بیانیه ۸ انجمن و کانون صنفی معلمان، کارگران و بازنشستگان در خصوص تهیه واکسن سراسری

بیانیه ۸ انجمن و کانون صنفی معلمان، کارگران و بازنشستگان در خصوص تهیه واکسن سراسری...
sedayemardom.net ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ سلامت

کلیدواژه ها:#Sedayemardom.net، #آموزشی، #استان_گیلان، #استانداردهای_جهانی، #افکار، #انگلیس، #ایران، #ایرانی، #بهمن، #تصمیم_گیری، #تهران، #جهانی، #حاکمیت، #حسن_روحانی، #خبرگزاری، #دانش_آموزان، #روحانی، #سازمان_بهداشت_جهانی، #سوئد، #قزوین، #مجازی، #مدیریتی، #مردم، #مریوان، #معلمان، #وزارت_آموزش_و_پرورش، #وزیر، #ویروس_کرونا، #کردستان، #کنون، #گیلان

هفت انجمن و کانون صنفی متعلق به معلمان ، کارگران و بازنشستگان در نقاط مختلف کشور با نوشتن بیانیه‌هایی جداگانه خواستار خرید و واکسیناسیون رایگان و همگانی کرونا شدند. امضاکنندگان این بیانیه‌ها اهمال در خرید واکسن‌های تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی را مساوی با بازی کردن با جان میلیون‌ها ایرانی دانسته‌اند. کانون صنفی معلمان ایران نیز با انتشار بیانیه ای ضمن ابراز مخالفت با تصمیمات ناهماهنگ در خصوص بازگشایی مدارس خواهان عدم اجرای این تصمیم حتی به صورت محدود تا زمان انجام واکسیناسیون سراسری شدند…..
به گزارش خبرگزاری هرانا ، ۹ انجمن و کانون صنفی متعلق به معلمان ، کارگران و بازنشستگان در نقاط مختلف کشور با نوشتن بیانیه‌هایی خواستار خرید و واکسیناسیون رایگان و همگانی کرونا شدند.
اعضای انجمن صنفی معلمان کردستان-مریوان ، کانون صنفی فرهنگیان گیلان ، اتحاد بازنشستگان ، اتحادیه آزاد کارگران ایران ، کانون صنفی فرهنگیان قزوین ، انجمن صنفی بازنشستگان کشوری و سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با نوشتن بیانیه‌هایی جداگانه اهمال در خرید واکسن‌های تایید شده کرونا توسط سازمان بهداشت جهانی را مساوی با بازی کردن با جان میلیون‌ها ایرانی دانسته‌اند.
امضاکنندگان بیانیه اتحاد بازنشستگان ضمن مقایسه عملکرد مسئولان کشور در مقابل سایر کشورها نوشته‌اند: « بسیاری از کشورها برای مقابله با ویروس کرونا به واکسیناسیون رو آورده‌اند تا جمعیت خود را در برابر ویروس مرگبار کرونا ایمن کنند ، اما مسئولان و دست اندرکاران کشور ما تا کنون فقط حرف زده‌اند؛ بدون داشتن کمترین دانش علمی حکم ممنوعیت استفاده از واکسن‌های فایزر و واکسن مشترک انگلیس و سوئد را صادر کرده‌اند؛ تا امروز کمترین اهمیتی به افکار عمومی و مطالبه‌ی واکسیناسیون عمومی و رایگان نداده‌ و از هیچ جای دیگری هم به صورت انبوه واکسنی وارد نکرده‌اند. »
کانون صنفی فرهنگیان استان گیلان نیز با مسئول دانستن حسن روحانی ، به عنوان رئیس جمهوری منتخب وی را موظف به تسریع تهیه واکسن معتبر کرده و افزوده‌اند: « به حاکمیت هشدار می دهد ، جان مردم را وجه المصالحه نگرش های ایدئولوژیک و دعواهای سیاسی مرسوم قرار ندهد و در مواجهه با این امر به غایت خطیر ، حداکثر تدبیر را به خرج دهد.هرگونه اصراری بر محروم کردن مردم از واکسن مطلوب ، مطابق با استاندارهای جهانی و سازمان بهداشت جهانی ، تلاش و مشارکت در مسیر مرگ و میرهای ناشی از کرونا ، کشتار عامدانه محسوب می شود. »
امضاکنندگان بیانیه انجمن صنفی معلمان کردستان- مریوان ضمن هشدار به مسئولان کشور در خصوص « عواقب تاخیر در واکسیناسیون فوری و سراسری کشور » مسئولیت هرگونه رخدادی را متوجه آنان کرده‌ و پیشنهاد داده‌اند « هماهنگ با سازمان بهداشت جهانی و همراستا با استانداردهای جهانی به واکسیناسیون فوری و سراسری مردم اقدام کنند. »
از سوی دیگر کانون صنفی معلمان ایران (تهران) نیز با انتشار بیانیه ای خواهان لغو تصمیم وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس شدند.
در بیانیه این کانون صنفی آمده است: “در حالی که نزدیک به یک سال از شیوع کرونا در کشور می گذرد همچنان شاهد تصمیم گیری های متناقض و سردرگمی مدیریتی ، در ساختار آموزشی کشور هستیم .شهریورماه با وجود هشدارهای وزارت بهداشت؛ اصرار وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس عملاً موجب افزایش مبتلایان کرونا در میان معلمان و دانش‌آموزان شد. متاسفانه در همین مدت زمان کوتاه با اصرار غیرمنطقی بر بازگشایی مدارس شاهد جان باختن تعدادی از همکارانمان در استان‌های مختلف بودیم. از سوی دیگر کاستی‌ها و نواقص ساختاری نرم‌افزار شاد در این مدت همکاران را در آموزش دانش‌آموزان با مشکلات فراوان روبرو ساخت. نقدهای ارائه شده مثل همیشه با بی‌توجهی مسئولین آموزش و پرورش مواجه شد و همکاران با وجود سختی‌های فراوان ، دلسوزانه و متعهد؛ همه تلاششان را برای ارائه آموزش مناسب به دانش‌آموزان به کار بستند. علیرغم این شرایط و بالا رفتن پیک بیماری کرونا ، وزارت آموزش و پرورش طرحی را برای بازگشایی محدود مدارس از اول بهمن ماه ارائه کرده است”.
اعضای این کانون در بخشی از بیانیه با اشاره به اینکه وزیر بهداشت به عنوان رئیس ستاد ملی کرونا صراحتاً مخالفت خود را با هرگونه بازگشایی مدارس اعلام کرده گفته اند: “کانون صنفی معلمان تهران ضمن مخالفت با تصمیمات ناهماهنگ و جدید وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس ، هشدار می‌دهد که این عدم وحدت رویه در تصمیم‌گیری‌ها و ناهماهنگی بین وزارتخانه و ستاد ملی کرونا می‌تواند عواقب وخیمی هم چون گستردگی شیوع کرونا و قربانی شدن تعداد دیگری از همکاران و دانش آموزان را به همراه داشته باشد و پیامدهای آن به عهده مسئولین وزارتخانه آوپ خواهد بود. پیشنهاد ما این است که تا زمان انجام واکسیناسیون سراسری آموزش ها همچنان به صورت مجازی انجام شود و از بازگشایی مدارس حتی به صورت محدود خودداری شود”.
۲۹ دیماه ۹۹
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
آغاز به کاردانشگاه آزاد اسلامی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۱/۰۵/۱۰ تاریخ
دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای دانشگاهی در ایران و خارج ازایران است و از بزرگ‌ترین مراکز آموزشی در ایران است که کار خود را در ۱۰ مرداد ۱۳۶۱ آغاز کرد. ...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم ...
1host2u.com 25/08/1941 تاریخ
پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگی...ادامه مطلب»

سالمرگ رئیس‌الوزرای ایران/ حسن پیرنیا درگذشت...
farsnews.com 21/11/1935 تاریخ
سالمرگ رئیس‌الوزرای ایران/ حسن پیرنیا درگذشت میرزا حسن‌خان پیرنیا مشهور به مشیرالدوله نماینده پیشین مجلس شورای ملی و رییس‌الوزرای چند دورۀ ایران، ۲۹ آ...ادامه مطلب»


EOF