان كه در پرداخت مشاركت های پولی خود به سازمان معوقه دارد ، در صورتی كه مبلغ عقب افتاده آن برابر یا بیش از مبلغ مشاركت های ناشی از آن برای دو سال كامل قبلی باشد ، از حق رأی در مجمع عمومی محروم می شود.
مشارکت در بودجه منظم سازمان ملل بر اساس متوسط ​​تولید ناخالص داخلی کشور طی یک دوره ۱۰ ساله با در نظر گرفتن درآمد سرانه و بدهی خارجی تعیین می شود.
با این حال ، "اگر تشخیص دهد که تأخیر در پرداخت به دلیل شرایطی که خارج از اختیار او بوده است" ، مجمع عمومی ممکن است به یک کشور عضو سازمان ملل اجازه شرکت در رأی گیری را بدهد.
همچنین ، حق رأی به طور خودکار به کشوری که بدهی را حذف کرده است بازگردانده می شود.
روسیه در تاریخ ۱۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ از پرداخت سالانه کمک مالی خود به بودجه سازمان ملل به میزان ۶۶.۴ میلیون دلار خبر داد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

دادگاه «اتحادیه اروپا» حکم داد لغو تحریم بانک مرکزی ...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۳/۰۶/۲۹ اقتصاد
دنیای اقتصاد: همزمان با آغاز دور جديد مذاكرات هسته‌اي ايران و 1+5 در نيويورك و در شرايطي كه اين مذاكرات به مرحله بسيار حساس و تعيين‌كننده‌اي رسيده است...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

امضای پیمان‌نامه حقوق کودک (۱۹۸۹) به جز آمریکا و سومالی ...
fa.wikisource.org ۱۳۶۸/۰۸/۲۹ تاریخ
پیمان‌نامه حقوق کودک یک کنوانسیون بین‌المللی است که حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کودکان را بیان می‌کند. دولت‌هایی که این معاهده را امضا...ادامه مطلب»


EOF