هشدار کارشناسان انگلیسی: کرونای جهش یافته تا 40 درصد کُشنده تر شد

هشدار کارشناسان انگلیسی: کرونای جهش یافته تا 40 درصد کُشنده تر شد...
asriran.com ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ سلامت

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آفریقای_جنوبی، #اروپایی، #استاد، #انگلیس، #انگلیسی، #برزیل، #بریتانیا، #بیمارستان، #دانشمندان، #دانشگاه، #دولت، #مقاومت، #ویروس_کرونا

کارشناسان بریتانیایی هشدار دادند خطر مرگ زایی ویروس جهش یافته کرونا تا حدود 40 درصد بیشتر شده است.
کارشناسان درباره احتمال مهلک تر بودن ویروس کرونای جهش یافته در بریتانیا هشدار دادند.
به گزارش عصرایران به نقل از آسوشیتدپرس ، تاکنون موضوع سرایت پذیری بیشتر ویروس کرونا جهش یافته در انگلیس مطرح بوده است؛ اما حالا کارشناسان هشدار می دهند که ویروس جهش یافته احتمالا مهلک تر هم باشد.
"پاتریک والانس" مشاور علمی دولت بریتانیا در نشست خبری روز جمعه (دیروز)/ آسوشیتدپرس

* * * این هشدار را دیروز (جمعه) "پاتریک والانس" مشاور علمی دولت بریتانیا در یک نشست خبری مطرح کرده است.
به گفته این مشاور علمی ، کرونای جهش یافته در مقایسه با نوع قبلی احتمالا مرگبارتر باشد؛ هر چند او افزود برای اطمینان از این موضوع باید بررسی بیشتری صورت بگیرد.
پاتریک والانس گفت "شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که خطر مرگ در بین افرادی که به ویروس جهش یافته مبتلا شده اند ، افزایش یافته است."
او افزود: در نسخه قبلی ویروس از هر هزار مبتلای مرد 60 ساله 10 نفر می مُردند در حالی که در ویروس جهش یافته این آمار بین 13 یا 14 مرگ است."
با این حال این مشاور علمی دولت بریتانیا تاکید کرد که شواهد هنوز به قدر کافی قوی نیستند و نیازمند تحقیقات بیشتری است.
او گفت آن چیزی که با قاطعیت می توان گفت این است که در نوع جهش یافته کرونا در بریتانیا خطر انتقال ویروس از فرد آلوده به افراد سالم بین 30 تا 70 درصد افزایش یافته است.
"پل هانتر" استاد پزشکی در دانشگاه " ایست آنجلیا" بریتانیا درباره مرگباری بیشتر ویروس جهش یافته گفته است:" تفاوت زیادی در تخمین زده شده برای افزایش خطر مرگ بین تجزیه و تحلیل های مختلف وجود دارد ، اما در بیشتر موارد تجزیه و تحلیل آماری فوت شدگان حاکی است که خطر مرگ در بین افراد آلوده به ویروس جهش یافته ، بیشتر از نوع قبلی است. "

"ایان جونز" استاد ویروس شناسی در دانشگاه "ردینگ " نیز در این باره گفت: "داده ها محدود و نتیجه گیری ها مقدماتی است. با این حال افزایش میزان مرگ و میر در ویروسی که جهش یافته و میزان سرایت پذیری آن افزایش داشته ، به طور حتم امکان پذیر است."
مقامات بهداشتی بریتانیا اطمینان داده اند که واکسن های مورد استفاده در برابر ویروس کرونا حتی در برابر نوع جهش یافته این ویروس هم موثر خواهند بود.
اما پاتریک والانس دیروز در نشست خبری خود گفت دانشمندان نگرانند كه انواع جدید ویروس کرونا که در برزیل و آفریقای جنوبی شناسایی شده اند ممکن است در برابر واكسن مقاومت بیشتری داشته باشند. او افزود باید تحقیقات بیشتری روی این موضوع انجام شود.
بریتانیا با نزدیک به 96 هزار مورد فوتی کرونا بر اساس آمار رسمی در بین کشورهای اروپایی بالاترین میزان مرگ و میر را داراست.
هم اکنون روزانه دستکم بیش از هزار نفر در بریتانیا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا نوع جهش یافته فوت می کنند و آمار بستری افراد بدحال در بیمارستان ها و مراکز درمانی در مقایسه با پیک نخست شیوع این ویروس در بهار 2020 حاکی از افزایش بیش از 80 درصدی است.
دولت بریتانیا برای مهار موج جدید همه گیری ویروس کرونای جهش یافته ، محدودیت های جدیدی را وضع کرده و بسیاری از مراکز و کسب و کارها را تعطیل کرده است.
---کارشناسان بریتانیایی هشدار دادند خطر مرگ زایی ویروس جهش یافته کرونا تا حدود 40 درصد بیشتر شده است. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
آیا ملکه انگلیس تاکنون می‌دانسته که وی نقش ناخواسته‌‌ای در وقایع ایران...
isna.ir 27/02/1953 تاریخ
افشاگری در مورد یادداشت‌های دیپلماتیک سال ۱۹۵۳ این سؤال را ایجاد می‌کند که آیا ملکه انگلیس تاکنون می‌دانسته که وی نقش ناخواسته‌ای در وقایع ایران دارد ...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

صبرا و شتیلا ننگی که در تاریخ ماند/کشتار وحشیانه «دیریاسین»...
humanrights-iran.ir ۱۳۶۱/۰۶/۲۵ تاریخ
حقوق بشر > جهان - امروز شنبه ۹ آوریل مصادف با شصت و هشتمین سالروز فاجعه وحشتناک دیر یاسین و کشتار مردم بی دفاع این روستا توسط دو گروه صهیونیستی «ارگ...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

مروری بر اتفاقات مهم حوزه موسیقی کشور در سال ۱۳۹۳ | موسیقی ایرانیان...
musiceiranian.ir ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ سرگرمی
موسیقی ایرانیان – مهری علمداری: موسیقی کشورمان در سال‌ ۱۳۹۳ پستی و بلندی‌های زیادی را طی کرد و یکی از سال‌های پرحاشیه‌اش را پشت سرگذاشت. اتفاقات و روی...ادامه مطلب»


EOF