بیتکوین ریخت!

بیتکوین ریخت! ...
isna.ir ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #ارز_دیجیتالی، #اروپا، #ان_بی_سی، #ایسنا، #بازار، #بازار_بزرگ، #بانک_مرکزی، #بلاک_چین، #بیت_کوین، #حباب، #خزانه_داری، #دلار، #سی_ان_بی_سی، #مردم، #چین، #ژانویه، #کریستین_لاگارد

ارزش بیتکوین طی ۲۴ ساعت بیش از چهار درصد کاهش یافت.
به گزارش ایسنا به نقل از سی ان بی سی ، صدای انتقادات نسبت به نظارت کم بر بیتکوین و بازار ارزهای دیجیتالی بیش از پیش بلند شده است. پس از آنکه کریستین لاگارد- رییس بانک مرکزی اروپا بیتکوین را ابزاری برای پولشویی و انجام اعمال مجرمانه خواند ، ژانت یلن- گزینه تصدی وزارت خزانه داری آمریکا نیز خواهان نظارت بر بازار رمزارزها با هدف جلوگیری از جرایمی نظیر پولشویی شده است.
از سوی دیگر بیش از ۹۰ درصد پاسخ دهندگان نظرسنجی دویچه بانک از حباب بالای قیمتی این رمزارز ابراز نگرانی کرده اند. این در حالی است که طی یک سال اخیر بیتکوین رشدی سه برابری را تجربه کرده و رشد بیشتر آن نیز کاملا محتمل است.
ارزهای دیجیتالی کماکان با نوسان بالایی در حال معامله هستند و در این بین ارز دیجیتالی اتریوم که دومین بازار بزرگ رمزارز ها پس از بیتکوین محسوب می شود نیز روز نوزدهم ژانویه با ثبت رقم ۱۴۳۴ دلار به رکورد تازه ای در این زمینه دست پیدا کرد.
برخی از معامله گران و کارشناسان معتقدند صعود ارزهای دیجیتالی بیش از حد بوده و هر لحظه امکان ترکیدن حباب قیمتی آن ها وجود دارد. به عقیده این دسته از معامله گران ، ارزهای دیجیتالی هنوز وابستگی بسیار زیادی به بیتکوین دارند و اگر این ارز به هر دلیل دچار ریزش سنگین شود ، سرنوشت مشابهی برای سایر ارزها رقم خواهد خورد. در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.
سرگی نظروف- بنیان گذار موسسه چین لینک- گفت: هر چه بیشتر می گذرد اطمینان مردم و معامله گران نسبت به ارزهای دیجیتالی بیشتر می شود و فناوری بلاک چین بیشتر و بیشتر وارد زندگی روزمره می شود. شاید به نظر برخی ها بازار ارزهای دیجیتالی یک تریلیون دلار ارزش نداشته باشد اما واقعیت این است که این بازار پتانسیل رسیدن به ارقام بسیار بالاتری را دارد.
بروزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ۱۳ ظهر به وقت شرقی)
۱- بیتکوین
قیمت: ۳۵ هزار و ۱۳۷.۶۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۱۴ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۴۸ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۳۴۸.۷۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۱.۶۶ درصد افزایش
۳- لایت کوین
قیمت: ۱۴۸.۳۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۴۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۹۶ درصد افزایش
۴- بیتکوین کش
قیمت: ۴۹۵.۶۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۹۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۰۶ درصد افزایش
۵- مونرو
قیمت: ۱۵۲.۱۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۶۴ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۳۳ درصد کاهش
۶- میکر
قیمت: ۱۳۵۷.۱۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۸۶ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۰۲ درصد کاهش
۷- دش
قیمت: ۱۲۰.۰۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۶۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۰۶ درصد کاهش
۸- زد کش
قیمت: ۹۵.۶۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۶۲ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۷.۰۵ درصد کاهش
دبیر متین کاکوئی مترجم فربد دهقانی
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

ادامه صعود ارزهای دیجیتالی ...
hamshahrionline.ir ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ اقتصاد
ارزش ارزهای مهم دیجیتالی باز هم افزایش یافت به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی نوشت: با افزایش مقبولیت رمزارزها و مشتقات آن ها در بین...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

دلار کانال عوض کرد ...
fararu.com ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ اقتصاد
انکو بریچ- استراتژیست ارشد ارزی در موسسه مونکس یوروپ گفت: کشور‌های اروپایی در ابتدای بحران کرونا خیلی بیشتر از آمریکا با این ویروس درگیر شدند، اما رفت...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF