خطرناک‌ترین نوشیدنی برای خوردن دارو (حتما بخوانید)

خطرناک‌ترین نوشیدنی برای خوردن دارو (حتما بخوانید)...
asriran.com ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ سلامت

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #استاد، #العالم، #ایران، #خبر، #دانشگاه، #عصر_ایران، #فلوریدا، #مردم، #پزشک، #کلسترول، #گریپ_فروت

احتمال واکنش برخی دارو‌ها به آب گریپ فروت مدت هاست که وجود دارد ، اما بیشتر مردم از آن خبر ندارند. حتی شاید برخی آن را شنیده باشند ، اما فراموش کرده اند و ممکن است مشکلات ناشی از آن زندگیشان را تهدید کند.
به گزارش عصر ایران به نقل از العالم ، آمی کارش استاد دانشکده پرستاری در مرکز پزشکی دانشگاه روچستر گزارش داد فردی در ایالت فلوریدا در فصل زمستان به او مراجعه کرده است که روزانه همزمان با مصرف داروی کاهش کلسترول خون ، دو تا سه لیوان آب گریپ فروت را مصرف کرده است. این فرد در حال حاضر دچار بیماری خطرناکی شده است.
به گفته کارش ، آب گریپ فروت یک آنزیم بسیار مهم را مهار و احتمال بروز عواقب خطرناک را افزایش می‌دهد. اداره غذا و داروی آمریکا خواستار آزمایش تمام دارو‌های جدید که احتمال واکنش آن با سیستم آنزیم‌ها و آب گریپ فروت وجود دارد ، شده است.
براین اساس در مورد واکنش گریپ فروت به ده‌ها دارو اطلاع داده شده ، اما با این وجود کارش می‌گوید بسیاری از متخصصان و بیماران از این خطر اطلاع ندارند.
این استاد رشته پرستاری می‌گوید احتمال واکنش برخی دارو‌ها به آب گریپ فروت مدت هاست که وجود دارد ، اما بیشتر مردم از آن خبر ندارند. حتی شاید برخی آن را شنیده باشند ، اما فراموش کرده اند و ممکن است مشکلات ناشی از آن زندگیشان را تهدید کند.
فردی که کارش از آن نام برده ، دچار کلسترول بالا و دیگر عوامل خطرناک برای بیماری‌های قلبی بوده است که پس از مصرف آب گریپ فروت به ناگاه دچار درد عضلانی ، خستگی و تب شده که در نهایت منجر به نارسایی کلیه و مرگ او شده است.
این پزشک توضیح می‌دهد که احتمالا آب گریپ فروت یکی از خوراکی‌هایی است که مصرف همزمان آن با دارو موجب بروز برخی مشکلات می‌شود ، زیرا توسط همان آنزیمی که در کبد بسیاری از دارو‌ها را هضم می‌کند ، استفاده می‌شود. آنزیم P-۴۵۰ ، ۳A۴ باعث تبدیل آب گریپ فروت به عناصر مفید بدن شده و همچنین ده‌ها دارو را هضم می‌کند.
کارش می‌گوید وقتی بیش از حد فرآیند هضم سنگین باشد ، آب گریپ فروت می‌تواند سیستم بدن را مختل کرده و با مشغول کردن کبد به خود ، مانع از هضم دارو‌ها و مواد دیگر شود.
---همزمان و قبل و بعد از خوردن دارو ، هرگز گریپ فروت یا آب آن را میل نکنید. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»

به بهانۀ نتیجۀ یک پیمایش هر جا جز ایران؟! چه تلخ، چه تکان دهنده... ...
asriran.com ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ فرهنگ
براساس پیمایش وضعیت اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی جامعۀ ایران 29.8 درصد از مردم تمایل به زندگی در کشوری به جز ایران دارند. این گزاره را اما از نظر اقتصادی...ادامه مطلب»


EOF