چرا روحانی تبدیل به تنها ترین رییس جمهور ایران شده است؟

چرا روحانی تبدیل به تنها ترین رییس جمهور ایران شده است؟...
asriran.com ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ سیاست

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #احمدی_نژاد، #اسلامی، #اقتصاد_ایران، #انتخابات، #انتخابات_ریاست_جمهوری، #ایران، #برجام، #ترامپ، #جمهوری_اسلامی، #حسن_روحانی، #خاتمی، #دولت، #رفسنجانی، #روحانی، #رییس_جمهور_ایران، #سازمان_برنامه_و_بودجه، #شهرها، #شیخ، #محمد_خاتمی، #محمود_احمدی_نژاد، #مردم، #میدان، #هاشمی، #هاشمی_رفسنجانی، #کرسی

کاش « شیخ دیپلمات » حداقل در مسائل اجتماعی و فرهنگی کمی شجاعت داشت و شعارهایی که در این موارد داده بود را اجرایی می‌کرد.
عصرایران؛ مصطفی داننده- رییس جمهور روحانی این روزها زیر آماج حملات از سوی جریان اصول‌گراست. کار برای او به جایی رسید که در تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی یک روحانی ، رییس دولت را منقلی خطاب کرد.
در برخی از شهرها هم همایش‌هایی با محوریت استیضاح و برکناری رییس جمهور با ادبیات تند مهمان‌های این مراسم برگزار می‌شود.
در این میان سوالی که باید ذهن رییس جمهور را درگیر کند این است که چرا حامیان او به صحنه نمی‌آیند و از رییس دولت در برابر این انتقادها دفاع نمی‌کنند؟
جریان اصلاحات که کمک بسیاری به حسن روحانی برای رسیدن به کرسی ریاست قوه مجریه کرد ، حاضر نیست در ماه‌های پرالتهاب قبل از انتخابات ریاست جمهوری 1400پا به میدان بگذارد و از عملکرد رییس جمهور دفاع کند.
متاسفانه حسن روحانی ، چندان جای دفاع از خود باقی نگذاشته است. او بعد از خروج آمریکا از برجام ، هیچ برنامه‌ای برای اداره کشور نداشت و تنها منتظر بود که تقدیر یا صندوق‌های رای ، ترامپ را از صحنه قدرت آمریکا خارج کند تا برجام دوباره جان بگیرد.
رییس جمهور بسیاری از شعارهای انتخاباتی خود را فراموش کرد و حتی به آنها نزدیک نشد. همین فاصله گرفتن با شعارها و برنامه‌ها باعث شد تا روحانی با پشتوانه رای 24 میلیونی ، تبدیل به تنها ترین رییس جمهور ایران شود.
شک نکنید اگر این حملات در زمان مرحوم هاشمی رفسنجانی ، سید محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد اتفاق می‌افتاد ، طبقه حامیان او به صحنه می‌آمدند و تمام قد از رییس جمهور خود دفاع می‌کردند.
روحانی در 8 سال گذشته نتوانست این طبقه حامی را برای خود ایجاد کند. این درحالی است که او به یک دستاورد بزرگ یعنی توافق هسته‌ای رسیده و اقتصاد ایران را به ساحل آرامش رسانده بود. اما رفتن در شوک خروج آمریکا از برجام و ماندن در موقعیت انفعال از او یک رییس جمهور نامحبوب ساخت.
شاید بتوان گفت تنها کسانی که حاضر هستند خود را خرج روحانی کنند ، حلقه اصلی تیم او یعنی واعظی به عنوان رییس دفتر و نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه هستند. بخشی از وزرای دولت هم حاضر نیستند ، پای رییس جمهور بایستند.
کاش « شیخ دیپلمات » حداقل در مسائل اجتماعی و فرهنگی کمی شجاعت داشت و شعارهایی که در این موارد داده بود را اجرایی می‌کرد. فراموش نکرده‌ایم که در جریان انتخابات او گفت اگر رای قاطع بیاورد ، می‌تواند بسیاری از کارهای ناممکن را ممکن کند. او درست بعد از انتخابات رفتار خود را تغییر داد و مسیر دیگری را برای رفتن انتخاب کرد. عدم استفاده از زنان در پست وزارت نمونه بارز این رفتار بود.
از همه این اتفاق‌ها تلخ‌تر ، ناامید شدن بخشی از مردم به ویژه کسانی که رای خاکستری بودند از صندوق‌های رای است. آنها با خود می‌گویند ما با امید به روحانی رای دادیم و حالا او با امید ما چه کرده است؟
همه این رفتارها باعث شده است تا روحانی ، حامیان جدی در کشور نداشته باشد و در برابر انتقادهای منصفانه و غیرمنصفانه تنها باشد و خود مجبور به پاسخگویی به آنها باشد.
---کاش « شیخ دیپلمات » حداقل در مسائل اجتماعی و فرهنگی کمی شجاعت داشت و شعارهایی که در این موارد داده بود را اجرایی می‌کرد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

روحانی در جمع تعدادی از نمایندگان: کسی نمیگویدبرجام هیچ ایرادی ندارد/...
mehrnews.com ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ سیاست
شناسهٔ خبر: 3975304 - چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱ سیاست > مجلس کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مجلس گفت: عده‌ای به دنبال این هستند که بیان کنند ...ادامه مطلب»

حمله به کوی دانشگاه تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۷۸/۰۴/۱۸ تاریخ
وقایع هجده تیر یا حمله به کوی دانشگاه تهران به مجموعه ناآرامی‌ها و درگیری‌ها بین روزهای جمعه هجدهم تا چهارشنبه بیست و سوم تیرماه ۱۳۷۸ میان دانشجویان، ...ادامه مطلب»

نهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۸۴/۰۳/۲۷ تاریخ
انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۴ خورشیدی نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران بود، که طی دو مرحله در تاریخ ۲۷ خرداد و ۳ تیر همان سال بر‌گز...ادامه مطلب»


EOF